منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Gogoro، Belrise JV 2.5 میلیارد دلار برای شبکه تعویض باتری در ایالت هند هزینه می کند • TechCrunch

Gogoro، Belrise JV 2.5 میلیارد دلار برای شبکه تعویض باتری در ایالت هند هزینه می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Gogoro، Belrise JV 2.5 میلیارد دلار برای شبکه تعویض باتری در ایالت هند هزینه می کند • TechCrunch

Gogoro، Belrise JV 2.5 میلیارد دلار برای شبکه تعویض باتری در ایالت هند هزینه می کند • TechCrunch

گوگورو، پالادین تعویض باتری دو چرخ تایوانی، در حال همکاری با ایالت ماهاراشترا هند برای راه اندازی زیرساخت شارژ باتری و تعویض باتری است. به گفته مدیرعامل و همکار گوگورو، این ابتکار با مشارکت 50-50 بین Gogoro و Belrise Industries، یک تولید کننده سیستم های خودرو مستقر در هند، هدایت خواهد شد که یک شرکت زیرساخت برای مالکیت باتری ها و ایستگاه های تعویض در ماهاراشترا ایجاد خواهد کرد. بنیانگذار هوراس لوکا

بر اساس یادداشت تفاهم غیرالزام آور امضا شده توسط ایالت، گوگورو و بلریس در اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاران دیگر مرتبط با زیرساخت‌ها در این سرمایه‌گذاری مشترک شرکت خواهند کرد که هدف آن سرمایه‌گذاری تا 2.5 میلیارد دلار در طول هشت سال در ماهاراشترا است. انجمن در داووس

لوک در پاسخ به این سوال که آیا گوگورو از جریان نقدی رایگان خود برای تأمین مالی این طرح استفاده می‌کند، به TechCrunch گفت: «مانند بسیاری از زیرساخت‌ها، شرکت شریک بودجه‌ای را برای ساخت تعویض باتری هوشمند جمع‌آوری خواهد کرد.

یک سخنگوی به TechCrunch گفت: علاوه بر این، گوگورو یک شرکت مستقر در هند برای راه اندازی شبکه تعویض باتری راه اندازی خواهد کرد.

بر اساس این تفاهم نامه، گوگورو و بلریز نصب ایستگاه های مبادله را در 10 شهر برتر ماهاراشترا آغاز خواهند کرد که از بمبئی در چند ماه آینده شروع می شود و در آینده فراتر از آن گسترش خواهند یافت.

ماهاراشترا یکی از بزرگترین مراکز تجاری و صنعتی هند است. در نتیجه، این ایالت دارای برخی از بهترین ظرفیت تولید برق نصب شده در هند است، که حدود یک چهارم از ترکیب انرژی از انرژی باد و خورشید تامین می شود. گوگورو می‌گوید ماهاراشترا انرژی مازادی دارد که آن را نقطه شروع خوبی برای یک شبکه متصل می‌کند.

این سرمایه گذاری مشترک یکی از آخرین ابتکاراتی است که در ماهاراشترا اعلام شده است. در ماه سپتامبر، استارت‌آپ تعویض باتری ولت‌آپ مستقر در بمبئی با آدانی الکتریک و هیرو الکتریک برای راه‌اندازی 500 ایستگاه حمل‌ونقل الکتریکی در بمبئی طی دو سال آینده همکاری کرد. ژوئن گذشته، Sun Mobility، ارائه‌دهنده خدمات و زیرساخت‌های انرژی EV، راه‌اندازی شبکه تعویض باتری خودروهای الکتریکی خود را در بمبئی با همکاری آمازون هند اعلام کرد. Sun قصد دارد تا سال 2025 بیش از 2000 ایستگاه تبادل باتری در منطقه مستقر کند.

گوگورو اعلام نکرد که قصد دارد در هشت سال آینده چند ایستگاه سوآپ بسازد، اما لوک گفت که بر اساس جمعیت ماهاراشترا (حدود 120 میلیون نفر)، شبکه در آنجا حدود چهار برابر بزرگتر از شبکه گوگورو در تایوان خواهد بود. تا به امروز، Gogoro دارای 12200 ایستگاه تعویض باتری در تایوان است که بیش از 1.1 میلیون باتری هوشمند در شبکه در حال گردش است. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که گوگورو قصد دارد جایی در حدود 50000 ایستگاه در منطقه بسازد.

یک سخنگوی به TechCrunch گفت که کل ساخت در تایوان در طول هفت سال گذشته 640 میلیون دلار برای Gogoro هزینه داشته است، بنابراین 2.5 میلیارد دلار به مقیاس بی سابقه ای می رسد.

لوک گفت: «تعویض باتری دسته جدیدی ایجاد می کند و ما زیرساخت شبکه را برای افزایش تقاضا ایجاد خواهیم کرد.

بخش بزرگی از فرمول Gogoro برای افزایش تقاضا، ارائه وسایل نقلیه ای است که با فناوری تعویض باتری خود ساخته می شوند. در تایوان، شبکه تعویض باتری Gogoro 90٪ از تمام اسکوترهای برقی را در سال 2022 تامین می کند، از جمله پنج شرکت از شش تولید کننده برتر خودروهای الکتریکی. Gogoro برند خود را از اسکوترها به هند نمی آورد، اما این شرکت با Hero MotoCorp، تولید کننده محبوب دو چرخ در هند، همکاری می کند تا خودروهای دو چرخ برقی مبتنی بر فناوری Gogoro را با نام تجاری Hero روانه بازار کند.

این همکاری دو سال پیش اعلام شد، اما هنوز هیچ وسیله نقلیه ای وجود ندارد. که برای مدل کسب و کار گوگورو منطقی است. این شرکت از مردم می‌خواهد که از ایستگاه‌های تعویض آن استفاده کنند، بنابراین نصب زیرساخت‌های مبادله در دسترس عموم قبل از پذیرش گسترده دو چرخ‌های برقی، سیگنالی است که گوگورو در حال علامت‌گذاری قلمرو خود است.