منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Medium در توییتر جایگزین Mastodon را با راه‌اندازی انجمن خود می‌پذیرد • TechCrunch

Medium در توییتر جایگزین Mastodon را با راه‌اندازی انجمن خود می‌پذیرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Medium در توییتر جایگزین Mastodon را با راه‌اندازی انجمن خود می‌پذیرد • TechCrunch

پلتفرم انتشارات آنلاین Medium، که در اصل توسط ایوان ویلیامز، یکی از بنیانگذاران توییتر ایجاد شده بود، امروز اعلام کرد که از پلتفرم متن باز Mastodon با ایجاد نمونه خود برای حمایت از نویسندگان و انتشارات آنها استفاده می کند. این شرکت گفت که در حال راه‌اندازی me.dm است، یک انجمن Mastodon که زیرساخت قابل اعتماد، تعدیل و نام دامنه کوتاه را ارائه می‌کند تا نویسندگان بتوانند نام‌های کاربری خود را از جمله موارد دیگر به اشتراک بگذارند.

اگرچه ماستودون شش سال پیش راه اندازی شد، اما اخیراً با فرار کاربران از توییتر ایلان ماسک، محبوبیت پیدا کرده است. ماسک از زمان تصاحب این شبکه اجتماعی، مجموعه ای از تصمیمات بحث برانگیز مانند فعال کردن مجدد حساب های برتری طلبان سفیدپوست و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، و ممنوعیت روزنامه نگاران را در میان کاهش تعداد تیم های تعدیل کننده توییتر، اتخاذ کرده است. او همچنین در مورد محصول توییتر دستکاری کرد و قول داد کاربرانی را که برای این سرویس پولی پرداخت نمی‌کنند تایید کند، در حالی که تبلیغ‌کنندگان را عقب راند و آینده توییتر را به خطر انداخت.

این همچنان زیرمجموعه ای از کاربران توییتر است که به دنبال مکان های جدیدی هستند تا به عنوان مکانی برای ارسال افکار خود و شرکت در مکالمات عمومی خدمت کنند. Mastodon از جمله پلتفرم هایی است که به طور مستقیم از آن سود برده است.

پلتفرم میکروبلاگینگ اجتماعی در روزهای اخیر به 2.5 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است که این تعداد در اکتبر 2022 تنها 300000 نفر بود. با این حال، این سرویس به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن دقیقاً شبیه سازی توییتر نیست. به‌جای پیوستن به خود Mastodon، اعضا به انجمن‌ها یا نمونه‌هایی می‌پیوندند که مجموعه‌ای از قوانین، دستورالعمل‌های اعتدال و برنامه‌های خانه خود را دارند. در حالی که این مانع نمی‌شود که کاربر کاربر دیگری را در یک جامعه دیگر دنبال کند، انتظار می‌رود که بسیاری از آنها به انجمنی بپیوندند که منعکس کننده علایق خاص آنها باشد – مانند فناوری، موسیقی، امنیت، بازی یا یکی از موضوعات دیگر.

به نظر می رسد این مورد در مورد دخالت Medium در Mastodon صادق است. این شرکت به عنوان مزیت اضافه عضویت در Medium، Mastodon را به روی نویسندگان و خوانندگان Medium باز می کند و فضایی برای بحث پیرامون محتوای Medium ایجاد می کند. این شرکت در اعلامیه خود توضیح داد که این منجر به “فید محلی جالب” می شود.

Medium همچنین می‌گوید پیدا کردن افراد و موضوعاتی که با علایق آن‌ها مطابقت دارند را آسان‌تر می‌کند.

به عنوان بخشی از این تلاش، Medium یک رابط “ثبت نام با Medium” برای پیوستن به Mastodon ایجاد می کند، که ممکن است به رسیدگی به شکایات برخی از کاربران در مورد مشکل در شروع کار با Mastodon کمک کند، که به دلیل فرآیند نمونه اولیه انتخاب می تواند گیج کننده باشد.

اگرچه ممکن است برای یک پلتفرم وبلاگ نویسی با فرم طولانی تر، یک پلتفرم طراحی شده برای پست های بسیار کوتاه تر، عجیب به نظر برسد، Medium معتقد است که ارزش کار کردن در هر دو فضا را دارد.

تونی استابلبین، مدیرعامل شرکت در یک پست وبلاگی نوشت: “ما فکر می کنیم ماموریت Medium – تعمیق درک مردم از جهان با کمک به اشتراک گذاری بهترین ایده ها و بهترین اطلاعات – فراتر از رسانه ها است.” (ویلیامز سال گذشته مدیوم را به عنوان مدیرعامل ترک کرد.)

تا به امروز، ما بر نوشتن مقالات بلند تمرکز کرده ایم. شرکت ما به این ترتیب نام خود را گرفت: به عنوان خانه نوشتن با طول متوسط ​​در اینترنت. در مقابل، Mastodon اساساً برای نوشتن به صورت کوتاه 500 کاراکتر یا کمتر است… امروز ما کارهایی را که در فرم کوتاه متوسط ​​(متر کوچک) انجام می‌دهیم با یک نمونه Mastodon، me.dm، گسترش می‌دهیم.» او گفت.

همانطور که Stubblebine هنگام توضیح علاقه شرکت به این فضا نوشت، حرکت Medium برای پذیرش Mastodon فقط به این دلیل نیست که پلتفرم را به عنوان یک “نیروی نوظهور برای خیر در رسانه های اجتماعی” می بیند.

در واقع، اگر توییتر در دوره ماسک دچار رکود شود، مشاغلی مانند Medium ممکن است آسیب ببینند. تا به امروز، توییتر به عنوان راهی برای ناشران برای تبلیغ کارشان، درگیر شدن در بحث با خوانندگان و افزایش دنبال‌کنندگانشان عمل می‌کند. اگر نویسندگان و خوانندگان بیشتری توییتر را ترک کنند، پلتفرم‌هایی مانند Medium نیز می‌توانند جذابیت خود را از دست بدهند – به‌ویژه اگر نویسنده در جاهای دیگر در رسانه‌های اجتماعی طرفداران زیادی نداشته باشد. یک انجمن Mastodon می تواند با فراهم کردن مکانی برای ادامه این بحث ها خارج از توییتر به رفع این مشکل کمک کند.

رسانه در درک نیاز به یافتن جایگزینی برای توییتر تنها نیست. ناشر خبرنامه Substack اخیراً یک ویژگی بحث و گفتگو را راه اندازی کرده است که امکان چت کوتاه بین نویسندگان و خوانندگان را در برنامه خود فراهم می کند. Flipboard همچنین ماه گذشته یک ویژگی یادداشت را برای هدفی مشابه راه اندازی کرد. Matt Mullenweg، مدیر عامل Automattic، مالک Tumblr، در نوامبر گفت که Tumblr از ActivityPub، پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که به Mastodon قدرت می‌دهد، استفاده خواهد کرد.

برای Mastodon، راه‌اندازی یک نمونه در Medium می‌تواند به رشد بیشتر تعداد آن کمک کند، زیرا Medium امروز شبکه‌ای با بیش از 100 میلیون خواننده را تبلیغ می‌کند. حتی اگر درصد کمی از آن‌ها به Mastodon در Medium بپیوندند، این می‌تواند نشان‌دهنده هجوم مناسبی از کاربران جدید «متخصص» باشد، همانطور که سرورهای شبکه Mastodon نامیده می‌شوند.

Medium می‌گوید که دعوت از نویسندگان و نشریات منتخب را برای حضور در یک گروه اولیه آزمایش‌کننده‌ها، قبل از دعوت از همه نویسندگان و خوانندگان در آینده نزدیک، آغاز خواهد کرد.