منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • VC سابق به جای ثروتمندان، توصیه‌های مالی هوشمندانه را برای افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند ارائه می‌کند • TechCrunch

VC سابق به جای ثروتمندان، توصیه‌های مالی هوشمندانه را برای افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند ارائه می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
VC سابق به جای ثروتمندان، توصیه‌های مالی هوشمندانه را برای افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند ارائه می‌کند • TechCrunch

ویل پنگ با حدود 35000 دلار بدهی از پرینستون فارغ التحصیل شد.

او از والدین مهاجرش پرسید که فکر می‌کنند بهترین روش برای جبران آن چیست.

پنگ که بزرگ‌ترین فرزند از شش فرزند متولد شده در تایوان است، به یاد می‌آورد: «شرکت‌هایی بودند که به من می‌گفتند باید وام‌های دانشجویی‌ام را مجدداً تأمین مالی کنم». “همچنین مطمئن نبودم که چگونه باید در پرداخت وام های دانشجویی خود در حین ساختن یک صندوق اضطراری و سرمایه گذاری در 401(k) تعادل ایجاد کنم.”

بنابراین او در گوگل جستجو کرد و «مقالات NerdWallet زیادی خواند»، اما همچنان «اشتباهات زیادی مرتکب شد».

در این مرحله بود که پن متوجه شد که احتمالاً در مبارزات خود تنها نیست و به این ترتیب ایده استارتاپ او، Northstar، متولد شد.

پنگ با درک این موضوع که دریافت خدمات مشاوره مالی اغلب یک امر تجملی برای طبقه متوسط ​​رو به بالا یا قشر مرفه است، تصمیم گرفت که بهترین راه برای دسترسی بیشتر به چنین خدماتی همکاری با کارفرمایان برای ارائه سلامت مالی به کارکنانشان است.

او گفت: «ما می‌خواهیم رفاه مالی را برای 100 درصد ایجاد کنیم، نه فقط 1 درصد».

به طور خاص، مستقر در لس آنجلس ستاره شمالی مجموعه ای از ابزارهای مدیریت مالی شخصی را برای کمک به کارمندان توسعه داد از طریق موقعیت های مختلف مالی و زندگی به آنها کمک کند تا “ارزش کامل غرامت، حقوق و مزایای خود” را درک کنند.

در حالی که بسیاری از مشتریان آن در فضای فناوری هستند، به گفته پنگ، آنها “در اندازه و صنعت متفاوت هستند” و شامل شرکت های خصوصی و دولتی می شوند. به عنوان مثال Northstar’s مشتریان شامل افرادی مانند زوم، اسنپ، 23andMe, Virgin Orbit و از قضا NerdWallet. شرکت از کارفرمایان هزینه می گیرد اشتراک ماهانه بر اساس تعداد کارمندان to به کارمندان امکان دسترسی یک به یک به مشاور مالی تمام وقت استخدام شده توسط Northstar را بدهید. کارمندان هیچ هزینه ای نمی پردازند و هیچ کمیسیونی در کار نیست.

Northstar کارمندان را با یک مشاور جفت می کند تا بتوانند احساس راحتی و آشنایی داشته باشند، به جای اینکه یک کارمند هر بار که سؤالی دارد با فرد دیگری صحبت کند. و همانطور که شرکت تیم مشاوران مالی خود را ایجاد کرد، شرکت تصمیم گرفت کارکنان متنوعی را استخدام کند تا کارمندان تمایل بیشتری برای صحبت با افرادی با پیشینه مشابه با خودشان داشته باشند.

به گفته پنگ، که قبلاً شریک عمومی Red Swan Ventures برای نزدیک به یک دهه و سرمایه‌گذار اولیه در Coinbase، Guideline، Even و Oscar بود، به نظر می‌رسد که خدمات Northstar در محیط کلان چالش‌برانگیز کنونی بیش از همیشه مورد تقاضا هستند.

در حالی که مدیر عامل از افشای ارقام درآمد سخت خودداری کرد، او به TechCrunch گفت که درآمد Northstar نسبت به سال گذشته بیش از 5 برابر رشد کرده است و انتظار می‌رود در سال آینده 3 برابر سال به سال رشد کند. از دسامبر 2020 این شرکت تعداد مشتریان خود را بیش از 600 درصد افزایش داده است.

“پیداکردیم پنگ گفت که رفاه مالی صرف‌نظر از کانال توزیع یا نحوه انجام آن فقط یک موضوع گسترده است. “در زمان خوب، اما به خصوص در زمان بد، لازم است.”

و امروز، Northstar اعلام کرد که به تازگی ۲۴.۴ میلیون دلار در دور جدیدی از بودجه به رهبری GGV Capital جمع‌آوری کرده است، که پنگ می‌گوید بسته شدن آن در یک محیط جمع‌آوری سرمایه بسیار چالش برانگیز زمان بسیار سریعی داشت.

“تیزمان از اولین جلسه تا سررسید حدود یک ماه بود.» او به تک کرانچ گفت.

سرمایه‌گذاران جدید PayPal Ventures، Thomson Reuters Ventures و Canvas Ventures به حامیان فعلی M13، Workday Ventures، Parade Ventures، Foundation Capital، Designer Fund و RRE پیوستند تا در این دور شرکت کنند، که مجموع سرمایه‌های جمع‌آوری شده Northstar از زمان ایجاد آن در سال 2016 را به 40 میلیون دلار می‌رساند.

اگرچه او از افشای برآورد خودداری کرد، اما پنگ اشاره کرد که بودجه جدید “افزایش قابل توجهی” است.

نیاز به ارائه آن بیش از هر زمان دیگری است زیرا به گفته پنگ، در حالی که مصرف کنندگان به ابزارهای “خوب” بیشتری نسبت به قبل دسترسی دارند، هنوز دانش لازم برای دانستن اینکه با آنها چه کنند ندارند.

پنگ گفت: “این در واقع مشکل را تشدید کرد – این انتظار ناعادلانه که مردم واقعاً می دانند با امور مالی خود چه کنند.”

مشاوره مالی چیزی است که اساساً همه به آن نیاز دارند. به عنوان مثال، فقط کسانی نیستند که جبران سرمایه دارند.» “اگر حقوق دارید، اگر مزایا دارید، پس مستحق مشاوره مالی هستید.”

VC سابق به جای ثروتمندان، توصیه‌های مالی هوشمندانه را برای افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند ارائه می‌کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: مت متیسون (CTO) و ویل پنگ، مدیرعامل شرکت Northstar، بنیانگذاران Northstar

به عنوان مثال، Northstar می تواند به کارمندان در مواردی مانند درک بیمه عمر یا اینکه اگر برای بچه دار شدن آماده می شوید، به کارمندان کمک کند.

پنگ گفت: «این رویکرد واقعاً کل‌نگر است که همه چیزهایی را که از یک کارفرما دریافت می‌کنید در یک سقف ترکیب می‌کند.

نورث استار در حال حاضر حدود 50 کارمند دارد. هدف آن افزایش دو یا سه برابری تعداد کارمندان با دور جدید بودجه است. این شرکت همچنین دارای پیمانکارانی است که به عنوان مشاور مالی برای کارکنان در 18 کشور – مانند کانادا، بریتانیا، آلمان و فرانسه – که Northstar در آنها فعالیت می کند، خدمت می کنند. این شرکت امیدوار است تا پایان سال 2023 در 30 کشور جهان حضور داشته باشد.

شریک مدیر GGV Capital و عضو هیئت مدیره Northstar هانس تونگ به TechCrunch می‌گوید که شرکت او در Northstar سرمایه‌گذاری کرده است زیرا این دیدگاه مشترک است که سلامت مالی باید برای همه کارمندان جهانی باشد.

او افزود: «مشاوره‌های مالی سال‌هاست که وجود داشته است، اما اکثر مصرف‌کنندگان به مشاوران مالی مقرون‌به‌صرفه و مبتنی بر فناوری دسترسی ندارند، که بازار بزرگی را ایجاد می‌کند». ما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار جهانی، به دنبال شرکت‌هایی هستیم که در حال دموکراتیزه کردن فناوری برای بازارهای ضعیف هستند و می‌خواهند جهانی شوند.»

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی می‌شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.