منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • GoMechanic تحت حمایت Sequoia هند 70% از مشاغل را به دلیل “خطاهای جدی” در صورت های مالی اخراج می کند • TechCrunch

GoMechanic تحت حمایت Sequoia هند 70% از مشاغل را به دلیل “خطاهای جدی” در صورت های مالی اخراج می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
GoMechanic تحت حمایت Sequoia هند 70% از مشاغل را به دلیل "خطاهای جدی" در صورت های مالی اخراج می کند • TechCrunch

GoMechanic تحت حمایت Sequoia هند 70% از مشاغل را به دلیل "خطاهای جدی" در صورت های مالی اخراج می کند • TechCrunch

پس از اینکه سرمایه گذاران موجود و بالقوه متوجه شدند که بنیانگذاران حقایق را نادرست ارائه کرده اند، GoMechanic 70 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است زیرا استارتاپ تحت حمایت Sequoia هند با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که GoMechanic مستقر در گرگان، که خدمات خودرویی مانند تعمیرات و شستشوی خودرو را ارائه می‌دهد، با وجود رسیدن به مرحله پیشرفته بحث با چندین سرمایه‌گذار، بیش از یک سال است که در تلاش برای جمع‌آوری سرمایه بوده است.

TechCrunch قبلا گزارش داده بود که GoMechanic در اوایل سال گذشته در حال مذاکره برای جمع آوری یک دور مالی به رهبری Tiger Global به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار بود.

یک منبع گفت که پس از کشف برخی اختلافات در طول فرآیند بررسی دقیق، مذاکرات به یک معامله تبدیل نشد.

GoMechanic بعداً تعدادی از سرمایه گذاران دیگر از جمله Khazanah مالزیایی را به کار گرفت تا یک دور بزرگ جمع آوری کند. خزانه به عنوان رهبری دور قرار گرفت، در حالی که سافت بانک نیز می خواست در آن شرکت کند.

دو منبع که نخواستند نامشان فاش شود هنگام صحبت با مطبوعات گفتند که این دور جدید دیگر ادامه ندارد زیرا تناقضات جدی در کتاب های آن یافت شده است.

دو نفر از منابع گفتند که تحقیقات در مورد این استارتاپ هفت ساله توسط EY به عنوان بخشی از بررسی های لازم در دور تأمین مالی اخیر، انبوهی از مشکلات، از جمله درآمدهای متورم و ساختگی بودن برخی از گاراژها را پیدا کرد.

به گفته یک منبع آگاه، پول نقد این استارت آپ به سرعت در بانک خود تمام می شود و به زودی برای زنده ماندن نیاز به تزریق دیگری دارد.

Chiratae Ventures، یکی دیگر از سرمایه گذاران GoMechanic، چندین ماه پیش می خواست برخی از سهام خود را به ارزش 700 میلیون دلار به فروش برساند.

GoMechanic تحت حمایت Sequoia هند 70% از مشاغل را به دلیل "خطاهای جدی" در صورت های مالی اخراج می کند • TechCrunch

نمودار کلاه GoMechanic. (داده ها: Tracxn)

در بیانیه ای مشترک، سرمایه گذاران GoMechanic گفتند که بنیانگذاران استارت آپ اخیراً آنها را از “عدم دقت جدی در صورت های مالی شرکت” مطلع کرده اند.

ما عمیقاً ناراحتیم که بنیانگذاران آگاهانه حقایق را تحریف کردند، از جمله تورم درآمدی که بنیانگذاران به آن اعتراف کردند، اما محدود به آن نشد. همه اینها از دید سرمایه گذاران پنهان بود. سرمایه گذاران به طور مشترک یک شرکت شخص ثالث را برای بررسی دقیق این موضوع منصوب کرده اند و ما با هم برای تعیین گام های بعدی برای شرکت کار خواهیم کرد.

در پستی در لینکدین در روز چهارشنبه، آمیت باسین، یکی از بنیانگذاران GoMechanic، گفت که این استارت‌آپ در حالی که به هر قیمتی رشد را دنبال می‌کرد، اشتباهات جدی قضاوتی مرتکب شده است، به ویژه در زمینه گزارش‌های مالی، که ما عمیقا متأسفیم. (در یک پست به روز شده در لینکدین، باسین کلمه قبر را ویرایش کرد.)

ما مسئولیت کامل وضعیت فعلی را بر عهده می‌گیریم و به اتفاق آرا تصمیم گرفته‌ایم تا در حالی که به دنبال راه‌حل‌های سرمایه‌ای هستیم، کسب‌وکار را بازسازی کنیم. این تغییر ساختار دردناک خواهد بود و متأسفانه باید حدوداً را آزاد کنیم. 70 درصد نیروی کار علاوه بر این، یک شرکت شخص ثالث کسب و کار را حسابرسی خواهد کرد. در حالی که وضعیت دور از هر چیزی است که می‌توانستیم برای Go Mechanic تصور کنیم، ما روی طرحی کار می‌کنیم که در این شرایط بسیار قابل اجرا باشد.

پایگاه خبری هند مورنینگ کنتکست روز سه شنبه گزارش داد که استارت آپ مستقر در گورگان به کارمندان باقی مانده خود نیز گفته است که به مدت سه ماه بدون حقوق کار کنند.

این داستان با جزئیات بیشتر، از جمله نظرات موسس و سرمایه گذاران GoMechanic به روز شده است.