منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Sun King، تامین کننده محصولات انرژی خورشیدی در آفریقا و آسیا، سری D را به 330 میلیون دلار افزایش می دهد • TechCrunch

Sun King، تامین کننده محصولات انرژی خورشیدی در آفریقا و آسیا، سری D را به 330 میلیون دلار افزایش می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Sun King، تامین کننده محصولات انرژی خورشیدی در آفریقا و آسیا، سری D را به 330 میلیون دلار افزایش می دهد • TechCrunch

Sun King، ارائه‌دهنده محصولات انرژی خورشیدی خارج از شبکه در آفریقا و آسیا، سرمایه‌گذاری 70 میلیون دلاری را به رهبری LeapFrog Investments تضمین کرده است. این به دنبال یک دور سری D 260 میلیون دلاری است که شرکت خورشیدی در آوریل امسال اعلام کرد، که توسط BeyondNetZero، بازوی سرمایه گذاری آب و هوایی جنرال آتلانتیک، و کاتالیزور سرمایه گذاری ام اند جی و شرکای بازارهای نوظهور آرچ رهبری می شد. با انجام این کار، Sun King دور سری D خود را با 330 میلیون دلار به پایان رساند و در نتیجه بیش از 550 میلیون دلار بدهی و حقوق صاحبان سهام از زمان آغاز به کار افزایش داد.

بسیاری از خانواده ها و جوامع آفریقایی به فناوری خورشیدی مقرون به صرفه و قابل اعتماد دسترسی ندارند، که توانایی آنها برای تولید برق را محدود می کند و اتکای آنها به برق مبتنی بر شبکه را کاهش می دهد. شبکه های توزیع خورشیدی مستقیم به مصرف کننده (PAYG) توسط شرکت هایی مانند Sun King ارائه می شود که به خانوارها و افراد اجازه می دهد برق را با هزینه کم دریافت کنند.

Sun King ادعا می کند که بزرگترین در نوع خود در سطح جهان است. به گفته این شرکت، ماهانه 165000 خانه در هشت کشور آفریقایی برق خورشیدی تامین کرده است – و در کنیا، جایی که بیش از یک دهه در آن فعالیت می کند، بیش از 1 نفر از هر 5 نفر از محصول نور و انرژی آن استفاده می کنند که نشان دهنده 22 میلیون نفر است. کنیایی ها تا این لحظه خدمت کردند. در مقیاسی بسیار بزرگتر، سان کینگ اشاره کرد که از زمان تأسیس در سال 2007 توسط مدیر عامل پاتریک والش و آنیش تاکار، محصولاتش نور و قدرت را برای 95 میلیون نفر در بازارهای آفریقایی و آسیایی از جمله کامرون فراهم کرده است. موزامبیک و توگو، سه مورد. کشورهایی که اخیراً در آنها گسترش یافته است. شرکت خورشیدی همچنین بیش از 500 میلیون دلار برای خرید خورشیدی از طریق شبکه ای متشکل از بیش از 20000 نماینده میدانی که 36 درصد آنها را زنان تشکیل می دهند، تأمین مالی کرده است.

تاکار گفت: “ما مفتخریم که LeapFrog در Sun King سرمایه گذاری می کند تا دسترسی به انرژی خورشیدی تجدید پذیر را گسترش دهد.” LeapFrog تجربه زیادی را برای برآوردن نیازهای مشتریان در کشورهایی که ما در آن فعالیت می‌کنیم به ارمغان می‌آورد تا راه‌حل‌های انرژی خورشیدی را به راحتی در دسترس همه قرار دهیم.

Sun King ادعا می کند که سودآور است و از زمان سرمایه گذاری اولیه سری D در نه ماه پیش، کسب و کار خود را 95٪ در سال رشد کرده است. ما در ماه آوریل گفتیم که بیشتر سرمایه گذاری اولیه برای گسترش راه حل های PAYG و راه اندازی تاسیسات بزرگتر که قادر به تامین انرژی لوازم خانگی مانند یخچال و گسترش حضور کسب و کار هستند، استفاده می شود. این توسعه که شامل 38 میلیون دلار سرمایه گذاری اضافی در بذر است، از این تلاش ها بهره مند خواهد شد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این توسعه همچنین دارای یک سرمایه گذاری ثانویه اضافی است که برای خروج کامل از همه سرمایه گذاران نهادی قبلی Sun King استفاده می شود.

بنیانگذاران Sun King به کنترل رای گیری ادامه خواهند داد. به عنوان بخشی از این معامله، LeapFrog که در ماه مه در غول فین‌تک آفریقایی Interswitch سرمایه‌گذاری کرد، به هیئت مدیره Sun King که اکنون شامل General Atlantic و M&G Investments و همچنین Prabha Sinha، اولین سرمایه‌گذار این شرکت است، می‌پیوندد.

«سان کینگ در ارائه دسترسی پایدار، ایمن و قابل اعتماد به برق برای مصرف کنندگان نوظهور در آفریقا و آسیا پیشرو است. سیستم‌های خورشیدی خارج از شبکه این شرکت برای پر کردن شکاف رو به رشد قیمت برق و اطمینان از اینکه این کشورهای نوظهور از انتشار دی اکسید کربن و اثرات مضر سلامتی ناشی از منابع انرژی مانند ژنراتورهای دیزل، مشعل‌های چوب و نفت سفید اجتناب می‌کنند، حیاتی خواهند بود. کریما اولا، شریک LeapFrog Investments.

Sun King از طریق مدل‌های پرداخت نوآورانه تضمین می‌کند که مصرف‌کنندگان هزینه‌های اولیه انتقال به انرژی پاک را متحمل نمی‌شوند و به آنها اجازه می‌دهد مستقیماً به سمت مصرف کم‌مصرف کربن جهش کنند. ما خوشحالیم که با Sun King در مرحله بعدی سفر رشد چشمگیر آنها شریک هستیم.”