منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Paytm هند تا 103 میلیون دلار برای بازخرید سهام هزینه می کند • TechCrunch

Paytm هند تا 103 میلیون دلار برای بازخرید سهام هزینه می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Paytm هند تا 103 میلیون دلار برای بازخرید سهام هزینه می کند • TechCrunch

Paytm هند تا 103 میلیون دلار برای بازخرید سهام هزینه می کند • TechCrunch

Paytm تا 127 میلیون دلار برای بازخرید سهام مورد تایید هیئت مدیره شرکت در روز سه‌شنبه هزینه خواهد کرد، زیرا شرکت خدمات مالی هندی به دنبال آرام کردن سرمایه‌گذاران پس از یک دوره پرتلاطم است که حدود 60 درصد از ارزش سهام آن را در سال جاری از بین برده است.

شرکت مستقر در نویدا که اواخر سال گذشته عمومی شد، هفته گذشته این پیشنهاد را ارائه کرد، حرکتی که باعث افزایش سهام آن شد. سهام روز را با 538.4 روپیه هند یا 6.53 دلار به پایان رساند. Paytm با قیمت 2150 INR (26 دلار) شروع به کار کرد و از 17 ژانویه تاکنون حتی به نصف آن نیز بهبود نیافته است. با توجه به اخبار روز چهارشنبه، سهم اندکی کاهش یافت.

اعضای هیئت مدیره به اتفاق آرا پیشنهاد شرکت را برای بازخرید واحدهای سهام کاملاً پرداخت شده با قیمتی بیش از 810 روپیه هند (9.82 دلار) و صرف 103 میلیون دلار بدون مالیات و سایر هزینه‌ها برای بازخرید سهام تأیید کردند. بایگانی تبادل

بازپرداخت ها غیرمعمول نیست و به طور کلی به عنوان راهی برای شرکت ها برای پاداش دادن به سهامداران خود دیده می شود. بسیاری از شرکت‌ها با بهره‌گیری از کاهش قیمت‌ها در بازارهای عمومی در سراسر جهان، بازخرید سهام را در سال جاری افزایش داده‌اند. اما این امر در بین شرکت های زیان ده رایج نیست.

“در طول سال گذشته، شتاب تجاری واضحی وجود داشته است و ما از برنامه جلوتر هستیم. با نگاهی به فرصت‌های کسب درآمد در پرداخت‌های اصلی و کسب‌وکار اعتباری خود، از ایجاد درآمد و جریان نقدی پایدار برای سرمایه‌گذاری در فروش، بازاریابی و فناوری اطمینان داریم. ما برای سهامداران و سفر آنها با ما در بازارهای عمومی ارزش قائل هستیم. ویجی شکار شارما، بنیانگذار و مدیرعامل Paytm در بیانیه ای گفت: من معتقدم که خرید در این مرحله برای سهامداران ما بسیار سودمند خواهد بود و ارزش سهامداران بلندمدت را افزایش می دهد.

Paytm باید برای بازخرید سهام از پول دفتر خود استفاده کند. قانون هند به شرکت اجازه نمی دهد از درآمد حاصل از IPO برای بازخرید استفاده کند. در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، Paytm گفت که «نقدینگی مازاد» را حفظ کرده و تضمین کرده است که تمام نیازهای نقدی آن «به اندازه کافی بودجه‌بندی شده است».

این سازمان گفت: «مدیریت از نتایج عملیاتی قوی مطمئن است و همچنان بر ایجاد ارزش بلندمدت برای سهامداران خود متمرکز است. Paytm در پایان سپتامبر حدود 1.116 میلیارد دلار در بانک داشت.

به گفته یک منبع آشنا، رقیب اصلی Paytm PhonePe، که همچنین سودآور نیست و درآمد بسیار کمتری ایجاد می‌کند، در مراحل بعدی بحث برای جمع‌آوری حدود 1 میلیارد دلار از سهامداران عمده Walmart و سایرین، از جمله جنرال آتلانتیک، با ارزش 12 میلیارد دلار است. با موضوع خبرنامه MoneyControl هند اولین بار در ماه گذشته مذاکرات مربوط به بودجه را گزارش کرد.

Paytm که در سال 2019 به ارزش 16 میلیارد دلار در جمع آوری سرمایه خصوصی ارزش گذاری شد، در حال حاضر دارای ارزش بازاری حدود 4.2 میلیارد دلار است.