منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • VLC می گوید ISP های هندی که سایت را مسدود می کنند تهدیدی برای کاربران است – TechCrunch

VLC می گوید ISP های هندی که سایت را مسدود می کنند تهدیدی برای کاربران است – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
VLC می گوید ISP های هندی که سایت را مسدود می کنند تهدیدی برای کاربران است - TechCrunch

VLC می گوید ISP های هندی که سایت را مسدود می کنند تهدیدی برای کاربران است - TechCrunch

VideoLan، توسعه‌دهنده پخش‌کننده رسانه محبوب VLC، می‌گوید اپراتورهای مخابراتی هند از فوریه امسال وب‌سایت آن را مسدود کرده‌اند، این اقدام به طور بالقوه بر برخی از کاربران در یکی از بزرگترین بازارهای شرکت منبع باز تأثیر می‌گذارد.

«بیشتر ISPهای اصلی [internet service providers] ژان باپتیست کمپف، رئیس و توسعه‌دهنده اصلی VideoLan در ایمیلی به TechCrunch، درباره بلوک هند گفت.

او گفت که اپراتورهای مخابراتی در 13 فوریه امسال زمانی که سایت شاهد کاهش 80 درصدی ترافیک از بازار جنوب آسیا بود، مسدود کردن وب سایت VideoLan را آغاز کردند.

او گفت که هند 10 درصد از کل کاربران VLC در سراسر جهان را تشکیل می دهد. ترافیک این وب سایت به دلیل مسدود شدن در هند به طور کلی 20٪ کاهش یافته است.

اپراتورهای مخابراتی هند توضیحی نداده اند که چرا وب سایت VideoLan را مسدود کرده اند، اما برخی حدس می زنند که ممکن است به دلیل تفسیر نادرست هشدار امنیتی از اوایل سال جاری باشد.

شرکت امنیتی Symantec در آوریل امسال گزارش داد که گروه هک Cicada که با دولت چین ارتباط دارد، از VLC Media Player و همچنین چندین برنامه محبوب دیگر برای دسترسی از راه دور به رایانه های قربانی استفاده کرده است.

کمپف گفت که هیچ آژانس دولتی هند با او یا شرکتش تماس نگرفته است و این بلوک احتمالاً نتیجه یک سوء تفاهم از موضوع امنیتی چین بوده است.

VLC که بیش از 3.5 میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است، یک پخش کننده رسانه محلی است که برای بسیاری از ویژگی های خود نیازی به دسترسی به اینترنت یا اتصال به سرویس آنلاین خاصی ندارد. مسدود کردن وب سایت آن بر پایه نصب موجود VLC تأثیر نمی گذارد. کاربران همچنین می توانند به دریافت به روز رسانی ها از وب سایت های آینه ای و فروشگاه های برنامه ادامه دهند.

اما هند با مسدود کردن وب‌سایت، شهروندان خود را به سمت «وب‌سایت‌های مخفی که از نسخه هک شده VLC استفاده می‌کنند» سوق می‌دهد. بنابراین آنها با این ممنوعیت شهروندان خود را به خطر می اندازند.”

بنیاد آزادی اینترنت مستقر در دهلی نو در توییتی اعلام کرد که مسدود شدن VideoLan «بدون هیچ دلیلی است که به طور عمومی افشا شده است.