منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Waymo سفرهای فرودگاه فینیکس را برای عموم باز می کند، منطقه خدمات مرکز شهر را دو برابر می کند • TechCrunch

Waymo سفرهای فرودگاه فینیکس را برای عموم باز می کند، منطقه خدمات مرکز شهر را دو برابر می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Waymo سفرهای فرودگاه فینیکس را برای عموم باز می کند، منطقه خدمات مرکز شهر را دو برابر می کند • TechCrunch

از روز جمعه، عموم مردم می توانند از تاکسی ربات Waymo، بدون اپراتور پشت فرمان، بین مرکز شهر فینیکس و فرودگاه بین المللی اسکای هاربر سوار شوند. شرکت Waymo همچنین پس از عرضه اولیه سواری عمومی بدون راننده در این منطقه در ماه گذشته، منطقه خدمات خود را در مرکز شهر فینیکس دو برابر خواهد کرد.

این توسعه یک ماه پس از آن صورت می گیرد که Waymo برای اولین بار شروع به ارائه خدمات رباتیک خود به فرودگاه کرد – یا بهتر است بگوییم، یک ایستگاه شاتل فرودگاهی در ایستگاه قطار 44th Street Sky – برای آزمایش کنندگان مورد اعتماد، سوارانی که توسط شرکت بررسی شده اند و قراردادهای عدم افشای را امضا کرده اند.

ساسوات پانی گراهی، مدیر ارشد محصولات Waymo در یک نشست مطبوعاتی گفت: “این تنها سرویس در نوع خود در جهان است که مسافران را از یک فرودگاه شلوغ، به خصوص در فصل تعطیلات، تا مرکز به طور کاملاً مستقل منتقل می کند.” . تنها کاری که مردم باید انجام دهند این است که یک برنامه را دانلود کنند. زمانی برای انتظار نیست. NDA وجود ندارد. 24/7 از فرودگاه تا مرکز شهر.”

نقشه ای از سانفرانسیسکو با بخش آبی تیره که نشان می دهد waymo کجا سواری رباتیک را به عموم ارائه می دهد و یک بخش آبی روشن فقط برای کارمندان

سرویس تاکسی روبات Waymo One به صورت رایگان برای عموم مردم در سانفرانسیسکو باز است و منطقه مرکز شهر محدود به کارمندان Waymo و مهمانان آنها است. اعتبار تصویر: وایمو

Waymo همچنین روز جمعه گفت که اکنون در سراسر سانفرانسیسکو به صورت کاملاً خودمختار رانندگی می کند. در بیشتر شهرها، هر کسی که برنامه Waymo One را داشته باشد، می‌تواند بدون راننده سواری رایگان داشته باشد. منطقه مرکز شهر در حال حاضر محدود به کارمندان Waymo و مهمانان آنها است.

این شرکت خودروهای خودمختار اخیراً از اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا مجوز دریافت کرده است تا هزینه خدمات بدون راننده مانند تحویل را شروع کند، اما هنوز باید مجوز جداگانه‌ای از کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) بگیرد تا بتواند از رباتیک‌ها بخواهد تا سرفه کنند. هزینه سرانجام Waymo در اوایل این هفته درخواست این مجوز را داد تا بتواند با رقیب کروز که از ژوئن برای سواری رباتیک بدون راننده در شب هزینه دریافت می کند و اخیراً شروع به ارائه سواری در روز نیز کرده است – البته فعلاً فقط برای کارمندان.

با نزدیک شدن به پایان سال 2022، به نظر می رسد استراتژی های کروز و وایمو کمی متفاوت است. کروز اعلام کرد که قصد دارد تا پایان سال جاری در آستین و فینیکس راه اندازی شود و در سال های آینده به «صدها هزار» دستگاه کروز اوریجین سفارشی خود که هنوز منتشر نشده است، در شهرهای بزرگ ایالات متحده برسد. Waymo که بر مقیاس نیز متمرکز است، تلاش های خود را بر ایجاد بازار موجود خود در فونیکس و همچنین کسب مجوزهایی که برای راه اندازی تجاری سواری های خودران در سانفرانسیسکو و لس آنجلس نیاز دارد، متمرکز کرده است.

او گفت: «در عوض، چیزی که می‌توانم بگویم ما روی آن تمرکز کرده‌ایم این است که بازارها در حال حاضر کجا هستند – که در حال حاضر دو بازار جدی حمل و نقل هستند. “همانطور که ما سرویس را ارائه می کنیم، سرویس را مفیدتر می کنیم، دلایل بیشتری برای سوار شدن پیدا می کنیم… اکنون برای ما مهمتر است که در جایی که در فونیکس و سانفرانسیسکو هستیم، به انواع بیشتری از سوارکاران خدمات ارائه دهیم. به همین دلیل است که رویداد در فرودگاه در فینیکس واقعا مهم است.

فراتر از دستیابی به مشتریان در فرودگاه – که برای موفقیت هر کسب و کار سوارکاری، مستقل یا غیره، حیاتی است – پانی گراهی گفت که Waymo به سادگی با گسترش ردپای خود در شهرهای موجود، می تواند به مشاغل و اقامتگاه های جدید ضربه بزند و همچنین می تواند انعطاف پذیری بیشتری ایجاد کند. با مشتریان فعلی که ممکن است قبلاً از برنامه دیگری برای رسیدن به مکان مورد نظر استفاده کرده باشند.

یکی از سخنگویان Waymo همچنین به TechCrunch اشاره کرد که به همین دلیل است که عملکرد 24/7 یک نشانگر مهم برای Waymo است.

نقشه مرکز شهر فونیکس

Waymo در حال دو برابر کردن منطقه خدمات رباتیک خود در مرکز شهر فینیکس است. اعتبار تصویر: وایمو

البته، با یک سرویس فرودگاهی جدید، مشکلات تقاضا و زمان انتظار وجود خواهد داشت، بنابراین انتظار داشته باشید Waymo مشکلات رو به رشدی را پشت سر بگذارد. پانی گراهی گفت که Waymo روشی را برای انتقال تحویل به مکان های با تقاضای بالاتر انجام داده است و این شرکت “صدها وسیله نقلیه در آنجا برای کار دارد.”

“من فکر می کنم مجموعه صدها وسیله نقلیه به ما انعطاف کافی می دهد تا بتوانیم به صورت پویا تعداد وسایل نقلیه کاملاً خودمختار موجود در زمان تقاضا را افزایش دهیم، و در زمان های دیگر فقط مطمئن شویم که از آزمایش و انواع دیگر ارزش دریافت می کنیم. از آزمایش‌هایی که ما انجام می‌دهیم، او گفت.

در حالی که Waymo مجبور نیست با رانندگانی که ممکن است کرایه را لغو کنند، به دلیل رفتن به مکان‌های ناخوشایند، مانند فرودگاه، برخورد کند، این شرکت همچنان باید در مورد مکان ارسال وسایل نقلیه تصمیم‌گیری کند – چه مشتریانی منتظر هستند و کدام‌ها را به رسیدن به موقع به یک مکان خاص کمک می کند. پانی گراهی گفت که عوامل متعددی در این تصمیم نقش دارند، از جمله اینکه کدام سوارکار نزدیک‌تر است، Waymo انتظار دارد که بتواند خدمات بهتری به او ارائه دهد و هزینه سواری چقدر خواهد بود.

پانی گراهی در مورد هزینه ها گفت که Waymo در حال آزمایش روش های مختلف قیمت گذاری است، اما او انتظار دارد که هزینه های روباتیک با “گزینه های سواری دیگر” قابل مقایسه باشد.

یکی دیگر از عوامل خطر در سرویس جدید تصادفات در جاده است. ویدیوهایی از توقف تصادفی خودروهای کروز و وایمو در وسط خیابان و در مورد اولی، تعامل عجیب با مجریان قانون منتشر شده است. اگر زمانی که سواری در راه فرودگاه است چنین اتفاقی بیفتد، می تواند برای Waymo دردسر ایجاد کند.

پانی گراهی گفت که امیدوار است این اتفاقات نادر باشد، اما زمانی که اتفاق می افتد، به این دلیل است که وسیله نقلیه ایمنی را با انجام ندادن کار ناآشنا در اولویت قرار می دهد. اگر یک ماشین Waymo خراب شود، یک نماینده پشتیبانی زنده با راننده در ماشین تماس می گیرد و او را در طول فرآیند راهنمایی می کند. در پس‌زمینه، خودرو با پاسخ‌دهنده ناوگان تماس می‌گیرد تا برای تفسیر یک موقعیت کمک بخواهد.

پانی گراهی گفت: «خیلی واضح می گویم، این کسی نیست که ماشین را از راه دور اداره کند.

هر پاسخی که داده شود می تواند به وسیله نقلیه کمک کند تا بدون توجه به موقعیت یا مانعی که با آن مواجه می شود، تصمیم بگیرد چگونه ادامه دهد. اگر نه، Waymo تیمی را برای خاموش کردن دستی ماشین مستقر خواهد کرد.

این که چقدر ممکن است طول بکشد، حدس هر کسی است. Waymo گفت زمان پاسخ به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما در صورت نیاز، کمک های کنار جاده ای معمولا در عرض چند دقیقه انجام می شود. این شرکت به طور مشخص نگفته است که چگونه می تواند به مشتری کمک کند تا به موقع به یک پرواز برسد و در یک AV بی پاسخ گیر کند.

یکی از سخنگویان به TechCrunch گفت: “در صورتی که وسیله نقلیه ای متوقف شود و نتواند ادامه دهد، تیم کمک سوار ما هر کاری که ممکن است انجام خواهد داد تا راکب به موقع به مقصد برسد.”