منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • FTC سازنده Fortnite Epic Games را 520 میلیون دلار به دلیل اتهامات مربوط به حفظ حریم خصوصی کودکان جریمه کرد • TechCrunch

FTC سازنده Fortnite Epic Games را 520 میلیون دلار به دلیل اتهامات مربوط به حفظ حریم خصوصی کودکان جریمه کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
FTC سازنده Fortnite Epic Games را 520 میلیون دلار به دلیل اتهامات مربوط به حفظ حریم خصوصی کودکان جریمه کرد • TechCrunch

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) صبح دوشنبه اعلام کرد که از Epic Games با پرداخت 520 میلیون دلار به دلیل اتهامات مربوط به حریم خصوصی کودکان هزینه پرداخت خواهد کرد. Epic Games، که بازی‌های محبوب تمام سنینی مانند «Fortnite» و «Fall Guys» را تولید می‌کند، ادعا کرد که با اجرای «ترفندهای طراحی معروف به الگوهای تاریک برای فریب دادن میلیون‌ها بازیکن، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) را نقض کرده است. FTC در بیانیه مطبوعاتی گفت: خریدهای ناخواسته.

پرداخت 520 میلیون دلاری به دو تسویه تقسیم می شود: جریمه COPPA در مجموع 275 میلیون دلار است که بزرگترین جریمه برای نقض قانون FTC است. FTC همچنین پیشنهاد کرد که اپیک 245 میلیون دلار برای بازپرداخت وجه مشتریان برای آنچه «الگوها و شیوه‌های تاریک صورت‌حساب» می‌خواند، بپردازد. اگر اپیک گیمز این جریمه را بپردازد، این بزرگترین بازپرداختی خواهد بود که کمیسیون تجارت فدرال (FTC) تا به حال در پرونده بازی دریافت کرده است.

FTC علاوه بر اینکه خرید آنلاین را برای کودکان بسیار آسان می‌کند، با ویژگی‌های ارتباط صوتی و متن زنده Epic که به طور پیش‌فرض تنظیم شده بود، مشکل پیدا کرد. کمیسیون تجارت فدرال ادعا می‌کند که کودکان به دلیل این ویژگی‌ها در معرض آزار و اذیت و آزار قرار می‌گیرند، به خصوص که Epic هیچ راهی برای اطمینان از عدم تطبیق کودکان و بزرگسالان با هم در یک بازی آنلاین نداشت. طبق بیانیه مطبوعاتی FTC، کودکان در حین بازی در معرض قلدری، تهدید، آزار و اذیت و “مسائل آسیب روانی مانند خودکشی” قرار گرفتند.

طی دو سال گذشته، Epic بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده است که اخیراً به ارزش 31.5 میلیارد دلار رسیده است. اپیک گیمز به همراه لگو، که شرکت مادر آن یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است، روی ساخت یک متاورس مناسب برای کودکان کار می کند.

اپیک گیمز همچنین درگیر دعوای قضایی با اپل است و غول فناوری را به رفتارهای ضدرقابتی متهم می کند. این شرکت بازی های ویدیویی سیاست اپل را به چالش کشید که می تواند محصولات را از اپ استور iOS حذف کند در صورتی که این برنامه مشتریان را به پرداخت درون برنامه ای هدایت کند، که باعث کاهش 30 درصدی اپل می شود.