منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • OpenAI 23.5 میلیون دلار در Mem پیشتاز است، یک برنامه یادداشت برداری مبتنی بر هوش مصنوعی • TechCrunch

OpenAI 23.5 میلیون دلار در Mem پیشتاز است، یک برنامه یادداشت برداری مبتنی بر هوش مصنوعی • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
OpenAI 23.5 میلیون دلار در Mem پیشتاز است، یک برنامه یادداشت برداری مبتنی بر هوش مصنوعی • TechCrunch

سال گذشته، OpenAI صندوق راه‌اندازی OpenAI را اعلام کرد، بخشی که از طریق آن و شرکای آن، از جمله مایکروسافت، در شرکت‌های هوش مصنوعی در مراحل اولیه که مشکلات بزرگ را حل می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند. مامان کلمه ای است از زمانی که شرکت ها تزریقات را از صندوق دریافت کردند. اما امروز صندوق راه اندازی OpenAI فاش کرد که ۲۳.۵ میلیون دلار سرمایه گذاری روی Mem دارد، برنامه ای متمرکز بر کار که از هوش مصنوعی برای سازماندهی خودکار یادداشت ها استفاده می کند.

ارزش سرمایه گذاری Mem را 110 میلیون دلار پس از نقد می کند و مجموع سرمایه استارت آپ را به 29 میلیون دلار می رساند.

Mem که توسط کوین مودی و دنیس زو تأسیس شد، با تأکید بر «سازماندهی سبک»، به قول مودی و ژو، خود را از برنامه‌های یادداشت‌برداری سنتی متمایز می‌کند. گردش کار حول محور جستجو و یک جدول زمانی می چرخد ​​و به کاربران امکان می دهد برچسب ها را به موضوعات پیوست کنند، سایر کاربران را برچسب گذاری کنند و یادآورهای تکراری را به یادداشت ها اضافه کنند.

کاربران Mem می‌توانند یادداشت‌های سریع را یادداشت کنند، پیوندها را ارسال کنند و تصاویر را از هر کجا با استفاده از پیامک، برنامه‌های پیام‌رسان و سرویس گیرنده تلفن همراه پلتفرم ذخیره کنند. ویژگی‌های همکاری به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا یادداشت‌ها را به اشتراک بگذارند، ویرایش کنند و نظر بدهند و مستقیماً آن‌ها را برای ارجاع سریع‌تر به تقویم‌های مشترک پیوست کنند.

تجربه جستجوی Mem از هوش مصنوعی برای جستجوی یادداشت‌ها استفاده می‌کند و به دنبال این است که بفهمد کدام یادداشت‌ها ممکن است در هر زمان خاص به یک شخص خاص مرتبط باشند. Moody و Xu می گویند که این پلت فرم برای تقویت دانش کارگران در مسئولیت های معمولی آنها، مانند خواندن صفحات اطلاعات، استخراج بخش های مربوط به یک سوال خاص، و تبدیل اطلاعات به پاسخ یا گزارش طراحی شده است.

مم

Mem به هوش مصنوعی ضربه می زند تا یادداشت ها را در زمان واقعی سازماندهی کند.

شکی نیست که کارهای دانش جویی زمان می برد. طبق گفته گارتنر، متخصصان 50 درصد از زمان کار خود را صرف جستجوی اطلاعات می کنند و به طور متوسط ​​18 دقیقه طول می کشد تا یک فایل را پیدا کنند (اگرچه صحت معیارهایی مانند این در طول سال ها مورد بحث بوده است). یکی از منابع تخمین می‌زند که عدم سازماندهی اسناد هر سال 3900 دلار به ازای هر کارمند از دست دادن بهره‌وری برای کسب‌وکارها هزینه دارد، که اگر فناوری آنطور که تبلیغ می‌شود، Mem را به پیشنهادی جذاب تبدیل می‌کند.

مهم‌ترین چیزی که از سازمان‌هایی که با آن‌ها صحبت می‌کنیم می‌شنویم این است که می‌خواهیم فروشگاه‌های عظیم دانش اختصاصی خود را با … مدل‌های هوش مصنوعی مولد گرد هم بیاوریم – برای پشتیبانی از موارد استفاده از انجام تحقیق گرفته تا نوشتن تا فروش و فراتر از آن.» مودی و سو در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفتند. «جادوی Mem این است که ما داده‌های شخصی و اختصاصی شما را همراه با پیشرفته‌ترین مدل‌های زبان مولد می‌آوریم تا نتایج واقعی و شخصی‌سازی‌شده را باز کنیم. ما منابع دانش را در سطوح فردی، تیمی و سازمانی ترکیب می کنیم که منجر به عملکرد بهتر در همه زمینه ها می شود.

Mem اخیراً Mem It را برای توییتر منتشر کرده است که به کاربران امکان می‌دهد موضوعات را ذخیره کنند، خلاصه‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را از محتوای خود دریافت کنند و پیشنهاداتی برای توییت‌های مشابه ببینند. همچنین به بهبود Mem X، دستیار کاری داخلی Mem، با ویژگی‌های جدیدی مانند Smart Write و Smart Edit ادامه می‌دهد که از هوش مصنوعی برای تولید متن بر اساس یک اعلان، خلاصه کردن فایل‌ها، تولید عناوین برای اسناد و اجازه استفاده کاربران از زبان طبیعی استفاده می‌کند. دستورات برای ویرایش یا قالب بندی متن

مم

ابزارهای نوشتن Mem مجهز به هوش مصنوعی به زودی در پیش نمایش قرار خواهند گرفت.

Moody و Sue می گویند، برنامه برای آینده قابل پیش بینی این است که به طور فزاینده ای بر این نوع تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی تکیه کنیم، با حمایت OpenAI از طریق صندوق راه اندازی OpenAI. شرکت‌کنندگان در صندوق راه‌اندازی OpenAI علاوه بر سرمایه، به سیستم‌های OpenAI جدید و منابع Azure از مایکروسافت دسترسی دارند.

Moody و Sue گفتند: “OpenAI به وضوح رهبری موج انقلاب تکنولوژیکی را که ما سوار آن هستیم، هدایت می کند.” این باعث می‌شود که OpenAI Startup Fund به شریکی عالی برای آنچه که در حال ساخت آن هستیم، هم برای تخصص فنی و هم برای راهنمایی استراتژیک که روی میز ارائه می‌کنند، تبدیل شود.»

براد لایت کپ، مدیر اجرایی OpenAI، که صندوق استارت آپ OpenAI را نیز اداره می کند، در بیانیه ای ایمیلی اضافه کرد: “Mem از هوش مصنوعی قدرتمند استفاده می کند تا کارکنان دانش را با حذف کسالت و مشقت های سازماندهی و دسترسی به اطلاعات، بهره ورتر کند، و در نهایت به مردم اجازه می دهد بر روی بخش هایی از کار آنها مهم است. چشم انداز آنها کاملاً با هدف ما در صندوق راه اندازی OpenAI برای تسریع در استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود بهره وری و به طور گسترده تر، پتانسیل انسانی همسو است.

Mem با تعدادی از شرکت‌ها رقابت می‌کند که تلاش می‌کنند به چالش‌های مشابه یافتن دانش و سازمان‌دهی یادداشت‌ها رسیدگی کنند. در جستجوی شرکتی، Glean وجود دارد که اخیراً 100 میلیون دلار در یک دور سرمایه گذاری خطرپذیر جمع آوری کرده است. در سمت مدیریت دانش، فضای کاری مشترک ویکی مانند Confluence and Notion Atlassian که در سال 2020 2 میلیارد دلار ارزش داشت، همچنان بر آن حاکم است.

اما مودی و ژو استدلال می‌کنند که مم 16 کارمند از مزیت «خود سازماندهی» برخوردار است، که ظاهراً منجر به مدیریت دستی و کار کمتری می‌شود. در حالی که آنها از افشای درآمد Mem یا نام مشتریان اصلی خودداری کردند، می گویند Mem به لطف فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی موفق است.

“ما به رویکرد منحصر به فرد خود برای خودسازماندهی و مدیریت دانش مولد اطمینان داریم. … مدل‌های یادگیری ماشین شخصی‌سازی‌شده ما نه تنها به کارکنان دانش کمک می‌کنند تا به‌طور خودکار سازماندهی شوند، بلکه فراتر از کمک به آنها برای یافتن چیزها هستند—ما در واقع به افراد کمک می‌کنیم کارهایشان را انجام دهند.» تغییر به سمت کار از راه دور، به اشتراک گذاری دانش مؤثر و ناهمزمان را بیش از هر زمان دیگری مهم کرده است، و کندی بازار شرکت ها را مجبور کرده است که بر کارایی تمرکز کنند. کار دانش مبتنی بر هوش مصنوعی ما باعث صرفه جویی در وقت افراد می شود و بهبود سریع مدل های زبانی بزرگ به ما بدتر می شود.”