منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • MaxAB، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B مصری مواد غذایی و خواربار، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

MaxAB، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B مصری مواد غذایی و خواربار، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
MaxAB، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B مصری مواد غذایی و خواربار، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

MaxAB، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی B2B مصری مواد غذایی و خواربار، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

سال گذشته، MaxAB، پلتفرم تجارت الکترونیک و توزیع مواد غذایی و مواد غذایی B2B که به شبکه‌ای از خرده‌فروشان سنتی در مصر و مراکش خدمات می‌دهد، مبلغ 55 میلیون دلاری سری A را در دو بخش جمع‌آوری کرد. دومی با خرید WaysToCap مستقر در مراکش و تحت حمایت YC همراه بود. این حرکت ها نشان دهنده جاه طلبی MaxAB برای تسلط بر بازار خرده فروشی و تجارت الکترونیک B2B در مصر و شمال آفریقا است که شامل Cartona و Capiter متوقف شده است، بازیگرانی که سرمایه قابل توجهی را برای رقابت در سال گذشته جذب کرده اند.

MaxAB برای ادامه رشد خود به دلیل تقاضای فزاینده برای غذا و خواربار و برای پیشبرد توسعه خود در منطقه MENAP، پول بیشتری جمع آوری کرده است، این بار پیش سری A به مبلغ 40 میلیون دلار.

در حالی که نسبت به دور ارزیابی سال گذشته کوچکتر بود، بلال ال-مگاربل، مدیر عامل شرکت به TechCrunch گفت که پیش از سری A نه دور ارزشیابی بود و نه دور ارزش گذاری. وی همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت نه به این دلیل که به پول نیاز دارد، بلکه به این دلیل که “فرصت های زیادی وجود دارد که ما معتقدیم هر چه سرمایه بیشتری داشته باشیم می توانیم سریعتر از آنها بهره برداری کنیم.” دارایی های سنگین MaxAB در مجموع بیش از 100 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

خرده فروشان سنتی کوچک به عنوان ستون فقرات صنعت FMCG در آفریقا عمل می کنند. برای اکثر پلتفرم های تجارت الکترونیک B2B در سراسر قاره، خواربارفروشی ها یکی از بسیاری از کالاهای مصرفی هستند که به بازرگانان کمک می کنند تا از تامین کنندگان تهیه کنند. برای MaxAB، این نقطه شیرین است. و از زمان راه اندازی خود در سال 2018، MaxAB تامین کنندگان را به بیش از 150000 خرده فروش سنتی منحصر به فرد در این زنجیره تامین مواد غذایی و خواربار در مصر و کازابلانکا، مراکش متصل کرده است و بیش از 2.5 میلیون سفارش را در این بازه زمانی تحویل داده است.

چشم انداز MaxAB برای ارائه محصولات خود به جای توسعه عمیق، به نحوه نزدیک شدن به گسترش جغرافیایی نیز گسترش می یابد. پس از افزایش عرضه مواد غذایی B2B خود در مصر به مدت بیش از سه سال، قصد دارد از شبکه و روابط خود با تامین کنندگان محلی و چند ملیتی استفاده کند و توزیع کامل در مراکش را که اکنون 10 درصد از تجارت MaxAB را تشکیل می دهد و ورود به عربستان سعودی را ارتقا دهد. از پایان سال 2023

این شرکت تخمین می زند که بیش از 750000 کسب و کار مادر و پاپ تنها در مصر و مراکش به خدمات آن نیاز دارند. در عین حال، عربستان سعودی به دلیل تلاش دولت برای دیجیتالی کردن بخش غیررسمی و تمایل FMCG برای کشف مدل‌های تجاری جدید جذاب است.

ما در تلاش هستیم تا خدمات بیشتری را به فروشگاه‌های مواد غذایی ارائه دهیم، زیرا آنها ستون فقرات اقتصادی هستند که قبل از اینکه وارد این زنجیره‌های تامین دیگر شویم. آمازون را در نظر بگیرید؛ آنها به مدت هشت سال به فروش کتاب ادامه دادند تا اینکه دسته دیگری را اضافه کردند. و این همان مکتبی است که ما دوست داریم از آن پیروی کنیم.” در مصر، ما بر راه‌اندازی زنجیره تامین مواد غذایی تمرکز کرده‌ایم و از آموخته‌های حاصل از آن برای عرضه در بازارهای مختلف استفاده خواهیم کرد. راه‌اندازی زنجیره تامین مواد غذایی در بازارهای مختلف آسان‌تر از راه‌اندازی، به عنوان مثال، الکترونیک در بازار اصلی ما است، زیرا این فقط یک مدل کسب‌وکار کاملاً متفاوت است که باید دوباره از ابتدا یاد بگیریم.

یکی دیگر از جریان های رشد MaxAB، کسب و کار فین تک است که سال گذشته راه اندازی شد، که از مجموعه بزرگ بازرگانان و ظرفیت عملیاتی خود برای جمع آوری پول نقد استفاده می کند. و رویکرد آن برای ورود به خدمات مالی با رقابت متفاوت است. به جای محصول BNPL که بسیاری از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک B2B ابتدا به بازرگانان معرفی می‌کنند، یک محصول تجمیع حساب را راه‌اندازی کرد – که ارزش معاملاتی آن 5 برابر شده است.

با این حال، طولی نکشید که MaxAB وارد دسته محبوب فین‌تک B2B شد. ماه گذشته، این پلتفرم یک محصول سرمایه در گردش را به پایگاه تجاری خود راه اندازی کرد. با این حال، مانند Wasoko، پلتفرم تجارت الکترونیک B2B دیگر مستقر در جنوب صحرای آفریقا، MaxAB تصمیم گرفت برای گسترش این بخش از عملیات خود، تامین مالی بدهی را افزایش ندهد. به گفته El-Megharbel، که مدیر کل سابق Careem بود، MaxAB در حال حاضر اعتبار زیادی از تامین کنندگان دریافت می کند که حداقل در حال حاضر به آن کمک می کند تا سرمایه در گردش را بدون افزایش بدهی تامین کند. این مدیر اجرایی افزود: «و از آنجایی که محصول Buy Now Pay Later هنوز زود است، ما همچنان می‌توانیم بدون نیاز به پرداخت بدهی‌هایی که در کوتاه‌مدت از آن استفاده نخواهیم کرد، با سهام تأمین مالی کنیم.»

دور سرمایه MaxAB شامل یک لیست چشمگیر از سرمایه گذاران جدید است: DisruptAD، پلت فرم سرمایه گذاری خطرپذیر ADQ. سرمایه گذاری بین المللی بریتانیا (BII)؛ و شرکت سهام خصوصی Silver Lake مستقر در منلو پارک – اولین حمله آن از هر نوع به یک استارتاپ آفریقایی. Silver Lake از طریق استراتژی سرمایه بلندمدت خود با شرکت سرمایه گذاری Mubadala سرمایه گذاری می کند.

ما همیشه به توانایی خود در جذب سرمایه گذاران درجه یک به منطقه افتخار کرده ایم. المغاربل درباره این سرمایه گذاری با اشاره به شرکت هایی مانند 4DX Ventures و Flourish Ventures گفت: از نظر تاریخی، از زمان دور اولیه ما، ما همیشه حداقل یک VC داشته ایم که برای اولین بار در مصر، شمال آفریقا یا آفریقا سرمایه گذاری کرده است. آنها در این دور در کنار سایر سرمایه گذاران موجود، Beco Capital و Africa Platform Capital شرکت کردند.