منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Quora راه‌اندازی Poe را راه‌اندازی کرد، راهی برای برقراری ارتباط با چت‌ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT • TechCrunch

Quora راه‌اندازی Poe را راه‌اندازی کرد، راهی برای برقراری ارتباط با چت‌ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Quora راه‌اندازی Poe را راه‌اندازی کرد، راهی برای برقراری ارتباط با چت‌ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT • TechCrunch

Quora با نشان دادن علاقه خود به سیستم‌های هوش مصنوعی تولید متن مانند ChatGPT، این هفته پلتفرمی به نام Poe راه‌اندازی کرد که به مردم اجازه می‌دهد سؤال بپرسند، پاسخ‌های فوری دریافت کنند و گفتگوی رفت و برگشتی با چت‌ربات‌های هوش مصنوعی داشته باشند.

به گفته سخنگوی Quora، پو – که فقط با دعوتنامه و در حال حاضر فقط در iOS در دسترس است- مخفف “پلتفرم برای تحقیقات باز” است – “برای مکانی طراحی شده است که افراد بتوانند به راحتی با تعدادی از عوامل مختلف هوش مصنوعی تعامل داشته باشند.” TechCrunch از طریق پیام متنی.

ما در طول 12 سال گذشته ساخت و اجرای Quora چیزهای زیادی در مورد ساخت محصولات اینترنتی مصرفی آموخته ایم. و ما در خدمت به افرادی که به دنبال دانش هستند، تخصص خاصی داریم.» ما معتقدیم که بسیاری از چیزهایی که آموخته‌ایم را می‌توان در این حوزه جدید که در آن انسان‌ها با مدل‌های بزرگ زبان تعامل دارند، اعمال کرد.»

بنابراین، پو تلاشی برای ساخت یک مدل هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT از ابتدا نیست. ChatGPT – که توانایی پاسخ دادن به سؤالات در مورد موضوعات مختلف از شعر گرفته تا کدنویسی را دارد – به دلیل توانایی آن در دادن پاسخ هایی که قانع کننده به نظر می رسد اما از نظر واقعیات درست نیستند، موضوع بحث و مناقشه بوده است. در اوایل این ماه، سایت کد نویسی پرسش و پاسخ Stack Overflow به طور موقت کاربران را از اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط ChatGPT منع کرد و گفت که هوش مصنوعی تولید پاسخ‌ها را برای کاربران آسان‌تر می‌کند و سایت را پر از پاسخ‌های مشکوک می‌کند.

Quora می‌توانست خود را در آب داغ بیابد، اگر، برای مثال، یک ربات چت را در مجموعه عظیم پرسش و پاسخ پلتفرم خود آموزش می‌داد. کاربران ممکن است نگران استفاده از محتوای خود به این شکل بوده باشند – به ویژه با توجه به اینکه نشان داده شده است که برخی از سیستم های هوش مصنوعی قطعاتی از داده هایی را که بر روی آنها آموزش دیده اند را برمی گرداند (مثلاً کد). برخی از احزاب به سیستم‌های هنری مولد مانند Stable Diffusion و DALL-E 2 و سیستم‌های تولید کد مانند GitHub’s Copilot اعتراض کرده‌اند که به نظر آنها سرقت و سود از کارشان است.

به طور خاص، مایکروسافت، GitHub و OpenAI در یک دادخواست دسته جمعی مورد شکایت قرار گرفته اند که آنها را متهم به نقض قانون کپی رایت با اجازه دادن به Copilot برای بازگرداندن بخش هایی از کد مجوز بدون ارائه اعتبار می کند. و در پورتال جامعه هنری ArtStation، که در اوایل امسال شروع به اجازه دادن به هنرهای تولید شده توسط هوش مصنوعی در پلتفرم خود کرد، اعضا با ارسال تصاویر “بدون هنر هوش مصنوعی” در نمونه کارها خود اعتراضات گسترده ای را آغاز کردند.

Quora Poe، راهی برای صحبت با ربات‌های چت مانند ChatGPT

اعتبار تصویر: Quora

در زمان راه اندازی، پو دسترسی به چندین مدل هوش مصنوعی تولید متن، از جمله ChatGPT را فراهم می کند. (OpenAI در حال حاضر یک API عمومی برای ChatGPT ارائه نمی دهد؛ سخنگوی Quora از گفتن اینکه آیا Quora با OpenAI برای Poe یا هر نوع دسترسی زودهنگام شراکت دارد یا خیر.) Poe مانند یک برنامه پیام کوتاه است، اما برای مدل های هوش مصنوعی – کاربران. می تواند با مدل ها به طور جداگانه چت کند. در رابط چت، پو مجموعه ای از پیشنهادات مختلف را برای موضوعات مکالمه و موارد استفاده، مانند «راهنمای نوشتن»، «آشپزی»، «حل مشکل» و «طبیعت» ارائه می دهد.

پو تنها با چند مدل در زمان عرضه عرضه می شود، اما Quora قصد دارد راهی برای ارائه دهندگان مدل – برای مثال شرکت ها – ارائه کند تا مدل های خود را برای گنجاندن در آینده نزدیک ارائه دهند.

“ما فکر می کنیم که این یک راه سرگرم کننده برای افراد برای تعامل و کشف الگوهای زبانی مختلف خواهد بود.” پو طراحی شده است تا با استفاده از مکالمه طبیعی، بهترین راه برای دریافت پاسخ فوری به هر سوالی باشد. حجم باورنکردنی تحقیق و توسعه برای بهبود قابلیت‌های این مدل‌ها انجام می‌شود، اما برای به ارمغان آوردن این همه ارزش برای مردم در سراسر جهان، باید رابط‌های خوبی وجود داشته باشد که استفاده از آنها آسان باشد. ما امیدواریم که بتوانیم این رابط را فراهم کنیم تا همانطور که همه این پیشرفت‌ها در سال‌های آینده اتفاق می‌افتد، همه در سراسر جهان بتوانند تا حد امکان در مزایای بیشتری سهیم شوند.»

کاملاً ثابت شده است که چت ربات‌های هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT، می‌توانند محتوای مغرضانه، نژادپرستانه، و در غیر این صورت سمی تولید کنند – نه به ذکر کدهای مخرب. Quora خود گامی برای مبارزه با این موضوع بر نمی دارد، در عوض به ارائه دهندگان مدل Poe برای تعدیل و فیلتر کردن محتوا متکی است.

این سخنگوی گفت: «ارائه دهندگان مدل تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد پاسخ های خطرناک توسط ربات ها انجام داده اند.

سخنگوی کاملاً واضح بود که پو در حال حاضر بخشی از Quora نیست – و لزوماً در آینده نیز نخواهد بود. Quora آن را به‌عنوان یک پروژه مستقل و مجزا می‌بیند، مانند آشپزخانه آزمایشی هوش مصنوعی گوگل، که قصد دارد در طول زمان آن را تکرار و اصلاح کند.

سخنگو در پاسخ به سوالی درباره انگیزه های تجاری پشت پو، ابهام کرد و گفت که زود است. اما تصور اینکه Quora که بیشتر پول خود را از طریق paywalls و تبلیغات به دست می‌آورد، چگونه می‌تواند ویژگی‌های ممتاز را در صورت رشد Poe ایجاد کند، سخت نیست.

با این حال، در حال حاضر، Quora می‌گوید که بر ایجاد مقیاس‌پذیری، دریافت بازخورد از آزمایش‌کنندگان بتا و رسیدگی به مشکلاتی که به وجود می‌آیند تمرکز دارد.

این سخنگو گفت: “کل حوزه در حال حاضر بسیار سریع در حال حرکت است و ما بیشتر علاقه مندیم که دریابیم چه مشکلاتی را می توانیم برای افراد با پو حل کنیم.”