منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Fondational صندوق 85 میلیون دلاری را برای راه اندازی فناوری ساختمان در مراحل اولیه می بندد • TechCrunch

Fondational صندوق 85 میلیون دلاری را برای راه اندازی فناوری ساختمان در مراحل اولیه می بندد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Fondational صندوق 85 میلیون دلاری را برای راه اندازی فناوری ساختمان در مراحل اولیه می بندد • TechCrunch

Fondational صندوق 85 میلیون دلاری را برای راه اندازی فناوری ساختمان در مراحل اولیه می بندد • TechCrunch

صنعت ساخت و ساز تریلیون دلاری اغلب با قلم موی ناکارآمدی آغشته می شود و متهم به عدم همگامی با زمانه و نادیده گرفتن دیجیتالی شدن به نفع ابزارهای قدیمی است. اما شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد همه چیز در حال تغییر است و استارتاپ های بی شماری مبالغ زیادی را برای کمک به مدرن شدن صنعت ساخت و ساز جمع آوری کرده اند.

گزارش شده است که بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) در استارتاپ های فناوری ساختمان ایالات متحده به تنهایی به 1.3 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2022 رسیده است که نسبت به شش ماه گذشته 44 درصد افزایش داشته است. در کنار هم، مجموعه ای از سرمایه ها و ابتکارات جدید برای حمایت از یک محصول جدید از کارآفرینان پدید آمده اند، به طوری که Building Ventures اخیراً یک صندوق جدید 95 میلیون دلاری را برای استارت آپ های فناوری ساختمان و املاک بسته است، در حالی که Agya Ventures یک صندوق 32 میلیون دلاری را اعلام کرد. در همین حال، Brick & Mortar Ventures یک شتاب دهنده در مراحل اولیه راه اندازی کرد که به عنوان “Y Combiner فناوری ساخت و ساز.”

در مقابل این پس‌زمینه، شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز آلمانی فاندامنتال امروز از صندوق جدید خود با هدف قرار دادن 85 میلیون دلار برای استارت‌آپ‌های فناوری ساخت‌وساز در مراحل اولیه در سطح جهان رونمایی کرد و بر اساس موفقیت اولیه‌ای که از صندوق اولیه 65 میلیون دلاری خود که در سال 2019 بسته شد، به دست آورد.

خروجی ها و تک شاخ ها

Fondational صندوق 85 میلیون دلاری را برای راه اندازی فناوری ساختمان در مراحل اولیه می بندد • TechCrunch

شرکای اصلی: پاتریک هلرمن، آدام زوبلر و شوب باتاچاریا اعتبار تصویر: ضروری

فاندامنتال گفت که در سه سال گذشته شاهد چهار خروج و یک تک شاخ بوده است که Procore Indus.ai را خریداری کرد و فارو Holobuilder را خریداری کرد، در حالی که Infra.Market هند در آگوست گذشته به ارزش 2.5 میلیارد دلاری رسید.

علاوه بر این، فاندامنتال می‌گوید که هفت مورد از 64 سرمایه‌گذاری آن به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است، در حالی که 81 درصد آنها بودجه بعدی را جذب کرده‌اند.

فاندامنتال که در سال 2018 در برلین تأسیس شد، دارای سه شریک عمومی است که هر یک بر مناطق جداگانه متمرکز هستند. پاتریک هلرمن اروپا را پوشش می دهد، در حالی که Shub Bhattacharya همه چیز درباره آسیا و اقیانوسیه (APAC) است و آدام زوبلر روی آمریکای شمالی تمرکز می کند.

زوبلر در بیانیه ای گفت: ساخت و ساز بزرگترین و مستمر بازار در جهان است. این یک بازار 12 تریلیون دلاری است – 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی – که از هر چهارده کارگر در سراسر جهان یک نفر را استخدام می کند. با این حال صنعت ساخت و ساز بسیار ناکارآمد است و بدتر می شود.»

Fundamental می‌گوید که با جدیدترین صندوق خود، قصد دارد مناطق نوظهور مانند آمریکای لاتین را دو برابر کند، در حالی که بر روی “عمودهای نادیده گرفته شده تاریخی” تمرکز دارد که بر همه افراد، از جمله مسکن، نیروی کار ماهر و زیرساخت‌های عمومی/خصوصی تأثیر می‌گذارد. گفته می‌شود که قصد دارد یک «پرتفوی بزرگ‌تر» از حدود 40 تا 50 شرکت داشته باشد و قصد دارد در دوره‌های pre-seed، سری A و سری B سرمایه‌گذاری کند که اندازه چک به حدود 3.5 میلیون دلار می‌رسد.

زوبلر ادامه داد: اکنون زمان سرمایه گذاری فرا رسیده است. «فناوری که اساساً دنیای ساخت‌وساز و محیط ساخته‌شده را تغییر شکل می‌دهد، اکنون بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است – و پتانسیل آن را دارد که بازدهی بزرگی را به ارمغان آورد – اما در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بودجه آن کم است.»

اگرچه فاندامنتال شرکای با مسئولیت محدود صندوق (LPs) را به عنوان “نام های جهانی از اکوسیستم ساختمان و ساخت و ساز” تبلیغ می کند، اما اعلام کرد که این آزادی عمل نمی کند که آنها واقعاً چه کسانی هستند.