منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • VCهایی که در شرکت‌های فین‌تک سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌گویند بسیاری از شرکت‌های فین‌تک «نیاز دارند مدل‌های کسب‌وکار خود را تنظیم کنند» • TechCrunch

VCهایی که در شرکت‌های فین‌تک سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌گویند بسیاری از شرکت‌های فین‌تک «نیاز دارند مدل‌های کسب‌وکار خود را تنظیم کنند» • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
VCهایی که در شرکت‌های فین‌تک سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌گویند بسیاری از شرکت‌های فین‌تک «نیاز دارند مدل‌های کسب‌وکار خود را تنظیم کنند» • TechCrunch

در سال های اخیر، کار یا بانکداری با یک مؤسسه مالی سنتی قطعاً جالب نبوده است. فار کولر برای یکی از بسیاری از استارت‌آپ‌های فین‌تک که به نظر می‌رسید به برندهای ضعیف بانک‌ها توجه می‌کردند، کار می‌کرد یا با آن بانک همکاری می‌کرد.

سپس فدرال رزرو نرخ های بهره را افزایش داد، سهام سقوط کرد و بسیاری از شرکت های فین تک که ظاهر خوبی داشتند، به مراتب کمتر انعطاف پذیر و سالم به نظر می رسیدند. اکنون سؤال این است که آیا فین تک به طور گسترده‌تری از مد افتاده است؟

در میزگردی که توسط این سردبیر در اواخر هفته گذشته در سانفرانسیسکو برگزار شد، پاسخ کاملاً منفی بود، اگرچه اعضای پانل – مرسدس بنت از شرکای Lightspeed Venture، ویکتوریا تراگر از فلیسیس و گیلیان ویلیامز از Cowboy Ventures – چیزها را شکر نکردند. یا

به رهبری ناظم رید آلبرگوتی – ویراستار فناوری پلتفرم خبری Semafor – هر سه VC چالش‌های مختلف در صنعت را در حال حاضر تصدیق کردند، اما فرصت‌ها را نیز ترسیم کردند.

در مورد چالش‌ها، استارت‌آپ‌ها و حامیان آن‌ها به وضوح در طول همه‌گیری همه‌گیر پیشی گرفته‌اند، و اشاره کرد که فین‌تک زمانی که «همه از خانه کار می‌کنند» و «از برنامه‌های وام دهی و برنامه‌های پرداخت استفاده می‌کنند» «گانگستر می‌شوند»، اما زمان‌ها چنین است. با محو شدن کووید در پس‌زمینه، «دشوار» می‌شوند.

او گفت: “SoFi کار نمی کند.” «پی پال کار نمی کند.» او فرانک، پلتفرم کمک مالی کالج را که در پاییز 2021 توسط JPMorgan خریداری شد، مطرح کرد که به غول خدمات مالی درباره پایگاه کاربرانش دروغ می گوید. آلبرگوتی گفت: “آنها در واقع 4 میلیون مشتری ندارند.”

ویلیامز موافقت کرد، اما گفت که در حال حاضر فناوری فین تک دارای نکات مثبت و منفی است. او گفت که جنبه مثبت آن، «از دیدگاه مصرف‌کننده، هنوز روزهای ابتدایی است» برای استارت‌آپ‌های فین‌تک. او گفت که “تقاضا و تمایل مصرف کننده” هنوز برای جایگزین های جدید و بهتر برای موسسات مالی سنتی وجود دارد” بر اساس داده هایی که او دیده است.

VCهایی که در شرکت‌های فین‌تک سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌گویند بسیاری از شرکت‌های فین‌تک «نیاز دارند مدل‌های کسب‌وکار خود را تنظیم کنند» • TechCrunch

ویلیامز گفت، مشکل‌سازتر این است که «بسیاری از این شرکت‌ها باید مدل‌های کسب‌وکار خود را تنظیم کنند، و بسیاری از آن‌هایی که عمومی شدند احتمالاً نباید این کار را می‌کردند. بسیاری از موارد استفاده هنوز وجود دارد، اما برخی از اصول اولیه باید تغییر کنند.» بیمه در مقایسه با برخی از همتایان سنتی آنها.)

ویلیامز افزود: «بانک‌ها احمق نیستند. من فکر می کنم آنها بیدار شده اند و به کارهایی که می توانند بهتر انجام دهند بیدار می شوند.

تراگر همچنین ابراز نگرانی کرد. او گفت: «برخی از بخش‌های خدمات مالی سال بی‌رحمانه‌ای را پیش رو خواهند داشت، و به‌ویژه اعطای وام. در وام دهی شاهد زیان بسیار بزرگی خواهیم بود. . . زیرا متأسفانه مانند یک ضربه سه گانه است: مصرف کنندگان شغل خود را از دست می دهند، نرخ بهره [rise] و هزینه سرمایه بالاتر است.

تراگر گفت که این یک چالش برای بسیاری از بازیکنان، از جمله تیم های بزرگتر است، و اشاره کرد که “حتی بانک های بزرگ اعلام کرده اند که ذخایر زیان وام خود را دو برابر می کنند.” با این حال، او گفت، با این حال، ممکن است برای شرکت‌های جوان فین‌تک بدتر باشد، که بسیاری از آنها «نتوانستند بحران را پشت سر بگذارند – آنها در حدود شش سال گذشته شروع به وام دادن کردند» و او انتظار دارد «بیشترین قربانیان را ببیند». .

در همین حال، بنت که بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های لایت اسپید را در آمریکای لاتین رهبری می‌کند و در هیئت مدیره دو شرکت فین‌تک مستقر در مکزیک حضور دارد، به نظر می‌رسد که نشان می‌دهد در حالی که شرکت‌های فین‌تک ایالات متحده ممکن است با مشکلات جدی مواجه باشند، شرکت‌های فین‌تک غیرآمریکایی همچنان به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهند. شاید به این دلیل که در ابتدا جایگزین های کمتری وجود داشت.

بنت با اشاره به اینکه ایالات متحده یکی از بالاترین پذیرش خدمات فین تک و مدیریت ثروت را دارد، گفت: “این فقط به این بستگی دارد که در کدام کشور هستید.” . “

هر سه گفتند این همه عذاب و غم نیست. به عنوان مثال، تریگر نقل می‌کند که قبل از تبدیل شدن به یک VC، زمانی که او بخشی از تیم موسس وام‌دهنده SME بود، Kabbage، که «ماهی یک‌بار با واحد نوآوری جدیدی که به تازگی توسط XYZ Bank ایجاد شده بود ملاقات می‌کردیم. . و آنها دوست دارند یاد بگیرند که شما چگونه ایده می گیرید و چگونه نوآوری را هدایت کنید.”

تراگر ادامه داد: «آنچه در یک رکود اتفاق می‌افتد این است که مدیران عامل و مدیران مالی بخش‌هایی را که حیاتی نیستند کاهش دهند، و من فکر می‌کنم اتفاقی که قرار است بیفتد این است که تمام این بخش‌های نوآوری کاهش می‌یابد». “فرصتی قابل توجه برای شرکت‌های فین‌تک ایجاد می‌کند که محصولاتی می‌سازند که اساساً به سود نهایی کمک می‌کنند.” به هر حال، مدیران مالی «همه چیز در مورد سودآوری هستند. بنابراین چگونه نرخ تقلب را کاهش می دهید؟ چگونه تطبیق پرداخت را بهبود می دهید؟ این جایی است که فکر می کنم در سال 2023 فرصت های زیادی وجود دارد.”

می‌توانید گفتگوی کامل را – که به مقررات و رمزنگاری نیز می‌پردازد – در زیر مشاهده کنید.