منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Oxbotica با پیشرفت پلت فرم B2B خود برای وسایل نقلیه خودران، 140 میلیون دلار بیشتر جمع آوری می کند • TechCrunch

Oxbotica با پیشرفت پلت فرم B2B خود برای وسایل نقلیه خودران، 140 میلیون دلار بیشتر جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Oxbotica با پیشرفت پلت فرم B2B خود برای وسایل نقلیه خودران، 140 میلیون دلار بیشتر جمع آوری می کند • TechCrunch

فعالیت در صنعت خودروهای خودران، که سال‌ها پر سر و صدا بود، در زمان‌های اخیر تا حدودی متوقف شده است. اما تعداد انگشت شماری از امیدوار کننده ترین شرکت ها همچنان شاهد رشد کسب و کار خود و جذب سرمایه گذاری در این فرآیند هستند. در یکی از پیشرفت‌های اخیر، Oxbotica، یک استارت‌آپ از انگلستان که نرم‌افزاری برای تامین انرژی وسایل نقلیه خودران توسعه می‌دهد، یک دور سری C با دلار ۱۴۰ میلیون دلاری را بسته است، پولی که برای ادامه ساخت خدمات برای مشتریان فعلی و جمع‌آوری کسب‌وکارهای جدید پس از آن استفاده می‌شود.

اندازه گرد در هر صورت بزرگ است، بازار صعودی یا نزولی، اما این سیگنالی است که نشان می دهد چگونه استارتاپ های هوش مصنوعی در حال حاضر به خوبی به عملکرد خود ادامه می دهند و با چه شرکت هایی کار می کنند و به گذشته نگاه می کنند، استارت آپ ها در حال گشودن زمین جدید در فضای مستقل هستند. رانندگی.

مدل اصلی برای Oxbotica – هشت ساله و مستقر در آکسفورد، انگلستان – B2B است: فروش و سفارشی سازی نرم افزار مستقل خود، که آن را “استقلال جهانی” می نامد، برای طیف وسیعی از مشتریان سازمانی. فرضیه آن این است که فناوری منعطف آن می تواند هر چیزی را که مشتری نیاز دارد، تامین کند: ناوبری، ادراک، رابط های کاربری، مدیریت ناوگان یا سایر عملکردهای مورد نیاز برای کارکرد وسایل نقلیه خودران در محیط های مختلف، صرف نظر از سخت افزار مورد استفاده و در یکپارچگی با هر نرم افزار دیگری. مشتریان استفاده می کنند.

با تأکید بر جذابیت آن با این فرض، این بودجه جدید از ترکیبی از سرمایه گذارانی که شامل برخی از این حامیان و مشتریان استراتژیک هستند، به دست می آید. شرکت بیمه Aioi Nissay Dowa ژاپن و شرکای نوآوری ENEOS، شرکت VC شرکت معدنکاری Eneos، از جمله سرمایه گذاران جدید هستند. حامیان قبلی در این دور عبارتند از BGF، گروه تجهیزات ایمنی Halma، سرمایه گذار مهمان نوازی و اوقات فراغت Hostplus، صندوق آب و هوا Kiko Ventures (IP Group)، شرکت خرید آنلاین Ocado Group، غول اینترنتی Tencent، Venture Science و سازنده قطعات خودرو ZF، برخی از آنها. همچنین در آخرین دور خود، سری B در ژانویه 2021 به مبلغ 47 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

این دور کل درآمد Oxbotica را به 225 میلیون دلار می رساند. این استارتاپ ارزش خود را فاش نکرد، اما پل نیومن، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران شرکت، خاطرنشان کرد که این واقعیت که یکی از استارتاپ‌های مستقلی است که در حال حاضر در حال افزایش است و اشتهای فعلی برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی که اپلیکیشن‌ها را حول نوآوری‌های خود می‌سازند. ، به یک نه سالم کمک کرده اند.

وی گفت: باید بپذیرید که در فضایی هستید که سرمایه گذاران برای آن ارزش زیادی قائل هستند. در زمانی که کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و خود استارت‌آپ‌ها در حال ارزیابی مجدد چیزهایی مانند فناوری خودران با استفاده از لنزهای عمل‌گرایانه‌تر و کمتر گلگون هستند، و سؤالاتی در مورد اقتصاد واحد و قابلیت تجاری و فنی می‌پرسند، او گفت که Oxbotica به عنوان یک پیشرو در این زمینه ظاهر می‌شود. قرار دادن خودمختاری در جایی که جهان به آن نیاز دارد.”

همچنین منجر به گفتگوهای بسیار کوتاه تری با سرمایه گذاران شد که معمولاً در سایر بخش های فناوری اتفاق نمی افتد. گاوین جکسون، مدیر عامل شرکت، اضافه کرد: «به هیچ وجه زمان زیادی طول نکشید تا نشان دهیم که می‌توانید آنچه را که واقعاً ضروری است در مقابل آنچه که اصلاً مشکلی نیست، مرتب کنید. این تفاوتی بود که سرمایه گذاران به سرعت در 30 ثانیه اول صحبت با آنها متوجه شدند.”

در واقع، در حالی که برخی از تلاش‌های جاه‌طلبانه‌تر در مورد وسایل نقلیه خودران برای مصرف‌کنندگان کنار گذاشته شده است یا با برخی حوادث غم انگیز مواجه شده است. به نظر می رسد که محیط های بسته به سبک پردیس، که در آن استخدام انسان برای هدایت وسایل نقلیه یا خطرناک تر و/یا کمتر کارآمد است، به عنوان برخی از محبوب ترین موارد استفاده از آن و سایر موارد، ساختن سیستم های خودمختار ظاهر شده اند.

علاوه بر صنایع سرمایه گذاران استراتژیک، موارد استفاده دیگری که Oxbotica در حال ساخت خدمات است شامل کشاورزی، فرودگاه ها، انرژی و حمل و نقل مشترک مسافر است.

همه اینها به این معنی نیست که همه چیز عالی است. برخی (و شاید همه) از استقرارهای تجاری واقعی آن تقریباً میان مدت به نظر می رسند. یکی از نقاط عطف بزرگ او در این سال، در ماه مه 2022 بود، زمانی که او اولین آزمایشی بدون اشغال اروپا (به کلمه آزمایشی توجه کنید) را در جاده‌ای در دسترس عموم اجرا کرد. همچنین روی «آزمایش مبتنی بر متاورس» کار می‌کند و با شرکت‌های بیمه اتحاد تشکیل داده است.

نیومن آنچه را که در مصاحبه ما به عنوان «نقاط چسبنده» توصیف کرد تصدیق می کند که هنوز باید در دنیای بسیار پیچیده ساخت وسایل نقلیه و سیستم های خودمختار مورد توجه قرار گیرد.

او به من گفت: «وقتی بتوانیم مدیریت ناوگان را به سیستم عامل خود متصل کنیم، هیجان انگیز است. به نفع او، زمانی که چیزی تصمیم گیری می شود، برای همه تصمیم گیری می شود. نیاز یک شرکت معدنی برای ادغام Oxbotica با سیستم خود برای اعزام رانندگان به معادن، همان چیزی است که Ocado باید وسایل نقلیه تحویل خود را به هم متصل کند.

در عین حال، مقداری که ثابت کرده است، مشتریان و حامیان خود را متقاعد کرده است که دیگر موضوع «اگر» نیست، بلکه زمانی که به نتیجه می رسد.

میتسورو یاماگوچی، مدیر اجرایی ارشد Aioi Nissay Dowa Insurance Co., Ltd، در بیانیه ای گفت: “Oxbotica به لطف چشم انداز جاه طلبانه خود برای باز کردن استقلال جهانی واقعاً از رقبای خود متمایز است.” ما هیجان‌زده‌ایم که هوش مصنوعی و تکنیک‌های رباتیک کلاس جهانی Oxbotica را با تخصص پیشگام خود در عرصه بیمه از راه دور ترکیب کنیم. این ما را در موقعیت مناسبی برای توسعه محصولات و خدمات بیمه ای نوآورانه قرار می دهد که جامعه ای امن تر، سبزتر و امن تر را برای همه ایجاد می کند.”

ارین هالوک، شریک مدیریتی در bp ventures افزود: “ما هیجان زده هستیم که سرمایه گذاری خود را در Oxbotica که به یک رهبر جهانی در نرم افزار خودروهای خودران تبدیل شده است، افزایش دهیم.” «حمایت مستمر ما نمونه‌ای عالی از سرمایه‌گذاری مستمر bp ventures در شرکت‌های فناوری تغییردهنده بازی است. با استفاده از اتوماسیون و فناوری‌های دیجیتال، ما معتقدیم که این تیم می‌تواند ایمنی و کارایی را در طیف وسیعی از وسایل نقلیه بهبود بخشد و از جاه‌طلبی bp برای تسریع انقلاب جهانی تحرک حمایت کند.