منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Rocket Lab اولین موتور بازسازی‌شده را راه‌اندازی می‌کند، در مسیری برای استفاده مجدد کامل از تقویت‌کننده TechCrunch

Rocket Lab اولین موتور بازسازی‌شده را راه‌اندازی می‌کند، در مسیری برای استفاده مجدد کامل از تقویت‌کننده TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Rocket Lab اولین موتور بازسازی‌شده را راه‌اندازی می‌کند، در مسیری برای استفاده مجدد کامل از تقویت‌کننده TechCrunch

چهار ماه پس از شاهکار دیدنی ثبت مرحله فرود یک موشک در هوا، آزمایشگاه راکت یکی از موتورهای آن تقویت کننده را دوباره مشتعل کرد که گام مهمی در نقشه راه آنها برای معرفی یک موشک کاملاً قابل استفاده مجدد است.

موتور رادرفورد، یکی از 9 وسیله نقلیه پرتاب الکترون، در ماه مه وارد ماموریت وجود و دوباره شد که با فیلم‌برداری زنده از بوستر هنگام فرود با چتر نجات به اوج رسید. آنها در نهایت مجبور شدند آن را در اقیانوس بیندازند زیرا بر روی قدرت مانور هلیکوپتر تأثیر می گذاشت، اما به غیر از این، مانند یک جذابیت کار می کرد.

البته، هر موتوری که این مقدار را پشت سر گذاشته باشد، نیاز به بازرسی، تمیز کردن و در صورت لزوم تعمیر دارد، به خصوص اگر مدتی را در نوشیدنی سپری کرده باشد.

موتور خوش شانس در این مورد طیف کاملی از آزمایشات را که موتورهای جدید باید طی کنند را پشت سر گذاشت و در نهایت به مدت 200 ثانیه متوالی انفجار کرد. به گفته Rocket Lab، موتور استفاده شده با همان استاندارد مورد نیاز برای موتور جدید عمل می کند. می توانید مسابقه را از ابتدا تا انتها در اینجا تماشا کنید:

نگران نباشید، اینها قطعات موتور نیستند. این مواد به صورت برودتی خنک می شوند، بنابراین بیشتر آب و یخ هستند.

مدیرعامل و گفت: “توانایی استفاده از الکترون با حداقل بازسازی هدف نهایی است، بنابراین این واقعیت که اجزای بازسازی شده این موتور روی میز تست با حداقل دوباره کاری انجام شده است، تایید دیگری است که ما در مسیر درستی قرار داریم.” بنیانگذار Rocket Lab پیتر بک در یک بیانیه مطبوعاتی. “اگر ما بتوانیم به این سطح از عملکرد بالا از اجزای موتور بازیابی شده از اقیانوس دست یابیم، پس من خوشبین و فوق العاده هیجان زده هستم که وقتی دفعه بعد موتورهای خشک را زیر هلیکوپتر برگردانیم، چه کاری می توانیم انجام دهیم.”

تقویت کننده های قابل استفاده مجدد به طور فزاینده ای به عنوان بهترین راه برای دستیابی به سرعت بالا و هزینه شلیک نسبتاً پایین در نظر گرفته می شوند. ساخت موتورها و موشک های جدید کار سختی است – چرا وقتی کارتان تمام شد آنها را دور بریزید؟ اما موشکی که برای یک بار استفاده طراحی شده است، می تواند بسیار متفاوت از موشکی باشد که برای استفاده مجدد طراحی شده است، و Rocket Lab رویکرد خود را برای سازگاری با دومی تنظیم می کند.

این شرکت گفت که ماموریت بعدی، جایی که آنها تلاش خواهند کرد تا یک تقویت کننده مرحله اول در حال سقوط را بگیرند، قبل از پایان سال انجام خواهد شد، اما هنوز تاریخی مشخص نشده است.

من از Rocket Lab برای چند جزئیات بیشتر خواسته ام و در صورت شنیدن پاسخ این پست را به روز خواهم کرد.