منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Valar Ventures با 20 میلیون دلار در پلتفرم کارگزاری آنلاین baraka • TechCrunch پیشتاز است

Valar Ventures با 20 میلیون دلار در پلتفرم کارگزاری آنلاین baraka • TechCrunch پیشتاز است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Valar Ventures با 20 میلیون دلار در پلتفرم کارگزاری آنلاین baraka • TechCrunch پیشتاز است

اپلیکیشن‌های معاملات سهام در چند سال گذشته گسترش یافته‌اند و جمعیت‌شناسی و مخاطبان مختلفی را هدف قرار می‌دهند که احساس می‌کنند برای داشتن زندگی مالی سالم‌تر باید در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری شرکت کنند.

در جدیدترین توسعه، baraka، یک پلتفرم سرمایه گذاری دو ساله بدون کمیسیون مستقر در خاورمیانه، اعلام کرد که یک دور سری A 20 میلیون دلاری به رهبری Valar Ventures پیتر تیل را با مشارکت شرکت سرمایه گذاری جهانی Knollwood بسته است تا در آن توسعه یابد. منطقه و دسترسی به کاربران بیشتری.

سال‌ها تجربه سرمایه‌گذاری مدیرعامل Feras Jalbaut در کار با Barclays، Standard Chartered و یک دفتر خانوادگی مستقر در دبی، او را به راه‌اندازی baraka در سال 2020 سوق داد. تربیت او نیز نقش داشت. جالبوت در مصاحبه‌ای با TechCrunch توضیح داد که چگونه در مورد سرمایه‌گذاری‌هایی مانند سهام و صندوق‌های بازنشستگی تحت حمایت دولت در زمانی که در کانادا رشد می‌کرد، جایی که سرمایه‌گذاری نهادینه شده بود، یاد گرفت. اما در خاورمیانه، بازی متفاوت بود. به گفته جالبوت، برای سال ها، مردم منطقه از طریق گزینه های پس انداز سنتی مانند سپرده های بانکی و املاک سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین، باراکا تنوع بسیار مورد نیاز را به ارمغان می آورد.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت گفت: «زمانی که به منطقه نقل مکان کردم، دیدن اینکه مردم در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری زیادی نمی‌کنند، شگفت‌آور بود، زیرا مقررات کمی برای آن وجود داشت یا اصلاً وجود نداشت. بسیاری از مردم منطقه درآمد معاف از مالیات دارند و سرمایه گذاری نمی کنند. این بخش بزرگی از دلیل شروع من باراکا است زیرا تعداد کمی از شرکت های فین تک گزینه های سرمایه گذاری را ارائه می دهند. من می‌خواستم اپلیکیشنی بسازم که بر اساس تجربه‌ام به‌عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای، از استفاده از آن لذت ببرم.»

باراکا قبل از دریافت مجوز برای راه‌اندازی اپلیکیشن تجاری خود، یک پلتفرم محتوایی بود که از خبرنامه‌ها و پادکست‌ها برای آموزش سرمایه‌گذاران خرد در خاورمیانه، به‌ویژه در امارات، درباره سرمایه‌گذاری سهام و سواد مالی استفاده می‌کرد. او یک سال پیش اپلیکیشن خود را با حمایت Y Combinator و مبلغ 4 میلیون دلار راه اندازی کرد. این زرادخانه باراکا را بر آن داشته تا به “هزاران” سرمایه گذار خود دسترسی به بیش از 5000 سهام ایالات متحده و 1000 صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را ارائه دهد. سرمایه گذاران می توانند با کمتر از 1 دلار (~ 3.79 درهم) روی پلتفرم سرمایه گذاری را شروع کنند. جالبوت افزود که این پلتفرم «ده‌ها هزار» کاربر دارد که فعالانه به زبان‌های انگلیسی و عربی تجارت و مصرف می‌کنند.

از این پایگاه کاربر، 56 درصد زیر 30 سال سن دارند، که نشانه ای از جمعیت جوان منطقه است که به دنبال راه حل های سرمایه گذاری دیجیتال هستند. بیش از 50٪ سرمایه گذاران اولین بار هستند که نشان دهنده علاقه شدید به یادگیری در مورد بازارهای سهام از طریق محتوای baraka و شروع سفر سرمایه گذاری خود در این پلت فرم است. علاوه بر این، 83٪ در حداقل یک ماه در طول عمر خود سه بار یا بیشتر در برنامه baraka معامله کرده اند.

دهنه

اعتبار تصویر: دهنه

از آنجایی که baraka یک پلتفرم با کمیسیون صفر است، از کمیسیون، معاملات یا اسپرد درآمد کسب نمی کند. در عوض، از یک سرویس اشتراک، حدود 10 دلار (~37.99 دره) در ماه است که سرمایه‌گذاران خرد می‌توانند از آن برای دسترسی به اطلاعات مالی شرکت و گزارش‌های سهام شریک baraka، Refinitiv استفاده کنند. Baraka در حال بررسی جریان های درآمد دیگری است، یکی از آنها راه اندازی محصولات مبتنی بر کمیسیون یا مدیریت دارایی است که در طول زمان مستمری ایجاد می کند.

با این سرمایه گذاری جدید، پلت فرم به سبک Robinhood حضور خود را در شورای همکاری خلیج فارس و مصر، بازار جدید آن (جایی که با رقابت Thndr روبرو خواهد شد) دو چندان خواهد کرد و جذب مشتری را افزایش می دهد. این شرکت اعلام کرد که خدمات جدیدی را در طی 12 ماه آینده اضافه خواهد کرد، از جمله دسترسی به ویژگی هایی مانند طرح های سرمایه گذاری مجدد سود سهام و ساعات طولانی معاملات.

عرضه معاملات سهام محلی نیز در حال انجام است. Taduwal، برجسته ترین بورس اوراق بهادار در خاورمیانه، در نیمه اول سال 2022، 4.7 میلیارد دلار از طریق 27 فهرست جدید جذب کرد که تقریباً به افزایش 300 درصدی در IPOها در مبادلات در منطقه در سال جاری. به این ترتیب، باراکا بیشتر این سرمایه گذاری را متعهد به همکاری با بورس های محلی مانند Tadawul و تنظیم کننده ها برای تضمین مجوز برای دموکراتیک کردن دسترسی به سهام محلی کرد.

جالبوت از برنامه‌های باراکا برای ارائه سهام خرده‌فروشی به سرمایه‌گذاران محلی گفت: «جاه‌طلبی ما این است که با مشارکت با Taduwal، که بورس اوراق بهادار عربستان، بازار مالی دبی (DFM) و بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX) است، سهام محلی را نیز عرضه کنیم. .

باراکا 25 میلیون دلار در مجموع بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر از سرمایه گذارانی مانند Class 5 Global، Global Founders Capital و Venture Souq جذب کرده است. سرمایه‌گذار جدید آن Valar Ventures همچنین از استارت‌آپ‌های کارگزاری دیجیتال مشابه مانند Bitpanda و Shares (همچنین با پشتیبانی Global Founders Capital) حمایت کرده است.

اندرو مک کورمک، شریک عمومی Valar Ventures، گفت که این اولین سرمایه گذاری شرکت او در اکوسیستم نوظهور فین تک خاورمیانه است که سرشار از پتانسیل است. ما از نشانه های اولیه کشش که باراکا توانسته است نشان دهد، تشویق می شویم. ما واقعا مشتاق همکاری نزدیک با این شرکت هستیم زیرا آنها وارد این مرحله جدید و هیجان انگیز رشد در سراسر منطقه می شوند.