منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی در برنامه Messages است • TechCrunch

Google در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی در برنامه Messages است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی در برنامه Messages است • TechCrunch

Google در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی در برنامه Messages است • TechCrunch

گوگل امروز گفت که در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت‌های گروهی مبتنی بر RCS در برنامه پیام‌های خود است – RCS مخفف Rich Communication Services است. این شرکت خاطرنشان کرد که این ویژگی را برای انتخاب کاربرانی که بخشی از برنامه بتای باز برنامه هستند در هفته های آینده ارائه خواهد کرد.

این پس از آن صورت می گیرد که گروهی از Redditors متوجه شدند که گوگل در ماه اکتبر در حال آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی است. آخرین اطلاعیه این شرکت آن را رسمی می کند.

این غول جستجو برای اولین بار در سال 2020 آزمایش رمزگذاری سرتاسر برای چت های RCS منفرد را آغاز کرد. در ژوئن، این ویژگی را برای همه کاربران برنامه پیام های خود ارائه کرد.

Google تولیدکنندگان و شرکت‌های مخابراتی را تحت فشار قرار می‌دهد تا از RCS استفاده کنند، نسخه‌ای از پیامک که دارای ویژگی‌هایی مانند ورودی، تحویل و رسید خواندن است. همچنین برای متقاعد کردن اپل به پذیرش این استاندارد برای برنامه پیام‌های خود کمپینی می‌کند. به این ترتیب، کاربران اندرویدی می توانند پیام های چند رسانه ای غنی با عکس ها و فیلم های بهتر را برای دوستان آیفون خود ارسال کنند.

در حالی که اپل هنوز تکان نخورده است، گوگل این فرصت را از دست نداد تا غول فناوری کوپرتینویی را با اعلامیه جدید تقویت کند.

«امروزه، همه اپراتورها و سازندگان بزرگ تلفن همراه RCS را به عنوان یک استاندارد پذیرفته اند – به جز اپل. Nina Budhiraja، مدیر محصول گروه برای برنامه Messages، در یک پست وبلاگ گفت: اپل از پذیرش RCS خودداری می کند و زمانی که افرادی که آیفون دارند با تلفن های اندرویدی به افراد پیامک ارسال می کنند، همچنان به SMS تکیه می کند، به این معنی که پیامک در دهه 1990 گیر کرده است.

“امیدواریم اپل بتواند #پیام را دریافت کند، بنابراین ما برای خلاص شدن از شر کل حباب سبز و آبی منتظر نباشیم.” پیامک تولدت مبارک – شروع خوبی داشتی و عملکرد خوبی داشتی، اما همه برای ارتقاء آماده هستند.»

گوگل همچنین سعی کرد با افزودن ویژگی هایی مانند پشتیبانی از پاسخگویی پیام متنی آیفون، تجربه بین این دو سیستم عامل را ایجاد کند.