منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Solestial وعده پانل های خورشیدی در فضا را با یک دهم هزینه می دهد و 10 میلیون دلار بذر تولید می کند • TechCrunch

Solestial وعده پانل های خورشیدی در فضا را با یک دهم هزینه می دهد و 10 میلیون دلار بذر تولید می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Solestial وعده پانل های خورشیدی در فضا را با یک دهم هزینه می دهد و 10 میلیون دلار بذر تولید می کند • TechCrunch

موج آینده صور فلکی ماهواره ای به نیرو نیاز دارد، اما پنل های خورشیدی طراحی شده برای فضا بسیار گران قیمت هستند و ساخت آنها دشوار است. Solestial با پانل‌های درجه یک فضایی که با استفاده از فرآیندهای کم‌هزینه و مقیاس‌پذیر ساخته شده‌اند، آماده است تا این وضعیت را تغییر دهد و به تازگی ۱۰ میلیون دلار برای انتقال فناوری خود از آزمایشگاه به مدار جمع‌آوری کرده است.

این شرکت که قبلا با نام Regher Solar شناخته می‌شد، ریشه در سال‌ها تحقیق دانشگاهی در دانشگاه ایالتی آریزونا در زمینه امکان دستیابی به عملکرد سلول‌های فضایی با مواد و روش‌های مورد استفاده برای پنل‌های خورشیدی زمینی دارد.

زمانی که TechCrunch آخرین بار با Solestial صحبت کرد، در مرحله نمونه اولیه بود و نشان داد که سلول خورشیدی خالی آن می تواند در برابر محیط خشن فضا مقاومت کند، علیرغم هزینه های پیش بینی شده 1/10 پانل های استاندارد رده III/IV.

این واقعاً اساس محصول ما است، یک سلول خورشیدی که از تشعشع نمی ترسد. استانیسلاو هراسیمنکا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: این ویژگی منحصر به فرد آسیب پرتوهای خود ترمیم شونده است.

او ادامه داد: اما مردم سلول های خورشیدی خالص را نمی خرند.

حتی اگر سلول‌ها طبق آگهی کار کنند، هیچ‌کس نمی‌خواهد آنها را در پانل‌ها جمع کند. Solestial باید ثابت کند که نه تنها سلول‌های اختصاصی آن، بلکه اتصالات، بستر سیلیکونی فوق‌العاده نازک و سایر اجزا نیز می‌توانند 10 سال در مدار زنده بمانند.

این بدان معنی است که آزمایشات زیادی لازم است. خوشبختانه، منابع مالی و مشتریان بالقوه زیادی برای حمایت از شرکت در تلاشش برای انتقال پانل‌های تخصصی پرهزینه به فضا آمده‌اند – زیرا هیچ راهی وجود ندارد که تعداد کافی از آنها برای پشتیبانی از تعداد روزافزون ماهواره‌ها در دهه آینده ساخته شود.

Solestial وعده پانل های خورشیدی در فضا را با یک دهم هزینه می دهد و 10 میلیون دلار بذر تولید می کند • TechCrunch

تکنسین ها یک سلول خورشیدی را در آزمایشگاه های Solestial آزمایش می کنند.

اگرچه هدف 10 سال در فضا است، البته آزمایش در آنجا برای این مدت طولانی غیرعملی است. بنابراین، ماژول‌های پانل کامل از طریق تست‌های استرس شتاب‌دهی می‌روند، جایی که در معرض تشعشعات شدیدتر و متنوع‌تر از آنچه که معمولاً در بیرون می‌بینند، و همچنین تغییرات سریع دما و مواردی از این دست قرار می‌گیرند. این در کار فضایی رایج است – این مانند رفتن به ماه برای آزمایش چیزهایی نیست که برای رفتن به ماه نیاز دارید، بنابراین تمام تلاش خود را برای شبیه سازی آن در زمین انجام می دهید.

«مشتریان ما می خواهند به ما کمک کنند تا میراث حمل و نقل هوایی را بدست آوریم. ما قبلاً چندین پنل خورشیدی کوچک را برای پروازهای نمایشی تحویل داده‌ایم، سال آینده انتظار زیادی داریم.» این علاوه بر تست استرس و کار فرآیند تولید است: “مشتریان همچنین می خواهند ببینند که ما قادر به تولید انبوه این چیز هستیم، که فناوری ما می تواند به آرامی از تولید آزمایشی به تولید در مقیاس کامل منتقل شود.”

او افزود که تولید انبوه در حدود دو سال آینده در نقشه راه قرار دارد، در این مرحله شرکت انتظار دارد بتواند ده ها هزار پانل بسازد و امیدوار است که صورت فلکی های آینده و تاسیسات در مقیاس بزرگ را ارائه دهد.

ارزان نخواهد بود، بنابراین دور دانه ای که هراسیمنکا یک سال پیش به من گفت چند ماه دیگر تمام می شود، در عوض یک سال طول کشیده است و دو برابر بزرگتر است. به ما توصیه شد که به پول بیشتری نیاز داریم و با توجه به مقیاس کاری که انجام می‌دادیم، کاملاً با آن موافق بودم. این یک فناوری دشوار است، در مراحل اولیه است و ما باید کار اعتبار سنجی بیشتری انجام دهیم.”

دور جدید توسط Airbus Ventures با مشارکت AEI HorizonX، GPVC، Stellar Ventures، Industrious هدایت شد.
سرمایه گذاری ها و دیگران. Solestial قبلاً حدود 2.5 میلیون دلار از جوایز SBIR جمع آوری کرده بود، اما این جوایز برای تأیید این نظریه طراحی شده اند، نه رشد شرکت.

Solestial وعده پانل های خورشیدی در فضا را با یک دهم هزینه می دهد و 10 میلیون دلار بذر تولید می کند • TechCrunch

از بنیانگذاران Solestial

اگرچه آنها تازه شروع به کار کرده اند، اما هراسیمنکا مطمئن بود که تامین کننده اصلی پنل های خورشیدی برای نسل بعدی فضاپیماها خواهد بود، اما قصد دارند منشعب شوند و به تامین کننده انرژی گسترده تری تبدیل شوند – از این رو نام آن از Regher Solar به Solestialen تغییر کرد. . این به این معنا نیست که ما از این نام متنفریم، اما می‌خواستیم نامی که جاه‌طلبی ما برای تبدیل شدن به یک شرکت انرژی خورشیدی در فضا را بهتر منعکس کند. ما نمی‌خواهیم برای همیشه یک سازنده پنل‌های خورشیدی خسته‌کننده بمانیم، بنابراین نامی می‌خواستیم که با ما به عنوان یک برند رشد کند.»

شاید حداقل دو سال طول بکشد تا اولین دسته از خط تولید خارج شود، اما Solestial در حال حاضر به فراتر از این افق نگاه می کند. یک ماهواره ارتباطی می تواند 8 تا 10 سال دوام بیاورد، اما کشتی های بزرگتر در مدارهای بالاتر چطور؟ در مورد عملیات استخراج در ماه در مقیاس بزرگ چطور؟ آنها از یک محلول خورشیدی سخت شده در فضا استقبال می کنند که باعث شکستگی نمی شود، اما باید 20 سال یا بیشتر دوام بیاورد. این گام استراتژیک بعدی برای Solestial است، اما ابتدا باید محصول شاخص خود را وارد بازار کند.