منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC امروز فاش کرد که VMWare را به تقلب متهم کرده است. . . سپس به هیچ چیز بسنده کنید • TechCrunch

SEC امروز فاش کرد که VMWare را به تقلب متهم کرده است. . . سپس به هیچ چیز بسنده کنید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SEC امروز فاش کرد که VMWare را به تقلب متهم کرده است. . . سپس به هیچ چیز بسنده کنید • TechCrunch

دنیای نرم افزارهای سازمانی اغلب کمی ساکت است. هر چند امروز نه. کمیسیون بورس و اوراق بهادار امروز اعلام کرد که غول محاسبات ابری VMware را متهم کرده است که «سرمایه‌گذاران را در مورد شیوه‌های مدیریت معوقه‌اش گمراه کرده است، که به شرکت فناوری مستقر در پالو آلتو در کالیفرنیا اجازه می‌دهد تا با تأخیر در تحویل محصولات به مشتریان و پوشاندن، درآمد را به سمت سه ماهه آینده هدایت کند. عملکرد ضعیف شرکت در برابر پیش‌بینی‌هایش.»

تحقیقات آژانس نشان داد که “اوایل سال مالی 2019، VMware شروع به تاخیر در تحویل کلیدهای مجوز برای برخی از سفارشات فروش تا پایان سه ماهه کرد تا بتواند درآمد حاصل از فروش مجوزهای مربوطه را در سه ماهه بعدی شناسایی کند.” بیشتر، SEC گفت. در یک انتشار خبری، “VMware ده ها میلیون دلار از درآمد خود را به سه ماهه آینده منتقل کرد، در آن دوره ها یک بافر ایجاد کرد و نتایج مالی شرکت را تحت تاثیر قرار داد، زیرا کسب و کار آن به انتظارات برای سال مالی 2020 کاهش یافت. اگرچه VMware به طور علنی فاش کرد، اما عقب ماندگی آن بود. “مدیریت بر اساس ملاحظات متعدد” به سرمایه گذاران فاش نکرد که از عقب ماندگی برای مدیریت زمان شناسایی درآمد شرکت استفاده کرده است.

خط کامل بسیار وحشتناک است. طبق گفته SEC، VMWare در طول دوره زمانی فوق الذکر، اعداد را به میزان زیادی رد کرده است. در همین حال، به تحلیلگرانی که در مورد ادامه روند کاهش انباشته‌ها – با کارکنان روابط سرمایه‌گذار VMware یا مدیران VMware در رویدادهای میزبانی شده IR – جویا شدند، گفته شد که «[b]acklog تنها بخش کوچکی از درآمد آینده ما را نشان می‌دهد، بدون هیچ گونه افشایی در مورد ماهیت تا حد زیادی اختیاری بک لاگ VMware و استفاده VMware از
SEC می گوید که برای مدیریت کل درآمد سه ماهه و درآمد مجوزها عقب مانده است.

SEC اضافه می کند که قبل از نتیجه گیری سریع در مورد اینکه چه اتفاقی ممکن است بیفتد وقتی یک شرکت به اندازه VMWare متهم به تقلب شود، موضوع قبلاً حل شده است. SEC می گوید، در واقع، بدون اعتراف یا انکار یافته های دستور SEC، VMWare قبلاً با دستور توقف و توقف موافقت کرده است و 8 میلیون دلار جریمه خواهد پرداخت. فقط 8 میلیون دلار! (VMWare که در حال حاضر دارای ارزش بازار ۵۲ میلیارد دلاری است، احتمالاً همین مبلغ را به وکلای خود پرداخت کرده است.)

VMware در بیانیه خود تأیید کرد که با SEC به توافق رسیده است، و اضافه کرد که “معتقد است که این توافق نامه اقدام درستی برای شرکت است و همچنان متعهد به کار با بالاترین سطح صداقت، از جمله احترام به پرونده های عمومی و پرونده های عمومی است. ارتباط با سرمایه گذاران.”

ما هنوز در تلاشیم تا بفهمیم اینجا چه اتفاقی افتاده است، اما یک سوال واضح این است که غول تراشه Broadcom چه احساسی نسبت به این توسعه عمومی دارد. در اواخر ماه مه، Broadcom اعلام کرد که VMWare را در یک معامله پرفروش به قیمت 61 میلیون دلار نقد و سهام خریداری می کند که هنوز بسته نشده است. ظاهراً از این اتهامات اطلاع داشت و به هر حال پیش رفت، اما این شرکت هنوز به درخواست ما برای اطلاعات بیشتر پاسخ نداده است. (ما همچنین با VMWare تماس گرفته‌ایم و هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.)

ما همچنین تعجب می‌کنیم که این ادعاها و اخبار مربوط به توافق چگونه بر شهرت پال گلسینگر تأثیر می‌گذارد، کسی که هشت سال به عنوان مدیرعامل VMWare سپری کرد و در فوریه 2021 اینتل را ترک کرد و مدیرعامل اینتل شد.

گلسینگر قبلاً یکی از مدیران EMC بود، یک شرکت ذخیره سازی که VMWare را در سال 2004 خریداری کرد و خود در سال 2015 توسط Dell خریداری شد (که سال گذشته VMWare را جدا کرد). هنگامی که او اوایل سال گذشته VMWare را ترک کرد، در یک ویدیوی خداحافظی با کارمندان گفت که وقتی در سال 2012 شغل برتر VMWare را بر عهده گرفت، “من هرگز مدیر عامل نبودم، هرگز یک نرم افزار نبودم و محصولات را نمی شناختم. یا استراتژی “، او گفت.

او در آدرس ویدئویی خود افزود: “چقدر کم می دانستم.”

ممکن است برخی اکنون تعجب کنند که گلسینگر در سال‌های 2019 و 2020 نیز چقدر می‌دانست.