منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SideUp مصر 1.2 میلیون دلار برای توسعه پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند • TechCrunch

SideUp مصر 1.2 میلیون دلار برای توسعه پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SideUp مصر 1.2 میلیون دلار برای توسعه پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند • TechCrunch

SideUp مصر 1.2 میلیون دلار برای توسعه پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک خود جمع آوری می کند • TechCrunch

پس از چهار سال فعالیت عمدتاً به عنوان یک بازار لجستیک، Voo مصر به SideUp تغییر نام داد و استراتژی خود را برای ارائه طیف کاملی از خدمات پشتیبانی تجارت الکترونیک، از جمله دروازه‌های پرداخت، ادغام API برای حمل و نقل، انبارداری، تکمیل و مشاوره تغییر داد.

این استارت آپ پس از جمع آوری 1.2 میلیون دلار سرمایه اولیه، به عربستان سعودی نیز گسترش یافته است، جایی که از این پس مقر اصلی آن خواهد بود. Launch Africa VC، 500 Global، Riyadh Angels، Alex Angels، Al Tuwajri Fund و فرشته سعودی سرمایه گذار فیصل آل عبدالسلام در این دور اخیر شرکت کردند.

ولید راشد، بنیانگذار و مدیر عامل SideUp به TechCrunch گفت که پس از اینکه متوجه شد که توسط ارائه دهندگان خدمات بزرگ نادیده گرفته می شوند، الهام گرفته است تا بازرگانان کوچک را با پشتیبانی تجارت الکترونیک متصل کند.

صحبت‌های زیادی در مورد چگونگی گسترش تجارت الکترونیک وجود دارد، اما ما هنوز فرصت‌های کافی را به آن دسته از شرکت‌های کوچک، کوچک و متوسط ​​که آنلاین می‌فروشند، نمی‌دهیم. راشد گفت تاجران به خدمات زیادی و یک اکوسیستم کامل نیاز دارند تا موفق شوند.

به همین دلیل تصمیم گرفتم کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​را تقویت کنم. SideUp برای تاجران روستا یا کسانی است که محصولات را از طریق اینستاگرام، فیس بوک یا واتس اپ می فروشند. آنها به همه خدمات، از شرکت پیک، انبارداری و تکمیل تا خدمات بازاریابی دسترسی دارند.»

راشد برای اولین بار در سال 2012 و پس از یک حرفه در بانکداری، زمانی که شرکت تدارکاتی Ingez را تأسیس کرد، وارد کارآفرینی شد، که به او تجربه دست اولی در اداره تجارت الکترونیک داد.

“در طول چهار سال، من چیزهای زیادی در مورد لجستیک، عملیات و تجارت الکترونیک یاد گرفتم. من دیدم که چگونه کسب و کارهای کوچک، به دلیل کمبود حجم، برای شرکت های لجستیکی بزرگ در اولویت نیستند.

رشد

ارائه دهندگان خدمات شریک SideUp به بازرگانان اجازه می دهند در 45 کشور بفروشند، که راشد می گوید بازارهای جدیدی را باز کرده است که قبلاً برای مشاغل کوچک غیرقابل دسترسی بودند.

SideUp در حال حاضر به 2000 کسب و کار تجارت الکترونیکی خدمات می دهد که همچنین به خدمات جمع آوری پول نقد و اعتبار برای رشد تجارت خود دسترسی دارند. پورتفولیوی او ماهیانه 30 درصد رشد کرده و به بیش از 500000 دلار در حجم ناخالص کالا در ماه رسیده است.

دکتر خالد الطویل، یکی از بنیانگذاران Riyadh Angels، گفت: «تجارت الکترونیک در بسیاری از مناطق منطقه پراکنده است و تعدادی چالش را برای صاحبان مشاغل ایجاد می کند. پلت فرم SideUp یک جهش بزرگ به جلو است که به آنها مکانی واحد برای دسترسی به شرکا و فناوری برای رشد نمایی کسب و کارشان می دهد. ما از دیدن آنها به عربستان سعودی و حمایت از کسب و کار در مرحله بعدی رشد هیجان زده هستیم.”

این استارت آپ اکنون قصد دارد پایگاه مشتریان خود را با گسترش در مصر و عربستان سعودی و گسترش به حداقل دو کشور دیگر تا قبل از پایان سال 2023 گسترش دهد تا از بخش تجارت الکترونیک پررونق در مناطق مختلف استفاده کند.

بر اساس گزارش موردور، انتظار می‌رود بازارهای تجارت الکترونیک در خاورمیانه و آفریقا در پنج سال آینده بیش از 11.5 درصد رشد کنند که از طریق نفوذ اینترنت و گوشی‌های هوشمند، شهرنشینی و خرید تلفن همراه و با استقبال بیشتر کسب‌وکارها از تجارت الکترونیک پشتیبانی می‌شود. هوش.