منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • GitHub Copilot را برای طرح کسب و کار راه اندازی می کند زیرا مسائل حقوقی حل نشده باقی مانده اند • TechCrunch

GitHub Copilot را برای طرح کسب و کار راه اندازی می کند زیرا مسائل حقوقی حل نشده باقی مانده اند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
GitHub Copilot را برای طرح کسب و کار راه اندازی می کند زیرا مسائل حقوقی حل نشده باقی مانده اند • TechCrunch

GitHub Copilot را برای طرح کسب و کار راه اندازی می کند زیرا مسائل حقوقی حل نشده باقی مانده اند • TechCrunch

GitHub Copilot، سرویس GitHub که به طور هوشمند خطوط کد را پیشنهاد می‌کند، اکنون در یک طرح سازمانی ماه‌ها پس از راه‌اندازی برای کاربران و مربیان در دسترس است.

این طرح جدید که GitHub Copilot برای کسب و کار نامیده می شود، که هزینه آن 19 دلار برای هر کاربر در ماه است، با تمام ویژگی های ردیف Copilot تک مجوز، همراه با مجوزهای حجمی و کنترل های سیاست ارائه می شود. این شامل یک سوئیچ است که به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد از نمایش کد پیشنهادی مطابق با کد GitHub عمومی توسعه‌دهندگان جلوگیری کنند.

Copilot که به عنوان یک افزونه قابل دانلود برای محیط های توسعه از جمله Microsoft Visual Studio، Noevim و JetBrains در دسترس است، توسط یک مدل هوش مصنوعی به نام Codex که توسط OpenAI توسعه یافته است، که بر روی میلیاردها خط کد عمومی برای ارائه خطوط اضافی کد و عملکردهای داده شده آموزش دیده است، پشتیبانی می شود. زمینه کد موجود Copilot – که تا اوت بیش از 400000 مشترک داشت – می‌تواند یک رویکرد برنامه‌ریزی یا راه‌حل را در پاسخ به توصیف آنچه که یک توسعه‌دهنده می‌خواهد به دست آورد (مثلاً «به دنیا سلام برسان»)، بر اساس پایگاه دانش و شرایط فعلی استنباط کند. متن نوشته.

GitHub Copilot را برای طرح کسب و کار راه اندازی می کند زیرا مسائل حقوقی حل نشده باقی مانده اند • TechCrunch

حداقل برخی از کدهایی که Codex در آن آموزش داده شده است دارای حق چاپ یا تحت مجوز محدود است، موضوعی که برخی از گروه های مدافع با آن مشکل دارند. کاربران می‌توانستند از Copilot بخواهند کدی از Quake، قطعه‌های کد در پایگاه‌های کد شخصی، و کد نمونه از کتاب‌هایی مانند “Mastering JS” و “Think JavaScript” تولید کند. خود گیت هاب اعتراف می کند که در حدود 1% مواقع، پیشنهادات Copilot حاوی کدهایی با بیش از 150 کاراکتر هستند که با داده های آموزشی مطابقت دارند.

GitHub ادعا می کند که استفاده منصفانه یا دکترین در قوانین ایالات متحده که استفاده از مطالب دارای حق نسخه برداری را بدون دریافت مجوز اولیه از دارنده حقوق مجاز می کند، در صورتی که Copilot آگاهانه یا ناآگاهانه علیه کد محافظت شده از حق نسخه برداری توسعه داده شود، از آن محافظت می کند. اما همه موافق نیستند. بنیاد نرم‌افزار آزاد، یک سازمان غیرانتفاعی که از جنبش نرم‌افزار آزاد دفاع می‌کند، Copilot را «غیرقابل قبول و ناعادلانه» خواند. و مایکروسافت، GitHub و OpenAI در یک دادخواست دسته جمعی مورد شکایت قرار گرفته اند که آنها را متهم به نقض قانون کپی رایت با اجازه دادن به Copilot برای بازتولید بخش هایی از کد مجاز بدون ارائه اعتبار می کند.

با کنار گذاشتن مسئولیت GitHub، برخی از کارشناسان حقوقی می گویند که Copilot می تواند شرکت ها را در معرض خطر قرار دهد اگر آنها ناآگاهانه پیشنهادات دارای حق چاپ را از این ابزار در نرم افزار تولید خود بگنجانند. همانطور که Elain Atwell در مقاله ای در وبلاگ شرکتی Kolide اشاره می کند، از آنجایی که Copilot کد را از مجوزهای خود حذف می کند، تشخیص اینکه کدام کد برای استقرار واجد شرایط است و ممکن است شرایط استفاده ناسازگاری داشته باشد دشوار است.

تلاش GitHub برای رفع این مشکل، فیلتری است که برای اولین بار در پلتفرم Copilot در ماه ژوئن معرفی شد که پیشنهادات کد را با کدهای اطرافشان که حدود 150 کاراکتر است در مقابل کد عمومی GitHub بررسی می‌کند و پیشنهادات را در صورت وجود مطابقت یا «تطابق نزدیک» پنهان می‌کند. اما این یک معیار ناقص است. تیم دیویس، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه A&M تگزاس، دریافت که فعال کردن فیلتر باعث می‌شود که Copilot بخش‌های زیادی از کد دارای حق چاپ خود، از جمله کل حق چاپ و متن مجوز را پخش کند.

GitHub قصد دارد در سال 2023 ویژگی های اضافی را با هدف کمک به توسعه دهندگان در تصمیم گیری آگاهانه در مورد استفاده از پیشنهادات Copilot معرفی کند، از جمله توانایی شناسایی رشته های منطبق با کد عمومی مربوط به این مخازن. و برای GitHub Copilot برای مشتریان تجاری، GitHub ادعا می کند که قطعات کد را برای آموزش یا به اشتراک گذاری کد ذخیره نمی کند، خواه این داده ها از مخازن عمومی، مخازن خصوصی، مخازن غیر GitHub یا فایل های محلی باشد.

اما مشخص نیست که آیا این مراحل برای رفع ترس شرکت ها از چالش های قانونی کافی است یا خیر.