منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

به فکر تهیه یک کیبورد مکانیکی بودید و از یکی از دوستان پرسیدم کدام یک را تهیه کنید؟ احتمالا گفتند: Keychron را بگیر. در این مرحله اساسا یک الگوی رفتاری است. پس از اینکه نام خود را با کیبوردهای مکانیکی مقرون به صرفه (با تاکید بر کاربران مک) به دست آورد – این شرکت اکنون برای هر بودجه و تقریباً در هر طرح بندی، از 40٪ Q9 تا 100٪ Q6 – و همه چیز را ارائه می دهد. و در حالی که خط Q بسیار مورد توجه قرار می گیرد، خطوط پیش ساخته K و V مقرون به صرفه تر، بازار غیر علاقه مندان را تعقیب می کنند.

در این مرحله، Keychron آنقدر از بازار بالقوه را پوشش می دهد که اکنون شروع به ارائه طرح های عجیب و غریب بیشتری کرده است. آخرین آنها Q10 است، یک برد 75٪ آلیس با چندین پیچ و تاب. احتمالاً جای تعجب نیست که این نیز یک توصیه آسان برای هر کسی است که به دنبال این نوع تخته است.

Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: TechCrunch

به عنوان یک برد 75 درصدی، Q10 با وزن کمتر از 5 پوند، با بدنه تمام آلومینیومی، کلیدهای عملکردی، صفحه کلید عددی و کلیدهای اختصاصی درج، حذف، صفحه بالا/پایین و صفحه اصلی را ارائه می دهد. همانطور که از یک صفحه کلید مدرن انتظار دارید، سوکت هایی با قابلیت تعویض گرم وجود دارد تا بتوانید به راحتی سوئیچ های جدید را امتحان کنید، و یک دستگیره در سمت چپ وجود دارد. و از آنجایی که در اینجا کمی فضای اضافی وجود دارد، Keychron همچنین پنج دکمه ماکرو را در زیر دستگیره اضافه کرد که می‌توانید با استفاده از برنامه‌ای که اکنون به برنامه استاندارد صنعت VIA تبدیل شده است، آنها را به هر چیزی که می‌خواهید نگاشت کنید. مانند بسیاری از کیبوردهای مدرن، با خوشحالی با دستگاه مک یا ویندوز شما کار می کند، اما هیچ گزینه بی سیمی در اینجا وجود ندارد (که البته به زودی به خط Q Keychron می آید و با Q1 Pro آینده شروع می شود). اوه، RGB نیز برای هر کلید وجود دارد، اگر این مورد شماست.

البته این یک تابلوی چیدمان آلیس است—یعنی. کلیدها در یک خط مستقیم نیستند، اما نیمه های چپ و راست کمی زاویه دارند، که برخی می گویند تجربه تایپ ارگونومیک تری را به همراه دارد. من در مورد ارگونومی اطلاعاتی ندارم، به خصوص که صفحه کلید مانند چیزی شبیه ErgoDox EZ منحنی ندارد، اما اساساً با برخی از کیبوردهای ارگونومیک محبوب مایکروسافت تفاوت چندانی ندارد. عادت کردن به آن، حتی برای تایپیست‌های لمسی، بسیار آسان است، و تایپ کردن با آن کاملاً راحت است.

در غیر این صورت، Keychron تنظیمات استاندارد خود را در اینجا اجرا می کند: نصب یک واشر برای انعطاف پذیری و مهر و موم سیلیکونی بین قاب بالا و پایین برای کاهش پینگ و سایر نویزها. من هرگز متوجه تناسب مهر و موم در استفاده روزمره نمی‌شوم، زیرا واقعاً باید کلیدهای خود را فشار دهید تا بتوانید هر یک از آن جهش‌هایی را که ممکن است در ویدیوهای YouTube دیده‌اید به دست آورید، اما سپس به صفحه‌کلید قدیمی‌تر با نصب سینی تغییر می‌دهم و متوجه می‌شوم که چقدر سخت است. این هست. البته ممکن است مسافت پیموده شده در اینجا متفاوت باشد. در این مرحله، به نظر می رسد که پایه های مهر و موم استاندارد صنعتی هستند، اما من مشتاقانه منتظر نوآوری در اینجا هستم.

Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: TechCrunch

اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد، پس… بله… اساساً همه چیزهایی که در بررسی خود از برد دیگر – اما کوچکتر – به سبک آلیس، Q8 Keychron گفتم، هنوز هم در اینجا اعمال می شود. Keychron در مراحل اولیه Q1 اشتباهاتی داشت، اما به اعتبار این شرکت، تیم به سرعت از آن و بازخورد جامعه درس گرفت. شما می توانید این صفحه کلید را به دلخواه خود تغییر دهید، اما مجبور نیستید. البته، می‌توانید با گریس زدن خودتان، تثبیت‌کننده‌ها را بهبود ببخشید (زمان برداشتن گریس دی‌الکتریک)، اما آنهایی که از قبل گریس‌شده‌اند به اندازه کافی خوب هستند، به‌ویژه که در اینجا شکاف بزرگی برای مقابله با آن وجود ندارد.

یکی از کارهای خوبی که Keychron در حال حاضر با آخرین برد خود انجام می دهد، اصلاح قبلی آن است. یکی از ترفندهای محبوب در بین علاقه مندان، نوار است، برای مثال، که شامل چسباندن نوار نقاش به پایین صفحه مدار است تا برخی از فرکانس های بالاتر را در حین تایپ جذب کند. اکنون Keychron روی بردهای جدید خود یک نوار در پایین خود PCB قرار می دهد. من فکر می‌کنم برد هنوز می‌تواند از فوم کمی ضخیم‌تر در پایین کیس بهره ببرد (اما فضای زیادی در آنجا وجود ندارد، بنابراین من هنوز آن را امتحان نکرده‌ام).

Keychron همچنین از سوئیچ‌های Gateron G Pro استفاده می‌کند که از قبل روان‌کاری می‌شوند (همانطور که می‌بینید، روغن کاری زیادی در دنیای کیبوردهای مکانیکی وجود دارد). و در حالی که من همچنان امیدوار هستم که Keychron گزینه‌های بیشتری نسبت به سوئیچ‌های قرمز خطی، قهوه‌ای لمسی و آبی کلیکی (زرد خوب است، Keychron…) ارائه دهد، اینها گزینه‌های مناسبی هستند.

Keychron این کار را با صفحه کلید Q10 به سبک Alice خود انجام می دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: Keychron

واحد بررسی من با سوئیچ‌های قهوه‌ای عرضه شد که برخی از مردم آن را دوست دارند، اما متوجه شدم که در دره‌ای عجیب بین لمسی و خطی قرار می‌گیرم. آنها فقط به اندازه ای ملموس نیستند، اما همچنین کاملاً خطی نیستند. من سوئیچ های خطی را ترجیح می دهم، اما اگر از یک سوئیچ لمسی استفاده می کنم، می خواهم آن ضربه لمسی را هنگام فشار دادن به پایین احساس کنم. من مجموعه‌ای از سوئیچ‌های سه پین ​​از قبل روغن‌کاری شده Gateron CAP طلایی قهوه‌ای داشتم (همانطور که انجام می‌شود) که کمی قابل لمس‌تر هستند و باعث شدند من از صفحه‌کلید لذت بیشتری ببرم. آنها همچنین کمی پایین تر از سوئیچ های Geteron قهوه ای استاندارد هستند.

کلیدهای پیش‌فرض Keychron که همراه با برد از پیش ساخته شده هستند، خوب هستند. آنها کلیدهای PBT دوگانه در نمایه OSA هستند. این نمایه بلندتر و گردتر از آن چیزی است که ممکن است با کلیدهای Cherry عادت داشته باشید، اما به اندازه کافی آسان است که به آن عادت کنید. با این حال، Keychron یک مجموعه خوب 40 دلاری از کلیدهای به سبک Cherry می سازد که من ترجیح می دهم، هم از نظر مشخصات و هم از نظر صدا. شاید یک روز Keychron این را به عنوان یک گزینه ارائه دهد.

طبق معمول، این شرکت صفحه کلید خود را به عنوان یک کیت بدون استخوان ارائه می دهد. 195 دلار به اضافه حمل و نقل به شما باز می گردد. این نیز تنها راه برای به دست آوردن رنگ بنفش تیره است. به طور کامل مونتاژ شده، با سوئیچ ها و سوئیچ ها (تثبیت کننده های موجود در هر دو نسخه)، 215 دلار به اضافه هزینه حمل و نقل پرداخت می کنید. من شخصاً 20 دلار اضافی را می‌پردازم و مجموعه‌ای از سوئیچ‌ها و کلاه‌کلیدها را برای امتحان کردن می‌گیرم، اما اگر قبلاً ترجیحات خود را می‌دانید و جعبه‌هایی پر از کلاهک‌های کلیدی در انتظار استفاده دارید، احتمالاً استخوان‌های لخت بهترین راه خوب هستند ( فقط مطمئن شوید که مجموعه شما از طرح‌بندی‌های آلیس با فضاهای دوتایی غیرمعمولشان پشتیبانی می‌کند).

Keychron در حال حاضر واقعاً رقابت زیادی در این فضا ندارد. 75% بردهای سبک Alice تا حدودی کمیاب هستند، اگرچه Feker Alice 75 از گروه Epomaker وجود دارد، با مشخصات مشابه، اما با قیمت 329 دلار (که شامل کلیدهای کلیدی است اما سوئیچ ندارد). یک مزیت در اینجا این است که شامل پشتیبانی از بلوتوث است. گزینه های زیادی در انبار موجود نیست، اگرچه ممکن است متوجه شوید که حدود 75 درصد Alice Group هر از گاهی خرید می کند، و شاید KBDfans در نقطه ای Mountain Ergo خود را برگردانند (اما قیمت آن بیش از 450 دلار برای استخوان های خالی بود. کیت).

اگر برد کوچک‌تری می‌خواهید، چند گزینه دیگر وجود دارد، از جمله Q8 آلومینیومی Keychron (که درایور روزانه من است) و V8 ارزان‌تر بدون واشر. و مانند تمام مدل های Keychron، V10 100 دلاری نیز در راه است.