منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • One Peak افزایش می یابد و صندوق یک میلیارد دلاری را با هدف قرار دادن دورهای رشد اروپا و اسرائیل بسته می کند • TechCrunch

One Peak افزایش می یابد و صندوق یک میلیارد دلاری را با هدف قرار دادن دورهای رشد اروپا و اسرائیل بسته می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
One Peak افزایش می یابد و صندوق یک میلیارد دلاری را با هدف قرار دادن دورهای رشد اروپا و اسرائیل بسته می کند • TechCrunch

یک منطق غالب (یا شاید بتوان گفت امید) در فناوری وجود دارد که می گوید هیچ زمانی برای اختراع و سرمایه گذاری بهتر از زمانی نیست که بازار در وضعیت بدی قرار دارد. با شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل که در دوره‌های افول به وجود آمده‌اند، این طرز فکر ممکن است قابل درک باشد – و منجر به تعدادی از صندوق‌های خطرپذیر جدید می‌شود که سرمایه را به بازار سوق می‌دهند.

در جدیدترین توسعه، One Peak، یک شرکت مستقر در لندن که بر روی استارت‌آپ‌های B2B در مرحله رشد در اروپا و اسرائیل تمرکز دارد، امروز اعلام کرد که جدیدترین و بزرگترین صندوق خود را به مبلغ یک میلیارد دلار بسته است.

صندوق سومین قله هشت ساله است. One Peak که اولین بار در مارس امسال راه اندازی شد، 1 میلیارد دلار “محدودیت سخت” را به عنوان یک اشتراک بیش از حد توصیف می کند و اکنون بزرگترین شرکت نرم افزاری متمرکز بر B2B در اروپا است. این شرکت قصد دارد از این پول برای سرمایه گذاری بین 15 تا 100 میلیون دلار در دورهای رشد استفاده کند.

پورتفولیوی One Peak شامل مواردی مانند Cymulate، PandaDoc، DataGuard، Paysend، Deepki، Neo4j و Spryker است – فهرستی که بر مقیاس‌بندی استارت‌آپ‌ها در طیف وسیعی از دسته‌ها مانند امنیت سایبری، تجارت الکترونیک و مدیریت داده‌ها و تجزیه و تحلیل تمرکز دارد. هر دو به دوبرابر کردن آنها ادامه دهند و در عین حال به دنبال سایرین برای پیوستن به اصطبل باشند.

دیوید کلاین، که یکی از بنیانگذاران One Peak با Humbert de Liedekerke Beaufort بود، معتقد است که حتی با وجود انقباض بازارهای جهانی و انتظار می رود این الگو در سال آینده ادامه یابد، فناوری B2B همچنان یک مقوله “ضد رکود” خواهد بود.

و بر خلاف نامش، وان پیک در این خط فکری تنها نیست. حتی وقتی شاهد سقوط قیمت سهام فناوری هستیم و به طور حکایتی و تاییدی شاهد شواهدی از سرمایه گذاران و استارت آپ ها هستیم که در مورد عدم فعالیت و فشار بر بازار صحبت می کنند، از قضا در مقایسه با بقیه بازار، سرمایه گذاران (و در مورد صندوق های خطرپذیر، شرکت‌های بلندمدت) به نظر می‌رسد که پول بیشتری را صرف فناوری می‌کنند، مقوله‌ای که آنها معتقدند در درازمدت از بقیه بازار بهتر است.

بوفورت خاطرنشان می کند که در حالی که قطعاً کاهش سرعت در بازار گسترده تر و چرخه های فروش در B2B وجود دارد – مقوله ای که برخی معتقدند نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، اما شاید به روشی کندتر – «ما در حال حاضر تأثیری بر عملکرد شرکت ندیده ایم. شرکت های ما.”

صندوق 1 میلیارد دلاری One Peak در میان تعدادی دیگر از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که امسال در اروپا و فراتر از آن سرمایه جذب می‌کنند، صورت می‌گیرد. EQT Ventures دو صندوق مختلف را در چند ماه گذشته بسته است، 2.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در مرحله رشد عمدتاً در اروپا و 1 میلیارد دلار دیگر در شرط بندی در مراحل اولیه. Index Ventures 300 میلیون دلار در ماه گذشته اختصاص داده است تا به استارت‌آپ‌های جدید در دوران رکود کمک مالی کند. Northzone همچنین آخرین وجوه خود را با رکورد ۱ میلیارد دلاری در سه ماهه گذشته اعلام کرد. همچنین گزارش شده است که اتمیکو در سال جاری 1.3 میلیارد دلار بودجه جدید جذب می کند، اگرچه بسته شدن آن تایید نشده است.

تجزیه و تحلیل Dealroom اشاره می کند که به طور کلی، در سه فصل اول سال 2022، VCها در EMEA حدود 24 میلیارد دلار سرمایه جذب کردند. در همین حال، تجزیه و تحلیل PitchBook نشان داد که نزدیک به 151 میلیارد دلار توسط شرکت‌های مستقر در ایالات متحده در سه فصل اول سال جاری جمع‌آوری شده است، اگرچه همچنین نشان می‌دهد که معامله با این پول با آن فراوانی همخوانی ندارد.

پیام واضح است: کسانی که می‌خواهند از پول خود درآمد کسب کنند، ممکن است فناوری را به عنوان یک پناهگاه نسبتاً امن نگاه کنند، اما کسانی که در دست دارند نسبت به نحوه تخصیص این سرمایه‌ها محتاط‌تر هستند.

One Peak بخشی از این الگو را دنبال می کند.

بوفورت گفت: «ما معتقدیم که شانس به سطوح 2018 کاهش یافته است. کلاین افزود که بیشترین رشد شرکت ها سرمایه گذاری های معقول با درآمد 12-13 برابر است. و او اضافه کرد که این شرکت اخیراً حداقل یک معامله بزرگ را در زمینه توسعه به تصویب رسانده است، زیرا ارزش گذاری چند برابر – 20 برابر چند برابر درآمد آن – به سادگی بسیار بالا بوده است.

با این حال، با توجه به اینکه تعدادی از استارت‌آپ‌های B2B در سال‌های صعودی‌تر راه‌اندازی شده‌اند و اکنون به دنبال تزریق سرمایه بعدی خود هستند، و سبد سهام خود One Peak شامل حداقل چند استارت‌آپ که بیش از یک سال است رشد نکرده‌اند، به نظر می‌رسد کمبودی وجود ندارد. اهداف برای هدایت پول شما