منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • LexCheck 17 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند تا فرآیندهای معمول قرارداد را خودکار کند • TechCrunch

LexCheck 17 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند تا فرآیندهای معمول قرارداد را خودکار کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
LexCheck 17 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند تا فرآیندهای معمول قرارداد را خودکار کند • TechCrunch

VC ها همچنان روی فناوری حقوقی شرط بندی می کنند. بر اساس گزارش Crunchbase، شرکت ها بیش از 1 میلیارد دلار در شرکت های فناوری قانونی سرمایه گذاری کرده اند که نسبت به 512 میلیون دلار سرمایه گذاری در سال گذشته افزایش یافته است. ارائه دهندگان مدیریت قرارداد به ویژه از افزایش حجم کاری قرارداد بهره مند شدند. طبق یک مطالعه EY در سال 2021، تیم های پیمانکاری در سازمان های بزرگ اکنون به طور متوسط ​​19000 قرارداد در سال را مدیریت می کنند، در حالی که شلوغ ترین سازمان ها بیش از 50000 قرارداد را مدیریت می کنند.

این استارت‌آپ اعلام کرد که LexCheck، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل قرارداد مبتنی بر هوش مصنوعی، به دنبال درآمد نقدی از عجله طلا است، امروز یک دور سرمایه گذاری 17 میلیون دلاری سری A را به رهبری Mayfield Fund بسته است. یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، گری سانگا می گوید که درآمد حاصل از آن صرف توسعه فناوری بررسی قرارداد LexCheck، به ویژه بر تحقیق و توسعه و فروش و بازاریابی خواهد شد.

سانگه در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: «در زمان چالش های اقتصاد کلان، شرکت ها به راه حلی نیاز دارند که فرآیندهای کلیدی کسب و کار را تسریع کند. “تجربه قبلی من به عنوان یک کارآفرین، همراه با مدل منحصر به فرد LexCheck در توسعه محصول، موفقیت و سهولت پیاده سازی، ما را در موقعیتی قرار می دهد که در مقابل بادهای مخالف بالقوه در فناوری رودررو باشیم.”

Sangha، استاد حقوق در دانشگاه پنسیلوانیا و وکیل دارای مجوز در ایالت نیویورک، LexCheck را در سال 2015 تاسیس کرد. پس از تمرین قانون اوراق بهادار در Shearman & Sterling در نیویورک و White & Case در هنگ کنگ، Sangha یک سند نظارتی Intelligize را تأسیس کرد. پلتفرم تحقیقاتی که توسط LexisNexis در سال 2016 خریداری شد.

سانگه گفت: “من از نزدیک متوجه پیچیدگی، حجم کاری زیاد و محدودیت‌های زمانی تیم‌های حقوقی شرکت‌ها شده‌ام، و اینکه چگونه قرارداد گاهی اوقات می‌تواند مانعی به‌جای تسریع تجارت باشد.” من LexCheck را برای افزایش درآمد از طریق ساده‌سازی و تسریع فرآیندهای مذاکره تجاری در سراسر سازمان تأسیس کردم.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هوش مصنوعی می‌تواند روش بستن قراردادها را تغییر دهد. مطالعه‌ای که توسط ارائه‌دهنده اتوماسیون گردش کار قانونی Onit – که صادقانه بگوییم بی‌طرف‌ترین منبع نیست – استناد کرد، نشان داد که نرم‌افزار بررسی قرارداد می‌تواند با انجام وظایفی مانند بررسی قراردادهای مرحله اول و ارائه پروفایل ریسک قرارداد، بازبین‌های انسانی را تقریباً 33 درصد کارآمدتر کند.

LexCheck از هوش مصنوعی، از جمله پردازش زبان طبیعی، برای پشتیبانی از فرآیندهای مربوط به ویرایش قرارداد و مذاکره استفاده می‌کند. این پلتفرم تلاش می‌کند فرآیند مذاکره قرارداد را استاندارد کند، و به سازمان‌ها کتاب‌های بازی دیجیتالی ارائه می‌دهد که با ارائه خطوط قرمز (یعنی ویرایش‌ها)، نظرات، درج‌ها و حذف‌ها، و افزایش خودکار انحرافات از موقعیت‌های ترجیح داده شده توسط راهنماها، بررسی قراردادها را خودکار می‌کنند.

«این کتاب‌های استاندارد صنعتی برای استفاده فوری در دسترس هستند. اگر به کتاب‌های درسی سفارشی نیاز است، LexCheck فقط بین 24 تا 50 سند نمونه برای آموزش هوش مصنوعی نیاز دارد. “محصولات LexCheck توسط متخصصان حقوقی و با همکاری زبان شناسان و مهندسان نرم افزار ساخته شده اند… ماموریت ما ایجاد راه حل هایی است که به روشی که وکلا نیاز دارند کار کند، و این مدل کارکنان به ما کمک می کند تا به این هدف دست یابیم.”

LexCheck با شرکت‌های متعددی در حوزه قرارداد رقابت می‌کند، از جمله Blackboiler، LawGeex، LegalOn، ThoughtRiver، Luminance و Ontra. Lexion که در موسسه آلن برای هوش مصنوعی انکوبه شد، از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای خودکارسازی جنبه‌های مدیریت قرارداد استفاده می‌کند. Terzo اخیراً 16 میلیون دلار برای فناوری خود جمع آوری کرده است که به طور خودکار داده های کلیدی را از قراردادها استخراج می کند. ContractPodAi از فناوری هوش مصنوعی ابری IBM برای ساده‌سازی مدیریت قرارداد و (در تئوری) کاهش بار تیم‌های حقوقی داخلی شرکت‌ها استفاده می‌کند.

اندازه بخش با توجه به فرصتی که فراهم می کند چندان تعجب آور نیست. بر اساس نظرسنجی اخیر قانون بلومبرگ، وکلای داخلی اکنون بیش از هر شکل دیگری از فناوری حقوقی از ابزارهای قرارداد استفاده می کنند. بیش از نیمی از افراد مورد بررسی گفتند که فعالانه از نرم افزار مدیریت قرارداد استفاده می کنند.

Sangha ادعا می‌کند که راه‌حل LexCheck می‌تواند سریع‌تر از بسیاری از موارد دیگر اجرا شود و به‌طور منحصربه‌فرد تنها به مجموعه کوچکی از خطوط قرمز قرارداد برای آموزش هوش مصنوعی خود بر روی کتاب‌های بازی سفارشی نیاز دارد. او خاطرنشان می کند، همچنین می تواند با راه حل های مدیریت چرخه عمر قرارداد موجود ادغام شود و قابلیت های آنها را تکمیل کند – نه جایگزین کند.

خواه این درست باشد یا نه، به نظر می‌رسد که LexCheck در حال پیشرفت است و مشتریان خود را سه برابر کرده و شامل برخی از بزرگ‌ترین مؤسسات مالی جهان، ارائه‌دهندگان فناوری و «شرکت‌های حقوقی برتر» می‌شود (اگرچه Sangha نامی نمی‌برد). زمانی که از سانگا پرسیده شد ارقام درآمد را فاش نکرد و تنها گفت که LexCheck “به رشد قابل توجهی ادامه می دهد” و نسبت به تامین مالی آینده “خوشبین” است.

سانگا افزود: «رهبران کسب‌وکار چهار اولویت مهم دارند که بر تیم‌های قراردادی تأثیر می‌گذارد – کاهش هزینه‌ها، بهبود مدیریت ریسک، دیجیتالی کردن کسب‌وکار و امکان رشد – همه این‌ها LexCheck می‌تواند به آنها کمک کند.» «پیاده‌سازی راه‌حل‌های مدیریت قرارداد می‌تواند زمان‌بر و چالش‌برانگیز برای پیاده‌سازی باشد، که اغلب به نظارت و مشارکت قابل توجه تیم‌های فناوری اطلاعات نیاز دارد. پیاده سازی LexCheck سریع و بدون درز است و بار تیم فناوری اطلاعات را کاهش می دهد.

LexCheck که در نیویورک مستقر است، در حال حاضر 32 کارمند دارد. این استارت آپ تا به امروز 22 میلیون دلار جذب کرده است.