منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Vianova بستر داده مکان را برای شرکت ها و شهرها برای تحرک مشترک ایجاد می کند • TechCrunch

Vianova بستر داده مکان را برای شرکت ها و شهرها برای تحرک مشترک ایجاد می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Vianova بستر داده مکان را برای شرکت ها و شهرها برای تحرک مشترک ایجاد می کند • TechCrunch

با Vianova، یک استارت آپ فرانسوی که یک پلت فرم داده برای شرکت های حمل و نقل مشترک و همچنین دولت های محلی ایجاد می کند، آشنا شوید. این شرکت هم به عنوان انبار داده و هم به عنوان داشبورد تجسم داده عمل می کند.

این دور سرمایه گذاری 6.4 میلیون دلاری (6 میلیون یورو) سری A به رهبری Baloise VC با XAnge، و همچنین سرمایه گذاران موجود RATP Capital Innovation و Ponooc نیز در آن شرکت کردند، جمع آوری کرد.

بسیاری از شهرها با ظهور دوچرخه‌های شناور آزاد، اسکوترهای برقی، موتورسیکلت‌ها و اتومبیل‌هایی که می‌توانید قفل آن‌ها را با گوشی خود باز کنید، به طرز چشمگیری تغییر کرده‌اند. شهرها نیز در طول زمان قوانین خود را تغییر داده‌اند و به روش‌های مختلف از ریزمحرک پذیری می‌کنند.

خبر خوب این است که همه این پارک های سیار نوعی اتصال با تراشه GPS و مودم سلولی دارند. به عبارت دیگر، شرکت‌ها و دولت‌های محلی می‌توانند از داده‌ها برای کارآمدتر و ایمن‌تر کردن این خدمات برای افرادی که از آن‌ها و سایر افراد ساکن در آن شهرها استفاده می‌کنند، استفاده کنند.

Vianova بستر داده مکان را برای شرکت ها و شهرها برای تحرک مشترک ایجاد می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: ویانووا

Vianova در حال حاضر یک میلیون وسیله نقلیه متصل را بر روی پلت فرم خود ردیابی می کند. برخی از شرکت ها از این پلت فرم برای مدیریت ناوگان خود استفاده می کنند و مطمئن می شوند که وسایل نقلیه در مکان های مناسب در زمان مناسب هستند.

سیاست گذاران و دانشمندان داده نیز می توانند از این پلت فرم برای شناسایی برخی روندها استفاده کنند. می توان از آن برای بهبود زیرساخت ها، ایجاد مناطق کم سرعت یا مناطق پارکینگ از طریق geofencing و غیره استفاده کرد.

همه اینها را می توان از طریق یک داشبورد شبیه به SimCity با نقشه های همپوشانی و داده های زمان واقعی انجام داد. ایده این است که می‌توانید از Vianova به‌عنوان داشبورد بلادرنگ و به‌عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل برای تولید گزارش‌های تاریخی استفاده کنید و ببینید که چقدر خوب کار می‌کنید – چه یک شرکت جابجایی یا یک دولت محلی.

اما یک ابزار تجزیه و تحلیل بدون هیچ داده ای کمی بی فایده خواهد بود. به همین دلیل است که می توانید داده های خود را با منابع مختلف داده های تحرک ترکیب کنید. این می‌تواند برای شهرهایی که می‌خواهند به داده‌های شرکت‌های خصوصی دسترسی پیدا کنند تا بهتر بفهمند چه اتفاقی می‌افتد، جالب توجه باشد.

به عنوان مثال، شهر استکهلم و Voi از Vianova برای بهبود خدمات حمل و نقل مشترک در شهر استفاده می کنند. شرکت‌های موبایل تصمیم می‌گیرند که داده‌های خود را با چه کسی به اشتراک بگذارند.

Vianova از یک API برای بازیابی داده ها از اپراتورهای تلفن همراه استفاده می کند تا بتوانید داده های زنده را روی پلت فرم مشاهده کنید. داده ها ممکن است تجمیع و ناشناس شوند.

برخی از مشتریان Vianova شامل شهرهای زوریخ، آمستردام، استکهلم و مارسی و همچنین اپراتورهای تلفن همراه مانند Bolt و Voi هستند. برخی از شرکت های بزرگ زیرساخت نیز از این پلت فرم استفاده می کنند، مانند RATP، Aéroports de Paris و دانشگاه KTH.