منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Nichole Wischoff انفرادی GP 20 میلیون دلار با حمایت پیتر تیل برای سرمایه گذاری در “کسب و کارهای غیرسکسی” جمع آوری می کند • TechCrunch

Nichole Wischoff انفرادی GP 20 میلیون دلار با حمایت پیتر تیل برای سرمایه گذاری در “کسب و کارهای غیرسکسی” جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Nichole Wischoff انفرادی GP 20 میلیون دلار با حمایت پیتر تیل برای سرمایه گذاری در "کسب و کارهای غیرسکسی" جمع آوری می کند • TechCrunch

Nichole Wischoff انفرادی GP 20 میلیون دلار با حمایت پیتر تیل برای سرمایه گذاری در "کسب و کارهای غیرسکسی" جمع آوری می کند • TechCrunch

علیرغم کاهش سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در سال 2022، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در همه اندازه‌ها همچنان در حال جمع‌آوری هستند. با این حال، تعداد زیادی توسط شرکای عمومی انفرادی (GPs) رهبری نمی‌شوند، و اگرچه این روند رو به افزایش است، حتی تعداد کمتری نیز توسط زنان یا غیر VC هدایت می‌شوند.

موارد فوق نیکول ویشوف را استثنایی می کند: شرکت سرمایه گذاری انفرادی او Wischoff Ventures دومین صندوق 20 میلیون دلاری را تعطیل کرد که افزایش قابل توجهی نسبت به صندوق اول 5 میلیون دلاری او بود. هدف آن سرمایه گذاری بر روی 25 تا 30 استارت آپ در ایالات متحده در مرحله قبل یا مرحله اولیه است.

او به TechCrunch گفت که Wischoff عمداً سرمایه قبلی خود را محدود کرد زیرا او هنوز تا ماه مارس به عنوان یک اپراتور استارتاپ به طور تمام وقت کار می کرد. او که اکنون صرفاً به صندوق خود اختصاص داده شده است، قصد دارد چک های بزرگ تری تا سقف 1 میلیون دلار بنویسد، از سقف قبلی 300000 دلار.

ویشوف گفت این صندوق جدید همچنین “به شدت به B2B متکی خواهد بود.” “من به مردم می گویم که در مشاغل غیرجذاب سرمایه گذاری می کنم!”

او به ویژه به شرکت هایی علاقه مند است که هوش مصنوعی / ML یا یک جزء فین تک جاسازی شده را در صنایع بزرگ قدیمی به کار می برند. با این حال، من یک ضعف بسیار قوی برای اتوماسیون صنعتی دارم. من به هر چیزی که اکثریت تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تشکیل می دهد بسیار علاقه مند هستم.”

فراتر از فین تک

پورتفولیوی موجود Wischoff شامل شرکت هایی مانند Coast Pay، Loop، Nuvo، Trustlayer و Vesta می شود – به لطف پیشینه Wischoff، به شدت فین تک محور هستند. با این حال، دومی قرار است این دامنه را گسترش دهد. او گفت: “من فین تک را خوب می شناسم، اما نمی خواهم به فین تک وابسته باشم.”

ویسچوف قبل از اینکه یک پزشک عمومی انفرادی شود، کارمند اولیه پلتفرم وام دهی Blend Labs بود که در سال 2021 عمومی شد و بخشی از تیم موسس One Finance، یک نئوبانک که در اوایل سال جاری توسط والمارت خریداری شد، بود.

خرید One منجر به “نتایج مالی فوق‌العاده” برای Wischoff شد، که باعث شد او ابتدا در هنگام کار در ساخت و ساز fintech Built قبل از راه‌اندازی صندوق LP خارجی خود، روی فرشتگان سرمایه‌گذاری کند.

حامیان این صندوق جدید عبارتند از: پیتر تیل، لی فیکسل، یکی از بنیانگذاران یاهو، جری چن، باین کپیتال، بایرز کپیتال، سندانا کپیتال، کراس اوور، اینسایت پارتنرز و دیگران.

تعدادی از این فرشتگان و صندوق ها نیز از اولین صندوق ویشوف حمایت کردند، اما مشخصات شرکای محدود او (LPs) در طول زمان تغییر کرده است.

بر اساس خلاصه ای از تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Wischoff، دفاتر خانواده در حال حاضر بیش از نیمی از صندوق دوم آن را تشکیل می دهند، در مقایسه با حدود یک سوم از صندوق اول. به عنوان مثال، آخرین سرمایه او توسط Four More Capital، دفتر خانواده هنری کراون، صنعتگر و بشردوست فقید آمریکایی، حمایت شد.

Wischoff در ایمیلی گفت: “ای کاش VC در مورد ساخت LP های خود بازتر بود.” با همان روحیه شفافیت، او افزود که هفت ماه طول کشید تا سرمایه دوم خود را جمع آوری کند، در حالی که برای اولین بار دو ماه طول کشید.

اولین سرمایه‌گذاری از صندوق دوم آن به استل، یک استارت‌آپ متمرکز بر مهندسی که توسط دو زن با پیشینه‌های هوافضا و دفاعی تأسیس شده بود، با هدف کمک به مهندسان و خریداران سخت‌افزار «کاهش عیوب و دریافت سریع‌تر قطعات» انجام شد.

اگر سرمایه‌گذاری‌های بعدی ویشوف چیزی شبیه سرمایه‌گذاری استل باشد، ممکن است مجموعه او از آنچه او به عنوان «پویایی آمریکایی… واقعی» توصیف می‌کند حمایت کند – موضوعی که قصد داریم به زودی در مصاحبه‌ای جداگانه با او بررسی کنیم.