منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Lightyear تولید خودروی برقی خورشیدی 250000 یورویی را متوقف کرد • TechCrunch

Lightyear تولید خودروی برقی خورشیدی 250000 یورویی را متوقف کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Lightyear تولید خودروی برقی خورشیدی 250000 یورویی را متوقف کرد • TechCrunch

Lightyear تولید خودروی برقی خورشیدی 250000 یورویی را متوقف کرد • TechCrunch

سازنده خودروهای برقی خورشیدی Lightyear اعلام کرده است که تولید پرچمدار Lightyear 0 خود، خودروی برقی ممتاز خود را با قیمت برچسب 250000 یورو متوقف می کند. به گزارش Electrek، علیرغم اینکه تولید این خودرو از سه ماه پیش آغاز شده است، لایت یر ساختار خود را تغییر داده است تا بر روی ایجاد یک مدل مقرون به صرفه تر، Lightyear 2 با قیمت حدود 40000 یورو تمرکز کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که بسیاری از سازندگان خودروهای الکتریکی به دلیل تعدادی از عوامل اقتصادی کلان مانند کمبود نیمه هادی ها، مشکلات تامین باتری و افزایش هزینه های مواد به دلیل تورم، تاریخ تولید و تحویل را به تعویق می اندازند. در همان زمان، با ترس از رکود اقتصادی مانند ابر تاریک و استارت آپ های برقی برقی که برای خارج کردن وسایل نقلیه از خط مونتاژ تلاش می کنند، صرف هزینه برای یک مدل بسیار گران قیمت منطقی برای تجارت نیست.

Lightyear 0 همیشه به عنوان یک نمایشگر فناوری در نظر گرفته شده بود تا در مقادیر محدود تولید شود. لایت یر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که باید بر “چالش های زیادی” غلبه کند تا وسایل نقلیه خود را به واقعیت تبدیل کند. این شرکت مشخص نکرد که چه چالش هایی وجود دارد، اما گفت که برای محافظت از دید خود، Lightyear 0 باید بمیرد تا Lightyear 2 بتواند رشد کند.

Lex Hoefsloot مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران لایت‌یر در بیانیه‌ای گفت: ما اکنون تمام انرژی خود را بر روی ساخت Lightyear 2 متمرکز می‌کنیم تا آن را طبق برنامه در دسترس مشتریان قرار دهیم.

لایت یر لیست انتظار لایت یر 2 را باز کرد، یک هاچ بک پنج سرنشین با مسافت 500 مایلی با یک بار شارژ، اوایل این ماه در نمایشگاه CES. این شرکت جزئیات زیادی در مورد این خودرو به اشتراک نگذاشته است، اما Lightyear 2 در حال حاضر بیش از 40000 رزرو از سوی خریداران فردی و حدود 20000 پیش سفارش از صاحبان ناوگان مانند لیزینگ خودروهای بین المللی و شرکت های اشتراک گذاری Leaseplan، MyWheels، Arval و Athlon داشته است. یک سخنگوی این شرکت به TechCrunch گفت.

تولید Lightyear 2 قرار است در اواخر سال 2025 در حجم بازار انبوه آغاز شود. مشخص نیست که آیا شرکت قصد دارد این تاریخ تولید را در حال حاضر به تعویق بیندازد، زیرا این شرکت Lightyear 0 را نخواهد ساخت، که 150 مورد از آن قبلاً ساخته شده است. -فروخته شد در اوایل این ماه، سخنگوی لایت‌یر به TechCrunch گفت که اولین Lightyear 0 تولید شده و به اولین مشتری این شرکت نشان داده شده است. این شرکت گفت که از نوامبر یک خودرو در هفته تولید می کند و انتظار دارد تا اواخر سال جاری تولید هفتگی را افزایش دهد.

لایت یر به موقع به TechCrunch پاسخ نداد تا در مورد تاریخ تولید 2s یا اینکه آیا فروش 0 آن را مدیریت خواهد کرد یا خیر، اظهار نظری نکرد.

با این حال، لایت یر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که درخواستی را به دادگاه ارائه کرده است تا تعلیق رسیدگی به پرداخت در رابطه با Atlas Technologies BV، شرکت عامل ما مسئول تولید Lightyear 0 را آغاز کند. این شرکت مشخص نکرد. این دادگاه با درخواست تعلیق درخواست کرد، اما طبق گفته آژانس تصدی هلند، شرکت‌ها می‌توانند بدهی‌های خود را به مدت 18 ماه مسدود کنند و به آنها فرصتی برای سازماندهی مجدد بدهند.

لایت یر احتمالاً تلاش خواهد کرد تا پول بیشتری جمع آوری کند تا سرپا بماند. این شرکت در ماه سپتامبر 81 میلیون دلار جمع‌آوری کرد تا بتواند تولید Lightyear 0 را آغاز کند، اما Hoefsloot خاطرنشان کرد که این شرکت امیدوار است در هفته‌های آتی برخی سرمایه‌گذاری‌های کلیدی را نهایی کند تا این خودرو را برای مخاطبان گسترده‌تر توسعه دهد.