منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Plugo، یک پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک برای مارک های D2C در آسیای جنوب شرقی، 9 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند • TechCrunch

Plugo، یک پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک برای مارک های D2C در آسیای جنوب شرقی، 9 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Plugo، یک پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک برای مارک های D2C در آسیای جنوب شرقی، 9 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند • TechCrunch

Plugo، یک پلت فرم پشتیبانی تجارت الکترونیک برای مارک های D2C در آسیای جنوب شرقی، 9 میلیون دلار سری A جمع آوری می کند • TechCrunch

استارت‌آپ Plugo مستقر در سنگاپور 9 میلیون دلار بودجه سری A را تامین کرده است. این شرکت طیف کاملی از خدمات پشتیبانی تجارت الکترونیک مستقیم به مصرف کننده (D2C) را برای برندها ارائه می دهد، از ایجاد وب سایت، راه اندازی سیستم پرداخت و مدیریت بازاریابی گرفته تا حمل و نقل، انبارداری و تدارکات. به عبارت دیگر، Plugo به بازرگانان D2C اجازه می دهد تا روی محصولات خود تمرکز کنند و از فرآیندهای دیگر پشتیبانی می کند.

دور سری A توسط Altos Ventures با مشارکت BonAngels Ventures Partners، Access Ventures، Mahanusa Capital، Prodigy Investment و Pearl Abyss Capital هدایت شد. این شرکت زمانی که از او پرسیده شد، برآورد خود را فاش نکرد.

کیونگمین بنگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Plugo، گفت که این استارتاپ قصد دارد از درآمد حاصله برای تقویت تیم تحقیق و توسعه خود و استخدام مهندسان بیشتری استفاده کند و افزود که در حال حاضر حدود 30 نفر در آن مشغول به کار هستند.

بنگ دو ماه پیش Plugo را با پنج هم بنیانگذار تأسیس کرد. تقریباً 200 برند D2C در حال حاضر استفاده از سرویس بتا Plugo را در اندونزی آغاز کرده اند. این استارت آپ مستقر در سنگاپور با دفاتری در اندونزی و کره جنوبی قصد دارد خدمات خود را در سه ماهه اول سال آینده به طور رسمی در اندونزی راه اندازی کند.

بنگ به TechCrunch گفت که این شرکت می خواهد برای 12 ماه آینده بر بازار اندونزی، یکی از بزرگترین بازارهای جنوب شرقی آسیا تمرکز کند، سپس به دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند مالزی، ویتنام، تایلند و فیلیپین گسترش یابد. بنگ خاطرنشان کرد: این شرکت با تعدادی از شرکت‌های لجستیکی از جمله JNE Express، SiCepat و J&T مستقر در اندونزی و همچنین یک دروازه پرداخت مانند Nicepay Indonesia شریک شده است.

بنگ، یک کارآفرین سریالی، پس از این که متوجه شد بازار D2C اندونزی که کمتر از 1 درصد از کل تجارت الکترونیک این کشور را تشکیل می دهد، برای راه اندازی فروشگاه های آنلاین برای برندهای D2C و بازرگانان در اندونزی، الهام گرفته شد تا یک سیستم مدیریت جامع را برای برندهای D2C و بازرگانان در اندونزی ارائه دهد. نوپا، اما به سرعت در حال رشد است.

بنگ اشاره کرد که انتظار می رود بازار D2C اندونزی دارای پتانسیل رشد بسیار زیادی باشد و چهارمین جمعیت بزرگ از جمله رشد جمعیت جوان در سال های آینده و نفوذ سریع کاربران گوشی های هوشمند در این کشور باشد.

“کسب و کار های محلی [in Indonesia] بنگ گفت: به دلیل نوآوری در اکوسیستم تجارت الکترونیک و تغییرات پویا در رفتار مصرف کننده، پذیرش دیجیتال را تسریع کرده اند. بنگ توضیح داد که در اندونزی، پلتفرم‌های D2C به یک روند جدید در صنعت تجارت الکترونیک از پلتفرم تجارت به مصرف‌کننده (B2C) تبدیل شده‌اند که در دهه گذشته بر بازار تجارت الکترونیک تسلط داشته است.

به نظر می رسد این استارتاپ بازیکنان تجارت الکترونیک مانند Shopify را در جنوب شرقی آسیا به چالش بکشد. من معتقدم که ما پتانسیل عظیمی داریم زیرا هنوز فضای زیادی برای رشد و شکاف های بزرگ وجود دارد.” [in the D2C business] غول های بزرگ تجارت الکترونیک مانند Shopify هنوز نمی توانند از عهده آن برآیند [in Southeast Asia]. به‌عنوان مثال، ما می‌توانیم خدمات سفارشی‌سازی شده، به‌ویژه برای تاجران کوچک مانند شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در منطقه ارائه دهیم و آنها را قادر به فروش آنلاین کنیم.»

چارلز روم، بنیانگذار و شریک عمومی Access Ventures، در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که زمان مناسب برای تولد Plugo است، زیرا چشم انداز تجارت الکترونیک با تلاطمی روبرو می شود که منجر به اختلالات مثبت می شود و به نفع فروشندگان و مصرف کنندگان مشتاق است.” .

بنگ قبلا از دو استارتاپ خارج شد: اپراتور تجارت الکترونیک اندونزیایی TokoTalk CodeBrick، که e-commerce Sea سنگاپور در سال 2021 برای Pitchbook خریداری کرد، و بازی رایانه ای آنلاین کره ای J2MSoft (J2M) که الکترونیک آرتز در سال 2008 آن را خریداری کرد (طبق گزارش فناوری در Aisa Sea). سرویس TokoTalk را از اکتبر در تلاش برای کاهش هزینه ها در میان عدم اطمینان اقتصادی گسترده تر، تعطیل کرده است.)

Moon-Suk Oh، یکی از شرکای Altos Ventures در بیانیه ای گفت: “ماموریت Plugo با ماموریت خود ما برای ایجاد ارزش اقتصادی قابل توجه و در عین حال کمک مثبت به جامعه هماهنگ است.” Plugo مجموعه بی نظیری از قابلیت های دیجیتالی را ارائه می دهد که آینده تجارت الکترونیک در اندونزی را متحول خواهد کرد.