منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google از جریمه هند به دلیل شیوه‌های تجاری «ناعادلانه» اندروید درخواست تجدیدنظر می‌کند • TechCrunch

Google از جریمه هند به دلیل شیوه‌های تجاری «ناعادلانه» اندروید درخواست تجدیدنظر می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google از جریمه هند به دلیل شیوه‌های تجاری «ناعادلانه» اندروید درخواست تجدیدنظر می‌کند • TechCrunch

Google از جریمه هند به دلیل شیوه‌های تجاری «ناعادلانه» اندروید درخواست تجدیدنظر می‌کند • TechCrunch

گوگل روز جمعه اعلام کرد که از حکم یک مقام ضد انحصار هند علیه این شرکت به دلیل اقدامات ضد رقابتی پیرامون دستگاه های تلفن همراه اندروید در بازار کلیدی خارج از کشور درخواست تجدید نظر کرده است.

این شرکت به دادگاه تجدید نظر قانون شرکت ملی (NCLAT)، دادگاه استیناف کشور مراجعه کرد تا حکم ماه اکتبر کمیسیون رقابت هند را به چالش بکشد که در آن سازمان دیده بان گوگل را 162 میلیون دلار جریمه کرد.

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم به تصمیم CCI در مورد اندروید اعتراض کنیم زیرا معتقدیم این تصمیم مانعی جدی برای کاربران هندی ما و کسب‌وکارهایی است که به ویژگی‌های امنیتی اندروید اعتماد دارند و احتمالاً قیمت دستگاه‌های تلفن همراه را افزایش می‌دهد».

“ما مشتاقانه منتظر هستیم تا پرونده خود را به NCLAT ارائه دهیم و با مصرف کنندگان و شرکای خود درگیر باشیم.”

در ماه اکتبر، CCI که سه سال و نیم پیش تحقیق در مورد گوگل را آغاز کرد، اعلام کرد که متوجه شده است که گوگل از سازندگان دستگاه‌ها می‌خواهد تا کل مجموعه Google Mobile را از قبل نصب کنند و قرار دادن برجسته این برنامه‌ها را مجبور می‌کند «شرایط ناعادلانه‌ای را بر آن تحمیل کنند. سازندگان دستگاه» و بنابراین «بر خلاف مفاد بخش 4(2)(a)(i) قانون است.”

چند روز بعد، CCI گوگل را با 113 میلیون دلار جریمه دیگر به اتهام سوء استفاده از تسلط خود در فروشگاه Google Play محکوم کرد و به این شرکت دستور داد تا به توسعه دهندگان برنامه اجازه دهد از خدمات پردازش پرداخت شخص ثالث برای خریدهای درون برنامه ای یا خرید برنامه ها استفاده کنند.

هند یک بازار کلیدی در خارج از کشور برای گوگل است که بیش از 500 میلیون کاربر در بازار جنوب آسیا جمع آوری کرده است. این شرکت که در دهه گذشته میلیاردها دلار به تجارت خود در هند سرازیر کرده است، متعهد شده است که طی چند سال آینده 10 میلیارد دلار دیگر در این کشور سرمایه گذاری کند.