منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • TrashBot از هوش مصنوعی برای مرتب کردن مواد قابل بازیافت استفاده می کند – TechCrunch

TrashBot از هوش مصنوعی برای مرتب کردن مواد قابل بازیافت استفاده می کند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
TrashBot از هوش مصنوعی برای مرتب کردن مواد قابل بازیافت استفاده می کند - TechCrunch

تعدادی استارتاپ وجود دارند که برای بهبود دسته بندی زباله با روبات ها کار می کنند. AMP Robotics تقریباً در صدر فهرست قرار دارد و یک تسمه نقاله و جمع کننده را برای مرتب کردن مواد در تأسیسات بزرگ و خودکار ترکیب می کند. هدف این فناوری اصلاح کاستی های انسان در هنگام بازیافت است. اغلب مردم یا به خود زحمت نمی‌دهند زباله‌هایشان را جدا کنند یا فقط نمی‌دانند اوضاع به کجا می‌رود.

CleanRobotics که در سال 2015 تأسیس شد، امیدوار است بتواند این مشکل را در نقطه دفع برطرف کند. سیستم سطل زباله پرچم‌دار شرکت کلرادو از یادگیری ماشین و سیستم‌های رباتیک تعبیه‌شده برای مرتب‌سازی مواد از یک نقطه دفع استفاده می‌کند. گفته می‌شود که ماشین‌ها می‌توانند این کار را با دقت تقریباً ۹۰ درصد انجام دهند – نه کامل، اما مطمئناً بهتر از آنچه معمولاً انسان‌ها انجام می‌دهند.

چارلز ایهاپ، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «قوانین بازیافت گیج‌کننده هستند و مصرف‌کنندگان اغلب آن‌قدر گیج می‌شوند که دقت بازیافت آن‌ها کمتر از شانس است و در نتیجه مواد بازیافتی بسیار آلوده‌ای می‌شوند که هیچ‌کس نمی‌خرد». «سیستم ما انحراف مواد از محل‌های دفن زباله را بهبود می‌بخشد و در نتیجه مواد قابل بازیافت بیشتر و زباله‌های کمتری تولید می‌شود.»

با توجه به AI/ML داخلی، ربات مرتب‌سازی زباله به طور طبیعی داده‌ها را برای کمک به بهبود فرآیند مرتب‌سازی جمع‌آوری می‌کند. CleanRobotics خاطرنشان می‌کند: «سطل بازیافت آینده به همین جا ختم نمی‌شود، همچنین داده‌های باکیفیت را برای ممیزی زباله تولید می‌کند، هشدارهای کامل را ایجاد می‌کند و نمایشگر بزرگی برای محتوای ویدیویی دارد. و به لطف اتصال ابری، ناوگان TrashBot شما فقط با گذشت زمان هوشمندتر می شود.

تصور استفاده از سایر داده‌های مرتبط با تجارت بر اساس زباله‌های خاصی که سیستم جمع‌آوری می‌کند، آسان است.

این هفته، این شرکت یک دور 4.5 میلیون دلاری سری A به رهبری Melco International Development Limited و شامل SOSV/HAX، Undivided VC و Longmont Evergreen Opportunity Fund را اعلام کرد. این بودجه صرف برنامه‌های CleanRobotics برای تولید «صدها» سیستم به اضافه سیستم‌هایی می‌شود که قبلاً در مناطق پرترافیک مانند مراکز خرید و فرودگاه‌ها نصب شده‌اند.

به ویژه، این شرکت می گوید که به دنبال شراکت در چین، استرالیا و سنگاپور است. همچنین بودجه به سمت استخدام کارکنان اضافی، بهبود تولید و تقویت تحقیق و توسعه اختصاص خواهد یافت.