منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • TLDraw تخته سفید مشترک بدون ورود به سیستم را ارائه می دهد • TechCrunch

TLDraw تخته سفید مشترک بدون ورود به سیستم را ارائه می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
TLDraw تخته سفید مشترک بدون ورود به سیستم را ارائه می دهد • TechCrunch

ابزارهای زیادی وجود دارد که نیازهای یک تخته سفید مشترک را برآورده می کند. Figma که قراردادی را برای خرید 20 میلیارد دلار توسط Adobe در ماه سپتامبر منعقد کرد، دارای FigJam است. Miro وجود دارد که پس از افزایش فروش سری C در ژانویه، 17.5 میلیارد دلار ارزش دارد. و اپل اپلیکیشن Freeform را در اوایل این هفته برای کاربران خود منتشر کرد. در میان همه اینها، TLDraw یک بوم مشارکتی را بدون هیچ گونه ورود به سیستم به کاربران ارائه می دهد.

برنامه کاربری TLDraw

استفاده از TLDraw از همان ابتدا بسیار آسان است. این یک بوم بی‌نهایت خالی است که به شما امکان می‌دهد خطوط یا اشیا را بکشید، متن بنویسید و رسانه‌هایی مانند تصاویر، ویدیوها یا GIF را درج کنید.

علاوه بر این، شما به راحتی می توانید این تابلوی مشترک را از طریق یک پیوند با همکاران خود به اشتراک بگذارید. اگر نمی‌خواهید کسی تابلو را تغییر دهد، می‌توانید یک پیوند فقط خواندنی را نیز به اشتراک بگذارید. این مانند Google Docs است که به شما امکان می دهد سند را هم با چند همکار و هم در حالت فقط خواندنی به اشتراک بگذارید.

TLDraw تخته سفید مشترک بدون ورود به سیستم را ارائه می دهد • TechCrunch

نسخه بتا TLDraw اعتبار تصویر: TLDraw

نسخه جدید سایت که در نسخه بتا است، امکانات بیشتری را ارائه می دهد. گزینه های بیشتری برای شکل، رنگ و خطوط طراحی وجود دارد. همچنین می توانید انواع جدیدی از اشیاء مانند قاب یا یادداشت چسبنده را وارد کنید. گزینه های اضافی برای تکثیر و جابجایی اشیاء؛ و چندین فرمت مانند SVG، PNG، JPG و JSON برای صادرات به برد.

برای استفاده از همه این ویژگی ها نیازی به حساب کاربری یا ورود به سیستم ندارید. از آنجایی که این در وب است، شما و همکارانتان می توانید به راحتی از آن استفاده کنید بدون اینکه به پلتفرم وابسته باشید.

شرکت

TLDraw اولین بار به عنوان یک پروژه متن باز توسط استیو رویز در سال 2021 راه اندازی شد. او TLDraw را بر روی دیگر پروژه های متن باز خود مانند perfect-freehand و globs.design ساخت.

«بعد از انجام این پروژه‌ها، می‌خواستم چیزی جدید خلق کنم که بیشتر «آگنوستیک» باشد، که به من اجازه دهد هر شکلی را روی بوم بیاورم. و این همان چیزی است که تبدیل به TLDraw می شود. رویز به Techcrunch گفت: من همه اینها را به صورت عمومی ایجاد می کردم (عمدتاً از طریق گیف در توییتر) و محتوای TLDraw به سرعت بسیار محبوب شد.

TLDraw تخته سفید مشترک بدون ورود به سیستم را ارائه می دهد • TechCrunch

نسخه ی نمایشی پروژه Perfect Freehand اعتبار تصویر: TLDraw

TLraw با مشارکت Amplify Partners، Sabrina Hahn، Vercel’s Guillermo Rauch و NP-Hard Ventures، یک دور اولیه 2.7 میلیون دلاری به رهبری Lux Capital جمع آوری کرد. این دایره سرمایه گذاران دیگری نیز داشت سولیوبدرال فاروقی، مایکل استوپلمن، تام پرستون-ورنر، آدام ویگینز از میوز، برایان لوین از Campsite، دیوید کورشید از Stately.ai، کریستوبال والنزولا از Runway ML، یوهانس شیکلینگ از Prisma.

این شرکت که پنج کارمند تمام وقت دارد، در حال حاضر هیچ درآمدی به جز پول اهدایی حامیان گیت هاب به دست نمی آورد. در آینده، این استارت آپ می خواهد روی مجوز و پشتیبانی برای ایجاد درآمد کار کند. رویز گفت که این تیم ممکن است دارای برخی ویژگی‌ها باشد – مانند ابزارهای همکاری بین اعضای تیم – در پشت یک دیوار پرداخت.

ابزارهای توسعه دهنده و راه پیش رو

در حالی که TLDraw برای همه به صورت رایگان در دسترس است، این شرکت همچنین ابزارهای توسعه دهنده را برای ادغام بوم خود ارائه می دهد. آن را به عنوان یک “تخته سفید به عنوان یک سرویس” در نظر بگیرید.

رویز به TechCrunch گفت که وقتی کار روی این پروژه را شروع کرد، می‌خواست پلتفرمی را برای هر کسی فراهم کند تا بتواند بر روی بوم‌های نقاشی مشترک با تمام ابزارهای ضروری که در دسترس است، بسازد.

مجموعه فعلی برنامه‌های تخته سفید فرض می‌کند که اگر روی یک بوم بی‌نهایت کار می‌کنید، فقط روی اجزای بصری کار می‌کنید. اما با TLDraw، ما می‌خواستیم به انواع فرمت‌ها اهمیت دهیم.»

بنیانگذار استارت‌آپ اضافه کرد که ابزارهای موجود برداشت خود را از طراحی همکاری ارائه می‌کنند و سفارشی‌سازی برای نیازهای خود شرکت دشوار است. با TLDraw، تیم‌ها می‌توانند نقطه شروعی قوی برای طراحی تعامل مؤثر و طراحی مشترک داشته باشند.

نمونه ای از برنامه ای که با استفاده از TLDraw ایجاد شده است

اعتبار تصویر: TLDraw

در حال حاضر تعداد زیادی پروژه وجود دارد که از TLDraw به عنوان پایه استفاده می کنند. برنامه‌های طراحی مبتنی بر وب مانند MacPaint و OkSo وجود دارد. توسعه دهندگان همچنین از TLDraw برای ساخت ابزارهای داستان سازی مفید مانند LengendKeeper و WorldAnvil مانند Dungeons & Dragons استفاده کرده اند. پلت فرم تولید ویدیوی هوش مصنوعی Vidext از آن به عنوان یک بوم پایه استفاده می کند. و شرکت کلاس مجازی منبع باز BigBlueButton از ابزار تخته سفید خود در کلاس درس استفاده می کند.

این شرکت اکنون در تلاش است تا نسخه بتای جدید وب سایت TLDraw را منبع باز کند و تمام نسخه های مشترک و افزونه Visual Studio Code را به آن منتقل کند. علاوه بر این، طی 12 ماه آینده، این استارت آپ قصد دارد ویژگی های بیشتری مانند خط کش ها، لیست اشیاء و انیمیشن ها را بر اساس بازخورد جامعه اضافه کند.