منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SBF به ایالات متحده باز می گردد تا با انبوهی از اتهامات جنایی روبرو شود • TechCrunch

SBF به ایالات متحده باز می گردد تا با انبوهی از اتهامات جنایی روبرو شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SBF به ایالات متحده باز می گردد تا با انبوهی از اتهامات جنایی روبرو شود • TechCrunch

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، 9 روز پس از دستگیری وی در باهاما به دلیل چند اتهام جنایی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به ایالات متحده بازگشته است. آنها را

بنکمن-فرید پس از رد وثیقه در زندان فاکس هیل اداره اصلاحات باهاما نگهداری می شد و قرار بود تا جلسه بعدی دادگاه خود در 8 فوریه 2023 در آنجا بماند. اما اکنون او می تواند بعدازظهر چهارشنبه به نیویورک برسد. بر اساس گزارش های متعدد، در دادگاه منطقه فدرال در منهتن محاکمه شود.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که صرافی ارز دیجیتال Bankman-Fried که زمانی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان بود، در ماه گذشته با وقوع بحران نقدینگی و توقف برداشت این شرکت از بین رفت. اتهامات شامل کلاهبرداری بانکی، کلاهبرداری اوراق بهادار و پولشویی است.

به گفته دوآن کلیر، سرپرست کمیسیون زندان های باهاما، بانکمن-فرید سه شنبه اسنادی را برای تسلیم شدن به ایالات متحده امضا کرد. انتظار می‌رود که او روز چهارشنبه در دادگاه ناسائو مجموعه‌ای از اسناد را امضا کند که در آن چشم‌پوشی از حقوقش برای مبارزه با استرداد به آمریکا نهایی می‌شود.

به گزارش بلومبرگ نیوز، بنکمن-فرید به همراه ماموران FBI با یک جت شخصی به ایالات متحده بازگردانده خواهد شد. او قرار است صبح چهارشنبه از زندان به دادگاه برود.

ورود او به ایالات متحده می‌تواند هم دادستان‌ها و هم قانون‌گذاران را وادار کند تا عمیق‌تر به فروپاشی FTX بپردازند و کشف کنند که واقعاً چه اتفاقی برای این شرکت با ارزش ۳۲ میلیارد دلاری افتاده است.

هفته گذشته، زمانی که از دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در پاسخ به این سوال که آیا این نهادها علیه سایرینی که ادعا می‌شود در سقوط FTX دخیل هستند، اتهامات وارد می‌کنند، در این رویداد گفت: «همه چیزی که می‌توانم بگویم این است: واضح است. که ما آماده نیستیم.» از آن زمان تاکنون هیچ اتهام جدیدی اعلام نشده است.

در 13 دسامبر، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده یک جلسه استماع در مورد سقوط FTX با یک شاهد برگزار کرد: مدیر عامل جدید FTX، جان جی. ری III. در این جلسه چهار ساعته، ری به تعدادی از سوالات مقامات دولتی پاسخ داد و اطلاعات جدیدی در مورد وضعیت به اشتراک گذاشت که می توانید در اینجا بخوانید.