منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Genesis زیرمجموعه وام‌دهی رمزارز DCG برای ورشکستگی فصل 11 پرونده • TechCrunch

Genesis زیرمجموعه وام‌دهی رمزارز DCG برای ورشکستگی فصل 11 پرونده • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Genesis زیرمجموعه وام‌دهی رمزارز DCG برای ورشکستگی فصل 11 پرونده • TechCrunch

جنسیس گلوبال تریدینگ، یکی از زیرمجموعه‌های گروه ارز دیجیتال (DCG)، در اواخر عصر پنجشنبه برای ورشکستگی فصل 11 در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) درخواست داد.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که Genesis Global Holdco و دو شرکت تابعه وام آن Genesis Global Capital و Genesis Asia Pacific دادخواستهای داوطلبانه خود را تحت کد ورشکستگی SDNY ارائه کردند. وی افزود: «سایر شرکت‌های تابعه جنسیس که در زمینه‌های مشتقه و معاملات نقدی و کسب‌وکارهای نگهبانی و جنسیس گلوبال تریدینگ فعالیت می‌کنند، در پرونده ثبت نشده‌اند و به تجارت با مشتریان ادامه می‌دهند.»

جنسیس گفت که بیش از 150 میلیون دلار پول نقد دارد که قصد دارد از آن به عنوان نقدینگی برای پشتیبانی از عملیات جاری خود و تسهیل روند بازسازی استفاده کند.

جنسیس به عنوان بخشی از پرونده خود، قصد دارد یک “فرایند دوگانه” را برای فروش، افزایش سرمایه یا معامله سهام در نظر بگیرد که به طور بالقوه به کسب و کار اجازه می دهد تا “در مالکیت جدید ظاهر شود.”

ارسال به دنبال مجموعه ای از تلاش های جنسیس برای ماندن در آب بود.

این شرکت برای تامین سرمایه برای بخش وام دهی خود تلاش کرد، 30 درصد از کارکنان خود را در اوایل ژانویه اخراج کرد و از رویدادهای فاجعه بار ارزهای دیجیتال در سال گذشته مانند سقوط صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital و کاهش کریپتو آسیب دید. تبادل FTX

بری سیلبرت، مدیرعامل DCG در نامه ای در 10 ژانویه گفت که جنسیس با Three Arrows Capital و Alameda، زیرمجموعه FTX، روابط تجاری و وام دهی داشت.

“در حالی که ما پیشرفت قابل توجهی در پالایش برنامه های تجاری خود برای اصلاح مشکلات نقدینگی ناشی از چالش های فوق العاده اخیر در صنعت خود داشته ایم، از جمله نکول سرمایه سه پیکان و ورشکستگی FTX، تجدید ساختار به دستور دادگاه موثرترین مسیر را نشان می دهد. درار اسلام، مدیرعامل موقت جنسیس در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت که برای حفظ دارایی‌ها و ایجاد بهترین نتیجه ممکن برای همه ذینفعان جنسیس.

در اواسط نوامبر 2022، جنسیس برداشت‌ها و وام‌های جدید را متوقف کرد و در اواخر همان ماه شرکت نسبت به تشکیل پرونده ورشکستگی احتمالی هشدار داد زیرا وام دهندگان به دنبال گزینه‌های جایگزین برای جلوگیری از آن بودند. در آن زمان، یکی از سخنگویان جنسیس به TechCrunch گفت: “ما هیچ برنامه ای برای اعلام ورشکستگی در آینده نزدیک نداریم.” سخنگوی اضافه کرد: “هدف ما حل و فصل دوستانه وضعیت فعلی بدون نیاز به تشکیل پرونده ورشکستگی است. جنسیس همچنان به بحث های سازنده با طلبکاران ادامه می دهد.

علاوه بر جنسیس، DCG شرکت مادر مدیر دارایی ارز دیجیتال Grayscale، شرکت رسانه‌ای CoinDesk، شرکت استخراج و سهامداری Foundry، تبادل دارایی دیجیتال و کیف پول Luno، و پلتفرم مبتنی بر API TradeBlock است. سیلبرت در نامه اواسط ژانویه گفت که جنسیس یک “شرکت تابعه مجزا و مجزا” از DCG است.

در 12 ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده جنسیس و صرافی ارزهای دیجیتال، کیف پول و متولی جمینی را به دلیل ارائه و فروش ثبت نشده اوراق بهادار به سرمایه گذاران خرد از طریق برنامه وام دهی دارایی ارز دیجیتال Gemini Earn متهم کرد. دادستان ها گفتند جنسیس و جمینی میلیاردها دلار دارایی رمزنگاری شده را از صدها هزار سرمایه گذار جمع آوری کردند.

در بیانیه SEC آمده است: «در نوامبر 2022، جنسیس اعلام کرد که به سرمایه‌گذاران Gemini Earn اجازه نمی‌دهد دارایی‌های کریپتو خود را خارج کنند، زیرا جنسیس فاقد دارایی‌های نقد کافی برای پاسخگویی به درخواست‌های برداشت پس از نوسانات در بازار دارایی‌های کریپتو است. در آن زمان، جنسیس تقریباً 900 میلیون دلار دارایی سرمایه گذار از 340000 سرمایه گذار Gemini Earn داشت. Gemini در اوایل این ماه برنامه Gemini Earn را متوقف کرد. تا به امروز، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش در Gemini Earn هنوز نتوانسته‌اند دارایی‌های رمزنگاری خود را خارج کنند.

این یک داستان در حال توسعه است و ممکن است برای منعکس کردن اطلاعات جدید به روز شود.