منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Touchlab آزمایش سنسورهای پوست روباتیک خود را در یک بیمارستان آغاز می کند • TechCrunch

Touchlab آزمایش سنسورهای پوست روباتیک خود را در یک بیمارستان آغاز می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Touchlab آزمایش سنسورهای پوست روباتیک خود را در یک بیمارستان آغاز می کند • TechCrunch

دستکاری و سنجش مدتهاست که دو رکن کلیدی برای باز کردن پتانسیل رباتیک در نظر گرفته شده است. البته همپوشانی زیادی بین این دو وجود دارد. از آنجایی که گیره‌ها به یکی از اصلی‌ترین رباتیک‌های صنعتی تبدیل شده‌اند، این سیستم‌ها به مکانیسم‌های مناسب برای تعامل با دنیای اطراف خود نیاز دارند.

چشم انداز مدت هاست که کلید همه اینها بوده است، اما شرکت ها به طور فزاینده ای به دنبال تدبیر به عنوان روشی برای جمع آوری داده ها هستند. در میان چیزهای دیگر، این به ربات احساس بهتری نسبت به فشار وارد کردن به یک جسم، خواه یک قطعه محصول یا یک انسان می دهد.

چند ماه پیش، استارت‌آپ Touchlab مستقر در ادینبورگ، اسکاتلند، در میان رقابت شدید، قهرمانی را در رویداد TC Sessions: Robotics به دست آورد. داوران موافقت کردند که رویکرد شرکت برای ایجاد پوست رباتیک رویکرد مهمی است که می‌تواند به باز کردن پتانسیل کامل‌تری برای احساس کمک کند. تاکنون XPrize نیز موافقت کرده است. این شرکت در حال حاضر فینالیست مسابقه 10 میلیون دلاری XPrize Avatar Competition است.

این شرکت در حال حاضر با شرکت رباتیک آلمانی Schunk کار می‌کند که برای فینال XPrize تلاش می‌کند.

Touchlab آزمایش سنسورهای پوست روباتیک خود را در یک بیمارستان آغاز می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: Touchlab

زکی حسین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در گفتگو با TechCrunch از فضای اداری جدید این شرکت گفت: “مأموریت ما ساختن این پوست الکترونیکی برای روبات ها است تا به ماشین ها قدرت لمس انسان را بدهد.” «عناصر زیادی وجود دارد که در بازتولید لمس انسان نقش دارند. ما این فناوری حسگر را تولید می کنیم. از پوست انسان نازک‌تر است و می‌تواند موقعیت و فشار را در هر جایی که آن را روی ربات قرار دهید، به شما ارائه دهد. همچنین به شما نیروهای سه بعدی در نقطه تماس می دهد و به ربات ها این امکان را می دهد که بتوانند فعالیت های ماهرانه و چالش برانگیز را انجام دهند.

برای شروع، این شرکت به دنبال برنامه های کاربردی برای جراحی از راه دور (از این رو کل XPrize Avatar) است – به طور خاص، با استفاده از این سیستم برای کنترل از راه دور ربات ها در بیمارستان های کم کار. در یک انتها، یک ربات TIAGo++ مجهز به حسگرهای خود یک جفت دست اضافی را برای کارگران انسانی فراهم می کند. از سوی دیگر، یک اپراتور مجهز به بدنه VR لمسی که تمام داده های لمسی را ترجمه می کند. اگرچه چنین فناوری هایی در حال حاضر محدودیت های خود را دارند.

Touchlab آزمایش سنسورهای پوست روباتیک خود را در یک بیمارستان آغاز می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: Touchlab

ما یک لایه نرم افزار داریم که فشار پوست روی لباس را تبدیل می کند. ما همچنین از دستکش های لمسی استفاده می کنیم. “در حال حاضر، پوست ما داده های بسیار بیشتری از آنچه در حال حاضر می توانیم از طریق رابط های لمسی به کاربر منتقل کنیم، جمع آوری می کند. بنابراین کمی مانع وجود دارد. ما می توانیم از پتانسیل کامل بهترین رابط لمسی روز استفاده کنیم، اما نقطه ای وجود دارد که ربات بیشتر از کاربر احساس می کند.

اطلاعات اضافی جمع آوری شده توسط ربات از طریق تعدادی کانال مختلف مانند داده های بصری از طریق هدست VR ترجمه می شود. این شرکت با سیستم به خلبانان تازه کار در دنیای واقعی نزدیک است. حسین می گوید: «در فوریه خواهد بود. ما سه ماه تجربه بیمارستانی با بیماران سالمند در بخش حاد سالمندان داریم. این اولین بار در جهان است که این ربات در این محیط مستقر می شود.»