منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • IFC پلت فرم ۲۲۵ میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه در آفریقا، آسیا، خاورمیانه راه‌اندازی می‌کند • TechCrunch

IFC پلت فرم ۲۲۵ میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه در آفریقا، آسیا، خاورمیانه راه‌اندازی می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
IFC پلت فرم ۲۲۵ میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه در آفریقا، آسیا، خاورمیانه راه‌اندازی می‌کند • TechCrunch

IFC پلت فرم ۲۲۵ میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه در آفریقا، آسیا، خاورمیانه راه‌اندازی می‌کند • TechCrunch

شرکت مالی بین‌المللی (IFC) امروز یک پلتفرم 225 میلیون دلاری برای حمایت از استارت‌آپ‌های اولیه در آفریقا، خاورمیانه، آسیای مرکزی و پاکستان راه‌اندازی کرد.

IFC، یکی از اعضای بانک جهانی، از طریق این پلتفرم، سرمایه‌گذاری‌های سهام و سرمایه‌گذاری‌های «مشابه سهام» را در شرکت‌های نوپا فناوری انجام خواهد داد تا «آن‌ها را به کسب‌وکارهای مقیاس‌پذیر تبدیل کند که می‌توانند جریان اصلی سرمایه‌گذاری سهام و بدهی را افزایش دهند».

این مؤسسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از پلتفرم مربوط به بخش‌ها برای همکاری نزدیک با سایر اعضای بانک جهانی برای حمایت از اصلاحات نظارتی، تجزیه و تحلیل بخش و سایر تغییراتی که می‌تواند اکوسیستم‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در این مناطق ارتقا دهد، استفاده خواهد کرد.

IFC همچنین سرمایه بیشتری را از دیگر مؤسسات توسعه و بخش خصوصی جمع آوری خواهد کرد. تا کنون 50 میلیون دلار از تسهیلات تأمین مالی ترکیبی از پنجره های بخش خصوصی انجمن توسعه بین المللی دریافت کرده است که سرمایه گذاری در کشورهای کم درآمد را از بین می برد.

ماهتر دیوپ، مدیر عامل IFC در بیانیه ای که با تک کرانچ به اشتراک گذاشته شده است، گفت: «حمایت از کارآفرینی و تحول دیجیتال برای رشد اقتصادی، ایجاد شغل و پایداری ضروری است.

پلت فرم سرمایه گذاری خطرپذیر IFC به شرکت های فناوری و کارآفرینان کمک می کند تا در زمان کمبود سرمایه، فرصت هایی را برای سرمایه گذاری مقیاس پذیر ایجاد کنند و از تلاش های کشورها برای ایجاد اکوسیستم های فناوری تحول آفرین حمایت کنند. ما می خواهیم به توسعه راه حل های نوآورانه محلی کمک کنیم که نه تنها مربوط به کشورهای در حال توسعه است، بلکه می تواند به سایر نقاط جهان صادر شود.

مناطق متمرکز IFC همچنان درصد کمی از تامین مالی سهام جهانی را دریافت می کنند و IFC امیدوار است بتواند به رفع این شکاف کمک کند. این امر به ویژه در نتیجه تأخیرهای تأمین مالی در میان بادهای مخالف اقتصاد کلان است. IFC امیدوار است این پلتفرم را به دیگر اکوسیستم های استارت آپی خارج از مراکز اصلی مانند مصر، کنیا، نیجریه، پاکستان، سنگال و آفریقای جنوبی گسترش دهد.

این پلتفرم به برنامه استارتاپ کاتالیزور IFC اضافه می‌کند، که همچنین بخشی از سرمایه‌گذاری و تلاش برای استفاده از اکوسیستم‌های فناوری در آفریقا، خاورمیانه، آسیای مرکزی و پاکستان است.

تا کنون، سرمایه گذاری مستقیم در Twiga Foods، یک پلت فرم فناوری توزیع غذا در کنیا انجام داده است. TradeDepot، یک راه اندازی تجارت الکترونیک B2B که برندها را با خرده فروشان مرتبط می کند. و Toters، یک پلت فرم تحویل بر اساس تقاضا در لبنان و عراق.