منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FTC شکایت کرد تا مایکروسافت را از خرید Activision مسدود کند • TechCrunch

FTC شکایت کرد تا مایکروسافت را از خرید Activision مسدود کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
FTC شکایت کرد تا مایکروسافت را از خرید Activision مسدود کند • TechCrunch

FTC روز پنجشنبه اعلام کرد که برای جلوگیری از خرید غول بازی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت شکایت خواهد کرد. مایکروسافت در ژانویه اعلام کرد که قصد دارد این شرکت را که تحت اتهامات آزار جنسی و تبعیض و اختلافات کاری قرار گرفته است، به مبلغ 68.7 میلیارد دلار خریداری کند.

این معامله نشان‌دهنده یک تغییر لرزه‌ای در صنعت بازی خواهد بود – اکتیویژن بلیزارد مالک بازی‌های بسیار محبوبی مانند فرنچایز Call of Duty و World of Warcraft است – اما اندازه انبوه معامله و احساسات ضد ادغام غالب باعث شد که آن را تحت بازرسی‌های نظارتی شدید قرار دهد. از روز اول

در بیانیه خود، FTC به نگرانی‌هایی اشاره کرد که این معامله به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا رقبای ایکس‌باکس، از جمله سرویس اشتراک پولی Game Pass و سرویس‌های بازی ابری را سرکوب کند.

هالی ودووا، مدیر دفتر رقابت FTC گفت: «مایکروسافت قبلاً نشان داده است که می‌تواند و می‌خواهد محتوا را از رقبای بازی خود دریغ کند. امروز، ما به دنبال جلوگیری از به دست آوردن کنترل مایکروسافت بر یک استودیوی بازی سازی مستقل و استفاده از آن برای آسیب رساندن به رقابت در بازارهای بازی های پویا و سریع در حال رشد هستیم.

سونی، سازنده پلی استیشن، رقیب کنسول مایکروسافت، به شدت با ادغام پیشنهادی مخالفت کرده است که می توانست برخی از محبوب ترین بازی های جهان را زیر پرچم ایکس باکس ادغام کند. در هفته‌های اخیر، مایکروسافت با قول دادن به Call of Duty با پلی‌استیشن و حتی موافقت با پورت این فرنچایز به نینتندو در صورت انجام معامله، تلاش کرده است تا از تهدیدات نظارتی جلوگیری کند.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، بعد از ظهر پنجشنبه به کارمندان اطمینان داد که علیرغم مخالفت FTC، این معامله همچنان در مسیر خود قرار دارد. بر اساس بیانیه ای که به TechCrunch ارائه شده است، Kotick گفت: «این به نظر نگران کننده است، بنابراین من می خواهم اطمینان خود را از بسته شدن این معامله تقویت کنم. این ادعا که این معامله ضد رقابتی است، صحت ندارد و ما معتقدیم که در این چالش پیروز خواهیم شد.»

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت نیز تصمیم FTC را ارزیابی کرد و گفت که این قرارداد به جای اینکه رقابت را خفه کند، فرصت های جدیدی ایجاد می کند.

این داستان در حال تحول است.