منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Uniswap Labs COO MC Lader در درایورهای پشت DeFi – TechCrunch

Uniswap Labs COO MC Lader در درایورهای پشت DeFi – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Uniswap Labs COO MC Lader در درایورهای پشت DeFi – TechCrunch

شرکت‌های خدمات مالی و وام‌دهی کریپتو از زمان فروپاشی استیبل‌کوین Terra، با تشابه‌های بسیاری بین سیستم مالی web3 و بازارهای گسترده‌تر در سال 2008، در خط مقدم آخرین بحث‌های صنعت بوده‌اند. اما همه پروتکل‌ها برابر نیستند و بسیاری از آنها آنهایی که پس از این شکست متحمل ضررهای بزرگ شدند، نهادهای متمرکزی هستند که واقعاً مانند بازارسازان سنتی عمل می کنند.

این هفته در واکنش زنجیره ای، ما با Mary-Catherine (MC) Lader، مدیر عامل آزمایشگاه Uniswap، تیمی که پشت یکی از بزرگترین صرافی های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است، مصاحبه کردیم. در ادامه می توانید مصاحبه کامل را بشنوید.

Lader توضیح داد که Uniswap خود یک پروتکل منبع باز غیر محرمانه است که توسط دارندگان توکن UNI آن مدیریت می شود. این ساختار Uniswap را از پلتفرم‌های «تامین مالی متمرکز» مانند سلسیوس و وویجر متمایز می‌کند که دارایی‌های کاربران را از طرف آن‌ها در اختیار دارند.

او گفت Uniswap Labs، سازمانی که Lader برای آن کار می کند، تیمی متشکل از افرادی است که به ایجاد و بهبود پروتکل Uniswap اختصاص داده شده اند و خاطرنشان کرد که تیم های دیگر نیز می توانند به دلیل ماهیت منبع باز آن، در بالای آن توسعه دهند.

لادر گفت: “اگر Uniswap Labs از بین برود و اگر کل تیم ما کار کند و کارهای دیگری انجام دهد، پروتکل اصلی به وجود خود ادامه خواهد داد.”

لادر گفت، در یک صرافی متمرکز، نهاد مسئول معمولا یک ثبت سفارش محدود مرکزی را نگه می دارد که خرید، فروش، پیشنهادات و سایر پیشنهادات را ردیابی می کند و آنها را مطابقت می دهد. او افزود که صرافی متمرکز سپس بخشی از هر سفارش را در ازای توسعه فناوری برای مطابقت با معاملات و تعیین قیمت های اجرایی می گیرد.

“تیتفاوت اساسی در نوآوری اصلی Uniswap این است که به هر کسی اجازه می دهد برای هر چیزی بازاری ایجاد کند [let] لادر گفت: همه به جای تکیه بر تیم‌های متمرکز و خاص برای تبدیل شدن به بازارگردان تبدیل به یک بازارساز شوند.

“به این معنی است که کل فعالیت … به شما اجازه می دهد تا چیزها را مبادله کنید، به جای اینکه توسط گروهی از افراد و فناوری که آنها توسعه داده اند اداره شوند، شما فقط با همه مبادله می کنید و استخری از این نوع منبع باز ایجاد می کنید. نرم افزار پروتکل Uniswap. او افزود که قیمت ها به صورت الگوریتمی از طریق خود پروتکل Uniswap تعیین می شود و هزینه 0.3 درصدی که کاربران برای مبادله توکن ها در پلتفرم می پردازند در حال حاضر به ارائه دهندگان نقدینگی پلت فرم تعلق می گیرد تا زمانی که خود پروتکل قطع شود.

با این حال، جامعه Uniswap در حال حاضر در حال بررسی پیشنهادی برای اضافه کردن هزینه پروتکلی است که به دارندگان توکن UNI امکان پرداخت را می دهد، بحثی که سوالاتی را در مورد اینکه مسیر صرافی غیرمتمرکز به سمت سودآوری چگونه است ایجاد کرده است.

“این بخشی از چیزی است که پروتکل را غیرمتمرکز می کند این است که همه چیز به طور شفاف در فضای باز اتفاق می افتد و [through] یک مجمع حکومتی که در آن همه افرادی که از آن سود می‌برند یا احتمالاً تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند، می‌توانند در آن شرکت کنند.»

می توانید بیشتر مصاحبه ما با Lader را در پادکست Chain Reaction بشنوید. در Chain Reaction، Spotify یا پلتفرم جایگزین پادکست اپل مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.