منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Prosperity7 آرامکو شرکت دارویی هوش مصنوعی Insilico را با 95 میلیون دلار قدرت می دهد – TechCrunch

Prosperity7 آرامکو شرکت دارویی هوش مصنوعی Insilico را با 95 میلیون دلار قدرت می دهد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Prosperity7 آرامکو شرکت دارویی هوش مصنوعی Insilico را با 95 میلیون دلار قدرت می دهد - TechCrunch

Prosperity7 آرامکو شرکت دارویی هوش مصنوعی Insilico را با 95 میلیون دلار قدرت می دهد - TechCrunch

شرکت کشف و توسعه دارو مستقر در هنگ کنگ، Insilico، سرمایه جدیدی را در آنچه که مدیر عامل آن به عنوان “زمستان بیوتکنولوژی” توصیف کرد، تضمین کرده است.

این شرکت از آخرین بخش خود در ژوئن 35 میلیون دلار جمع آوری کرده است و مجموع سرمایه گذاری سری D خود را به 95 میلیون دلار رسانده است. الکس ژاورونکوف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، به TechCrunch گفت که دور جدید “اشتراک بیش از حد” داشت و از افشای ارزش شرکت خودداری کرد.

Prosperity7، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت نفت دولتی آرامکو عربستان سعودی، رهبری تزریق سرمایه جدید را بر عهده دارد. این صندوق فعالانه به دنبال فرصت هایی در داخل و اطراف چین است که می تواند در سطح جهانی و به ویژه در خاورمیانه گسترش یابد.

Insilico که تیم های تحقیق و توسعه را در هنگ کنگ، شانگهای و نیویورک اداره می کند، برای Prosperity7 مناسب به نظر می رسید.

ژاورونکوف گفت: «Prosperity7 الهام بخش ما شد تا به شیمی پایدار نگاه کنیم. Insilico از یادگیری ماشینی برای شناسایی اهداف دارویی بالقوه و در نهایت ایجاد دارو استفاده می کند. بنیانگذار توضیح داد که می توان از همین فناوری برای یافتن مولکول های جدید و مفید برای شیمی پایدار استفاده کرد، حوزه ای نوظهور که آرامکو تلاش زیادی برای آن انجام داده است.

شیمی پایدار، همانطور که توسط OECD تعریف شده است، “مفهومی علمی است که به دنبال بهبود کارایی استفاده از منابع طبیعی برای رفع نیازهای انسان به محصولات و خدمات شیمیایی است.” این “طراحی، ساخت و استفاده از محصولات و فرآیندهای شیمیایی کارآمد، موثر، ایمن و دوستدار محیط زیست را در بر می گیرد”.

سایر سرمایه گذاران حاضر در این دور شامل یک “شرکت مدیریت دارایی ساحل غربی ایالات متحده بزرگ و متنوع” و طیفی از سرمایه گذاران مالی و استراتژیک مانند BHR Partners، Warburg Pincus، B Capital Group، Qiming Venture Partners، Deerfield، Wilson Sonsini Goodrich & Rosati هستند. ، BOLD Capital Partners و Pavilion Capital.

خود ژاورونکوف نیز در تامین مالی سری D سرمایه گذاری کرد.

وقتی از او پرسیده شد که چرا این شرکت در چین و ایالات متحده واقع شده است، بنیانگذار فضای کشف دارو را با صنعت نیمه هادی اولیه مقایسه کرد، جایی که تحقیقات بیشتر در ایالات متحده انجام می شد در حالی که ساخت سخت افزار در چین انجام می شد.

کشف داروی هوش مصنوعی متکی به مقدار زیادی سرمایه گذاری در سازمان های تحقیقاتی قراردادی (CROs) است که از شرکت های داروسازی یا تجهیزات پزشکی در قالب برون سپاری پشتیبانی می کنند. چین که نمونه آن شهرهایی مانند Wuxi است، در سال های اخیر به یک مرکز CRO محبوب برای شرکت های دارویی بین المللی تبدیل شده است.

موسس همچنین مشتاق بود در مورد ساختار جدید دو مدیر عامل شرکت صحبت کند. او اخیراً دکتر فنگ رن، کهنه کار GSK را به عنوان مدیر عامل، که اکنون رهبری تجارت تحقیق و توسعه و دارو Insilico را بر عهده دارد، ارتقاء داد، در حالی که Zhavoronkov بر پلتفرم هوش مصنوعی شرکت تمرکز دارد.

رن بسیاری از داده‌های خود را تولید می‌کند تا هوش مصنوعی بهتر از انسان‌ها را آموزش دهد. ما می‌توانیم این فناوری را در داخل برای کشف دارو استفاده کنیم و سپس این فناوری را به بقیه صنعت صادر کنیم.»