منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Shield AI 60 میلیون دلار دیگر با ارزش 2.3 میلیارد دلار برای فناوری پرواز خودگردان نظامی خود جمع آوری کرد • TechCrunch

Shield AI 60 میلیون دلار دیگر با ارزش 2.3 میلیارد دلار برای فناوری پرواز خودگردان نظامی خود جمع آوری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Shield AI 60 میلیون دلار دیگر با ارزش 2.3 میلیارد دلار برای فناوری پرواز خودگردان نظامی خود جمع آوری کرد • TechCrunch

فناوری دفاعی همچنان توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب می کند و امروزه یکی از بزرگ ترین استارت آپ ها در این فضا از بودجه بیشتری خبر می دهد. Shield AI – که پلتفرم‌ها و هواپیماهایی را برای سیستم‌های پرنده خودران که ارتش ایالات متحده و متحدانش را به عنوان مشتری هدف قرار می‌دهند، توسعه می‌دهد – 60 میلیون دلار بودجه جمع‌آوری کرده است، پولی که برای ادامه توسعه فناوری خود استفاده خواهد کرد.

این پول به عنوان بخشی دیگر از سری E Shield AI می آید و کل دور را به 225 میلیون دلار می رساند. هوش مصنوعی Shield بخش قبلی 165 میلیون دلاری را در ماه ژوئن اعلام کرد که به استارتاپ ارزشی معادل 2.3 میلیارد دلار می دهد. ما با برندون تسنگ، رئیس هوش مصنوعی Shield، که شرکت را به همراه برادرش، مدیرعامل، رایان تسنگ، بنیان‌گذاری کردند، تأیید کردیم که این توسعه در همان ارزش‌گذاری است.

آخرین 60 میلیون دلار توسط یک سرمایه گذار، تهیه کننده هالیوود، توماس تول تامین شد. (سرمایه گذاران قبلی در این شرکت عبارتند از Snowpoint Ventures، Riot Ventures، Disruptive، Homebrew، Point72 Ventures، Andreessen Horowitz، Breyer Capital، و SVB Capital.) جالب اینجاست که این شرکت در واقع این سرمایه اضافی را یک هفته پس از اعلام آخرین دور بسته است.

ما در زمان سختی برای جذب سرمایه هستیم: سرمایه‌گذاران در پاسخ به شرکت‌های فناوری، از بالا تا پایین، کیف پول‌های خود را محکم کرده‌اند. در آن زمان، استارت‌آپ‌هایی که جمع‌آوری پول سخت‌تر بودند، مجبور بودند هزینه‌های خود را کاهش دهند تا باند فرودگاه خود را گسترش دهند و به حامیان خود نشان دهند که ایده‌های تجاری دارند که رشد می‌کنند و سودآور می‌شوند. و حتی اگر همه این کارها را انجام دهند، باز هم ممکن است پولشان تمام شود و مجبور شوند تعطیل شوند.

در مقابل همه اینها، فناوری دفاعی یکی از مقوله‌هایی است که به دلیل رویدادهای جهانی برجسته می‌شود: تنش‌ها بین ملت‌ها، تروریسم و ​​جنگ‌ها این روزها در سطح فناوری در حال انجام است و این بدان معناست که نه تنها در نبرد به تجهیزات بیشتری مجهز شویم. ابزارهای خوب، اما همچنین استفاده بالقوه از فناوری برای انجام انواع اقدامات برای کاهش تلفات.

Tseng در مصاحبه ای گفت: “هزینه های نظامی و دولتی ضد چرخه است.” «وقتی با شرکت‌های مصرف‌کننده یا شرکت‌ها صحبت می‌کنید، هزینه‌ها در طول رکود کاهش می‌یابد. اما دولت پایدار است ادی. نوسازی ارتش نیازمند یک مسیر و برنامه است و به همین ترتیب ادامه خواهد یافت.

همه اینها چیزی است که کسب و کار را برای بهترین استارت آپ ها در این فضا هدایت می کند و به نوبه خود، علاقه سرمایه گذاران را نیز به دنبال دارد.

تول در بیانیه‌ای گفت: «قابلیت‌های دفاع خودکار نقش مهمی فزاینده‌ای در برنامه‌های دفاعی ما بازی می‌کند و برای توانایی ما برای ماندن در رقابت حیاتی است». هوش مصنوعی Shield در این فضا پیشرو است و برخی از پیشرفته‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های آزمایشی هوش مصنوعی را توسعه می‌دهد. ما مفتخریم که از هوش مصنوعی Shield و کاری که آنها در دفاع انجام می دهند حمایت می کنیم.

Shield AI در سن دیگو مستقر است، که قبلاً آن را به عنوان دره سیلیکون صنایع دفاعی توصیف کردیم: این مکان محل ناوگان اقیانوس آرام ایالات متحده است و طبق آمار جمع آوری شده توسط اتاق بازرگانی شهر، خارج از شهرستان فیرفکس، ویرجینیا (جایی که پنتاگون مستقر است).، سن دیگوی بزرگتر از هر جای دیگری در ایالات متحده که در آنجا مستقر است، در میان ده ها پیمانکار دفاعی بزرگ و کوچکتر، هزینه های دفاعی بیشتری دریافت می کند.

این شرکت در حال حاضر تعدادی هواپیما و همچنین نرم‌افزار پرواز خودمختار Hivemind خود را در بازار و در حال استقرار با مشتریان (مثلاً در هواپیمای F16 تصویر بالا) دارد – هوش مصنوعی Shield بخشی از برنامه‌های ثبت وزارت دفاع ایالات متحده است – و روی تعدادی پروژه دیگر کار می کند، از جمله نرم افزار و سخت افزار VTOL برای هواپیماهای خودمختار و قابلیت های “ازدحام” برای مسدود کردن سیگنال ها یا کمک به مشتریان خود در برقراری ارتباط در هنگام پارازیت سیگنال های آنها.

در واقع، اندازه بزرگ دور Shield AI، 225 میلیون دلار، نه تنها نشانه ای از این تقاضا، بلکه از هزینه های بالای توسعه برای این صنعت است. این تنها 11 روز پس از آن صورت می‌گیرد که Anduril، استارت‌آپ فناوری دفاعی دیگری که روی سیستم‌های خودمختار کار می‌کند، تأیید کرد که نزدیک به 1.5 میلیارد دلار با ارزش 7 میلیارد دلاری جذب کرده است.