منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • NetEase چین استودیوی بازی های ویدیویی فرانسوی Quantic Dream – TechCrunch را خریداری کرد

NetEase چین استودیوی بازی های ویدیویی فرانسوی Quantic Dream – TechCrunch را خریداری کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NetEase چین استودیوی بازی های ویدیویی فرانسوی Quantic Dream - TechCrunch را خریداری کرد

NetEase چین استودیوی بازی های ویدیویی فرانسوی Quantic Dream - TechCrunch را خریداری کرد

NetEase، یک شرکت فناوری چینی و ناشر میلیارد دلاری بازی های ویدیویی، استودیوی فرانسوی بازی های ویدیویی Quantic Dream را خریداری کرد. شرایط معامله اعلام نشده است.

این قرارداد به این معنی است که NetEase اکنون اولین استودیوی خود را در اروپا دارد و تنها چند ماه پس از راه‌اندازی این شرکت مستقر در هانگژو، اولین مرکز آمریکایی خود واقع در آستین، تگزاس انجام شد.

NetEase که در سال 1997 تأسیس شد، به عنوان یکی از 10 شرکت برتر بازی در جهان از نظر درآمد، جلوتر از Nintendo و Electronic Arts اما پس از رقیب اصلی Tencent که در رتبه اول قرار دارد، ظاهر شد. در همین حال، Quantic Dream در همان سالی که NetEase در چین راه‌اندازی کرد، از فرانسه راه‌اندازی شد، اگرچه امروز با حدود 200 کارمند مسیر متوسط‌تری را برای رشد در پیش گرفته است و کاملاً خصوصی با حداقل بودجه خارجی باقی مانده است.

با این حال، شایان ذکر است که NetEase – که در NASDAQ با ارزش بازار فعلی بیش از 57 میلیارد دلار معامله می‌کند – در سال 2019 یک سرمایه‌گذاری اقلیت نامشخص در Quantic Dream انجام داد. بنابراین اعلام امروز مبنی بر اینکه این شرکت به صورت all-in و خرید شرکت ممکن است. به خصوص در زمانی که به نظر می رسد NetEase ماموریتی برای گسترش در خارج از کشور دارد، نباید چندان غافلگیر کننده باشد.

NetEase همچنین 100 میلیون دلار در شرکت آمریکایی بازی‌های ویدیویی Bungie در سال 2018 سرمایه‌گذاری کرد، اگرچه سونی زمانی که قصد خرید این شرکت را در قراردادی 3.6 میلیارد دلاری داشت که ماه گذشته بسته شد، Bungie را از فهرست حذف کرد.

تحکیم

در جاهای دیگر، اخیراً موجی از ادغام در فضای بازی وجود داشته است. همین هفته، سونی اعلام کرد که استودیوی بازی سازی Savage را می‌خرد، در حالی که Take Two اخیراً خرید 12.7 میلیارد دلاری Zynga را تکمیل کرده است. و پیشنهاد 69 میلیارد دلاری مایکروسافت برای Activision Blizzard در حال حاضر با بررسی نظارتی مواجه است.

بنابراین ورود NetEase به اروپا تا حد زیادی با روند گسترده‌تری مطابقت دارد که در آن شرکت‌های بازی در هر اندازه شرکت‌های بزرگ‌تری را هدف قرار می‌دهند که به دنبال بخش بزرگ‌تری از بازار 200 میلیارد دلاری بازی‌های ویدیویی هستند.

اگرچه Quantic Dream از زمان آغاز به کار خود تنها حدود پنج بازی ساخته است، اما سال گذشته اعلام کرد که توسط Lucasfilm برای توسعه یک بازی جدید به نام سفارش شده است. کسوف جنگ ستارگان، چیزی که ممکن است Netease را بر آن داشته باشد تا در Quantic Dream به همه چیز روی آورد. علاوه بر این، اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه Quantic Dreams در حال تلاش برای استخدام برای این بازی است، وجود دارد، که قرار است در چند سال آینده منتشر شود، بنابراین داشتن یک شرکت مادر با بودجه خوب می‌تواند شانس Quantic Dreams را در این زمینه تغییر دهد. Quantic Dream در یک پست وبلاگ امروز نوشت:

برای ادامه توسعه و حضور خود در جهان، و همچنین برای تأمین مالی استودیوهای دیگر و تبدیل شدن به یک ناشر بین المللی، سرمایه گذاری بیشتری برای ادامه ساختن فناوری و زیرساخت ما، ارائه بازی های نسل بعدی چشمگیرتر، برای گسترش تیم و توسعه مورد نیاز است. چندین پروژه به طور همزمان

در نتیجه این معامله، NetEase گفت که Quantic Dream به عنوان یک نهاد مستقل در خارج از فرانسه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.