منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • VoiceOver در iPhone معجزه ای برای نابینایان بوده است و مدام بهتر می شود—در Sight Tech Global چگونه یاد بگیرید • TechCrunch

VoiceOver در iPhone معجزه ای برای نابینایان بوده است و مدام بهتر می شود—در Sight Tech Global چگونه یاد بگیرید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
VoiceOver در iPhone معجزه ای برای نابینایان بوده است و مدام بهتر می شود—در Sight Tech Global چگونه یاد بگیرید • TechCrunch

VoiceOver در iPhone معجزه ای برای نابینایان بوده است و مدام بهتر می شود—در Sight Tech Global چگونه یاد بگیرید • TechCrunch

در سال 2009، فیل شیلر اپل روی صحنه رفت و آیفون 3GS را با یک نکته کوتاه و تا حدودی تعجب آور معرفی کرد: دستگاه بدون دکمه و جلوی شیشه ای حتی اگر نتوانید آن را ببینید کار می کند. شیلر به طرحی که هنوز اعلام نشده اپل برای آوردن VoiceOver، ابزار کمکی معروف به “صفحه‌خوان” به آیفون اشاره می‌کند، اقدامی که در دهه آینده به استاندارد صنعتی برای تعامل غیربصری گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد.

فردا در سومین رویداد سالانه Sight Tech Global، یک رویداد مجازی و رایگان با تمرکز بر هوش مصنوعی و فناوری های کمکی برای نابینایان و کم بینایان، گفتگوی VoiceOver بین متیو پانزارینو، سردبیر TechCrunch و مدیر محصول Accessibility Apple، Areeba برگزار خواهیم کرد. کمال و دین هادسون مبشر دسترسی. آن‌ها به اشتراک می‌گذارند که اپل تا چه اندازه در دسترسی غیربصری پیشرفت کرده است و چگونه ابزارهایی مانند یادگیری ماشینی و اسکنر LiDAR فن‌آوری قابل دسترس را به سطح بعدی ارتقا می‌دهند. این جلسه فردا 8 دسامبر ساعت 8:10 صبح به وقت محلی آغاز می شود و به صورت رایگان و بدون ثبت نام در اینجا در دسترس است.

امروزه VoiceOver در تمامی سیستم عامل های اپل، از جمله Apple TV و Apple Watch عرضه می شود و یکی از چندین امکانات نه تنها بینایی، بلکه شنوایی، تحرک و ناتوانی های شناختی است. در یک نظرسنجی در سال 2021 از افراد کم بینا در سراسر جهان، 72٪ گفتند که از iOS به دلیل اهمیت اولیه آن در ویژگی های دسترسی استفاده می کنند.

اپل اولین بار VoiceOver را در سال 2005 با macOS Tiger منتشر کرد، قبل از اینکه در سال 2008 آیتونز و آی‌پاد را به صورت گفتاری در دسترس قرار دهد. با این حال، قبل از آیفون، امید چندانی در بین نابینایان و نابینایان جامعه وجود نداشت که تلفن‌های همراه رایج – حداقل گوشی‌های بدون دکمه. – تعامل گفتاری با ویژگی‌های کامل را مستقیماً از جعبه ارائه می‌کند. با معرفی VoiceOver در آیفون در سال 2009، اپل نوار بالایی را برای دسترسی تعیین کرد و از بسیاری جهات دسترسی را به بخشی جدایی ناپذیر از ماموریت هر شرکت فناوری بزرگ تبدیل کرد.

برای این جلسه و بسیاری موارد دیگر به Sight Tech Global بپیوندید که می توانید آن را در دستور کار کامل مشاهده کنید. اکنون در سومین سال فعالیت خود، Sight Tech Global بهترین فناوران جهان در زمینه هوش مصنوعی و سایر فناوری های پیشرفته را گرد هم می آورد تا به فناوری های کمکی برای نابینایان بپردازد. امروز ثبت نام کنید.

ما از حامیان مالی iSenpai، Google، Amazon، LinkedIn، HumanWare، Microsoft، Ford، Fable، APH و Waymo سپاسگزاریم. اگر مایل به حمایت از این رویداد هستید، لطفا با ما تماس بگیرید. تمام درآمد حاصل از حمایت مالی به مرکز غیرانتفاعی ویستا برای نابینایان و کم بینایان اختصاص می یابد که به مدت 75 سال به جامعه سیلیکون ولی خدمت می کند.