منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Zoe که با برنامه گزارش کووید خود در فضای مجازی منتشر شد، 30 میلیون دلار برای ردیابی تغذیه و سلامت جمع آوری کرد • TechCrunch

Zoe که با برنامه گزارش کووید خود در فضای مجازی منتشر شد، 30 میلیون دلار برای ردیابی تغذیه و سلامت جمع آوری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Zoe که با برنامه گزارش کووید خود در فضای مجازی منتشر شد، 30 میلیون دلار برای ردیابی تغذیه و سلامت جمع آوری کرد • TechCrunch

Zoe، استارت آپی که توسط پزشکان و محققان از لندن و بوستون تأسیس شده است، در طول همه گیری همه گیر نام خود را با یک محبوب – به جرأت می گوییم ویروسی – به دست آورد؟ – برنامه برای گزارش خود از Covid-19. که توسط کاربران و محققان به طور یکسان پذیرفته شد، داده‌های اولیه در مورد نحوه گسترش کووید-19 و علائم مرتبط با عفونت اولیه و اثرات بلندمدت آن (کووید طولانی) ارائه کرد – بینش‌هایی که تقریباً در هر جای دیگری به سختی می‌توان یافت.

سپس، هنگامی که ویروس از حالت همه گیر به آندمیک تبدیل شد و توجه به روش های دیگر ردیابی معطوف شد، Zoe نیز به ماموریت اصلی خود قبل از کووید رفت: استفاده از فناوری گزارش خود برای ردیابی و ساخت تحقیقات تغذیه میکروبیوم و ارائه بینش های شخصی به کاربران فردی. برنامه‌اش بر اساس گزارش‌های آن‌ها از آنچه و چگونه می‌خورند و بینش گسترده‌تری که از تحقیقات به دست آمده است.

این برنامه اکنون در حال برداشتن گام بعدی در مقیاس عملیات خود است زیرا به دنبال ثبت نام 250000 نفر از لیست انتظار بیش از یک سال است: 25 میلیون پوند بودجه (حدود 30 میلیون دلار به قیمت امروز)، سرمایه گذاری سهام، اعلام می کند. که جاناتان ولف، مدیر اجرایی، زوئی را 250 میلیون پوند (303 میلیون دلار) ارزش گذاری کرده است.

شرکت سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده Accomplice با حامیان قبلی Balderton Capital، Ahren، Daphni و L Catterton حامی جدید نیز در این دور شرکت دارند.

این بودجه به دنبال 48 میلیون پوند سری B است که با تزریق 20 میلیون دلار در می 2021 بسته شد (این رقم پس از انتشار داستان خود به 25 میلیون دلار افزایش یافت). از آن زمان تاکنون، حدود 50000 کاربر فعال پرداختی به همراه نزدیک به 5 میلیون نفر که داده های رژیم غذایی را به صورت رایگان گزارش کرده اند، اضافه کرده است. ولف گفت که بیشتر آخرین دور هنوز در بانک است. آخرین تامین مالی یک توسعه فرصت طلبانه است که برای تقویت سرمایه در مواجهه با آب های ناآرام بالقوه در بازارها در سال آینده انجام شده است.

ولف گفت: «ما شاهد افزایش تقاضا از سوی مشتریان هستیم، بنابراین آنچه می‌خواهیم انجام دهیم این است که کسب‌وکار خود را به طور قابل توجهی رشد دهیم تا بتوانیم این تقاضا را برآورده کنیم. با توجه به شرایط سخت اقتصادی، ما می‌خواستیم مطمئن شویم که سرمایه لازم برای انجام این کار را داریم. در واقع، بیشتر 25 میلیون دلاری که در دور گذشته جمع آوری شد، هنوز نزد شرکت است.

و همراه با دور سرمایه گذاری، او همچنین امیدوار است که از طریق یک کمپین تامین مالی جمعی، علاقه بیشتری را به خود جلب کند. با توجه به جامعه مورد علاقه او که Zoe می گوید 2 میلیون نفر است (این احتمالاً شامل بسیاری از افرادی است که Zoe را دنبال می کنند و اطلاعات تماس را از طریق کار قبلی او با Covid ارائه کرده اند، اما همچنین یک پادکست و محتوای مرتبط دارد)، یک کمپین سرمایه گذاری اجرا خواهد کرد. از طریق سایت تامین مالی جمعی Crowdcube. این در 13 دسامبر به روی این انجمن و یک روز بعد برای کاربران Crowdcube و سپس برای عموم مردم باز خواهد شد، با سرمایه گذاری از 10 پوند، “با همان قیمت سهام سرمایه گذاران خصوصی ZOE”.

علاوه بر جذب کاربران بیشتری که منتظر پیوستن هستند، برنامه توسعه Zoe فراتر از رژیم غذایی است.

وولف که به همراه پروفسور تیم اسپکتور از کینگز کالج لندن و جورج هاجی جورجیو بنیانگذار این استارتاپ هستند، گفت: «هدف ما این است که تحقیقات خود را در زمینه تغذیه، میکروبیوم روده، خواب، خلق و خو، فعالیت و سایر عوامل برای بهبود سلامت بلندمدت تقویت کنیم. . او همچنین قصد دارد تحقیقات و مطالعات را در ZOE Health Study گسترش دهد. با تعداد و تنوع بیشتر مطالعات بهداشتی و سبک زندگی که توسط همکاران و دانشمندان ما پشتیبانی می‌شود، که حوزه‌هایی مانند یائسگی و موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

در حالی که هیچ برنامه ای برای ساخت سخت افزار خود ندارد – مانیتورهای گلوکز و سایر محصولات فیزیکی را به عنوان بخشی از ارزیابی خود ارسال می کند (به زیر مراجعه کنید)، اما آنها توسط Zoe ساخته نشده اند – در حال حاضر ادغام های بیشتری با سخت افزار موجود در بازار انجام می دهد. رویکردی ضروری برای مثلث‌بندی داده‌ها و گرفتن تصاویر کامل‌تر از هر گزارش فردی در آنچه اساساً یک تمرین تجزیه و تحلیل کلان داده است.

من نمی بینم که ما در زمینه سخت افزار کاری انجام دهیم. بسیاری از افراد در حال حاضر در این زمینه هستند و دریافت نظرات دیگران هیجان انگیز است. هیچ معیاری مهمتر یا تعیین کننده تر نیست. ترکیبی لازم است.» “در آینده، ما در مورد ادغام با اپل واچ و موارد دیگر هیجان زده هستیم.”

دلیل کندی خارج شدن از لیست انتظار به دلیل فرآیند مربوط به آن است – یکی از دلایلی که تزریق مالی به مقیاس آن سرعت بخشیده است.

50000 کاربر فعال که تصمیم به پرداخت 299.99 پوند اولیه برای دریافت کیت تست برای انجام تجزیه و تحلیل اولیه سیستم های خود گرفتند. ولف گفت که قیمت آن بالا است، زیرا شامل آزمایش میکروبیوم روده، آزمایش چربی خون، وعده‌های غذایی استاندارد شده تست کلوچه (!)، سنسور قند خون (CGM) در زمان واقعی است. و سپس در عوض یک گزارش سلامت روده و یک گزارش بینش شخصی.

سپس به کاربران این امکان داده می شود که برای ادامه کار و بینش، عضویت در قیمت های مختلف را بپذیرند. آنها از 59.99 پوند در ماه شروع می شوند و در صورت داشتن اشتراک سالانه به 24.99 پوند در ماه کاهش می یابند.

در دنیای مصرف‌کننده‌ای از برنامه‌های سلامتی که دارای گزینه‌های رایگان و پشتیبانی‌شده با تبلیغات هستند، این درخواست بزرگی است که مصرف‌کنندگان برای بهبود عادات غذایی خود صدها دلار در یک سرویس صرف کنند. وولف گفت که زوئی دریافته است که یکی از تأثیرات ماندگار این همه گیری این است که تغییری در دیدگاه عموم مردم نسبت به سلامتی خود و نقش فعالیت های آنها در آن ایجاد شده است.

او گفت: «من فکر می‌کنم همه‌گیری تأثیر عمیقی بر طرز فکر مردم در مورد سلامتی خود داشته است. “آنها متوجه شدند که کاری که انجام می دهند، چگونه غذا می خورند و ورزش می کنند، چگونه بر این بیماری تاثیر می گذارد. این بدان معنا نیست که همه سالم‌تر هستند، اما اکنون بیشتر متوجه می‌شوند که این کاری نیست که منتظر انجامش باشید تا زمانی که بیمار شوید. شما باید مسئولیت آن را بپذیرید و به مرور زمان به آن اضافه کنید.»

در واقع، کووید-19 شاهد رونق فعالیت بود: مردم بیشتر راه می رفتند، دوچرخه سواری می کردند و می دویدند. برخی از آنها هنگام بسته شدن سالن های ورزشی یا باشگاه های ورزشی، تجهیزات بدنسازی بیشتری برای خانه های خود خریدند. و به طور کلی، افراد بیشتری در تلاش بودند تا کارهای بیشتری انجام دهند، نه تنها برای سالم ماندن در صورت ابتلا به ویروس، بلکه به این دلیل که دیگر هر روز سر کار نمی آمدند و به طور پیش فرض بی تحرک تر می شدند. البته، یک تغییر بزرگ به روش‌های قدیمی قبل از کووید وجود دارد، اما یک تغییر بلندمدت نیز وجود دارد، چیزی که Zoe امیدوار است بخشی از آن باشد – نه حداقل به دلیل جذابیت مصرف‌کننده‌اش در اوج همه‌گیری. زمانی که بیش از 5 میلیون کاربر در ایالات متحده و بریتانیا برای برنامه ردیابی علائم خود به دست آورد.

Zoe طبیعتاً یک نظرسنجی از کاربران خود – 500 نفر از آنها – انجام داد و می‌گوید کسانی که برنامه آن را به مدت 12 هفته یا بیشتر دنبال می‌کردند، می‌گفتند که هنگام غذا خوردن به توصیه‌های Zoe احساس «سالم‌تر» می‌کنند. بهترین پیشرفت های آنها این بود. وولف گفت: بهبود خلق و خو و هوشیاری، عادات بهتر روده، بهبود قند و چربی خون، نفخ کمتر و کیفیت خواب بهتر. حدود 85 درصد گفتند که یبوست را کاهش دادند، نفخ را کاهش دادند، خلق و خو را بهبود بخشیدند و اسهال را کاهش دادند. و 70 درصد گفتند که انرژی بیشتری دارند و نفخ کمتری دارند. وی افزود که اکنون در حال انجام یک کارآزمایی تصادفی بزرگتر برای دریافت اطلاعات بیشتر است که سال آینده آماده خواهد شد.

گزارش تکمیلی ناتاشا لوماس