منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Zenlytic ابزار هوش تجاری Self-Service ویژه تجارت را توسعه می دهد • TechCrunch

Zenlytic ابزار هوش تجاری Self-Service ویژه تجارت را توسعه می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Zenlytic ابزار هوش تجاری Self-Service ویژه تجارت را توسعه می دهد • TechCrunch

Zenlytic ابزار هوش تجاری Self-Service ویژه تجارت را توسعه می دهد • TechCrunch

Zenlytic، یک ابزار هوش تجاری برای تجارت، 5.4 میلیون دلار سرمایه اولیه را برای ادامه توسعه رابط زبان طبیعی خود برای کاربران غیر فنی که می‌خواهند نرم‌افزار جذب مشتری، تبدیل و حفظ مشتری خود را بدون نیاز به تیم داده در یک ابزار یکسان کنند، تضمین کرده است.

Bain Capital Ventures دور را رهبری کرد و سرمایه گذاران دیگری از جمله Primary Venture Partners، Correlation Ventures، Company Ventures، Habitat Partners (Red Antler) و Sequoia Scout Fund به او پیوستند.

همانطور که همکار من Kyle Wiggers در اوایل سال جاری نوشت، هوش تجاری مورد استقبال شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر قرار گرفته است، زیرا این دسته راه‌حل‌های بیشتری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده‌ها ارائه می‌دهد تا مشتریان بتوانند فرصت‌های درآمدی جدید را شناسایی کنند.

با این حال، رایان یانسن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Zenlytic، قصد دارد با انجام کاری که به گفته او صنعت مدعی انجام آن است، اما هرگز واقعاً ارائه نکرده است، هوش تجاری خود را تغییر دهد – قابلیت های واقعی سلف سرویس.

قبل از راه اندازی شرکت، جانسن و یکی از بنیانگذاران پل بلنکلی، دانشمندان داده بودند که با برندها در مورد نحوه استفاده از داده ها مشورت می کردند و متوجه شدند که صرف نظر از اندازه، مشکلات مشابهی دارند.

جانسن به TechCrunch گفت: “یکی از بزرگترین طعنه ها این است که آنها داده های زیادی برای تصمیم گیری دارند، اما از آنجایی که محصول اصلی آنها فناوری نیست، آنها تمایل دارند تیم های فنی کوچکتری داشته باشند، آنها دیر به توسعه تیم های فنی می پردازند.”

بنابراین آنها تصمیم گرفتند تا با Zenlytic دیدگاه خود را در مورد هوش تجاری ایجاد کنند، که او به عنوان یک ابزار سلف سرویس واقعی که به طور خاص برای شرکت های تجاری طراحی شده است، توصیف کرد. کاربران می توانند تمام ابزارهای SaaS خود را برای جذب مشتری، تبدیل و حفظ آن در یک انبار داده مبتنی بر ابر واحد جمع کنند و به تجزیه و تحلیل قابل تنظیم دسترسی داشته باشند.

یانسن افزود: «داده‌های غیرقابل اعتماد بدتر از بی‌دادگی است». «برندها به منطق مشتری نیاز دارند، اما ابزارهای امروزی معمولاً یک اندازه هستند. فناوری ما با استفاده از قابلیت‌های زبان طبیعی مجهز به GPT-3 و OpenAI برای ایجاد احساس مکالمه با یک اطلاعات داخلی، خودسرویس بهتری را باز می‌کند.

بودجه جدید 5.4 میلیون دلاری در دو دور تقسیم شده است، از جمله یکی که حدود دو سال پیش انجام شد و دیگری به رهبری اسکات فرند، شریک Bain Capital Ventures، امسال.

فرند به TechCrunch گفت که تجارت یکی از تمرکزهای اصلی شرکت است و او بیشتر دوران حرفه ای خود را در تجزیه و تحلیل معاملات گذرانده است. در حالی که به دنبال شرکت‌های نرم‌افزاری جدیدی بود که به برندها کمک می‌کردند کارهایی را انجام دهند که قبلاً نمی‌توانستند انجام دهند، Zenlytic را کشف کرد و دید که آن را در حال انجام کاری می‌دانست که به آن نیاز دارد اما نمی‌توانست آن را بیابد.

فرند گفت: «ما تقریباً درخشش رایان و پل را نداشتیم، اما فکر می‌کردیم باید یک روش سلف‌سرویس وجود داشته باشد تا افراد بتوانند بدون نیاز به استخدام یک تیم تحلیلی درباره داده‌های کسب‌وکار خود سؤال کنند. ما با Zenlytic برخورد کردیم و وقتی نسخه‌های این محصول را دیدیم، از ایده آنها مبنی بر اینکه می‌توانند سوالی بپرسند و دستگاه تمام تحلیل‌ها را انجام دهد، شگفت زده شدیم. این یک رویا برای افرادی است که برندها را مدیریت می کنند.»

در همین حال، Zenlytic هنوز در مراحل اولیه خود است، بنابراین، به گفته Janssen، گزارش زیادی در مورد کشش وجود ندارد، و بسیاری از بودجه به سمت گسترش تیم شرکت در حالی که به سمت یک تجارت محصول محور حرکت می کند، اختصاص می یابد.

او انتظار دارد که این شرکت در سال آینده تیم چهار نفره خود را سه برابر کند زیرا افراد بیشتری در زمینه محصولات و تجزیه و تحلیل اضافه می کند تا قابلیت های بیشتری را توسعه دهند.