منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Fintech Vint امیدوار است که شراب و مشروبات الکلی را به یک کلاس دارایی اصلی تبدیل کند • TechCrunch

Fintech Vint امیدوار است که شراب و مشروبات الکلی را به یک کلاس دارایی اصلی تبدیل کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Fintech Vint امیدوار است که شراب و مشروبات الکلی را به یک کلاس دارایی اصلی تبدیل کند • TechCrunch

آیا روی شراب و مشروبات الکلی سرمایه گذاری می کنید؟ استارت‌آپ فین‌تک Vint فکر می‌کند همه باید و امیدوارند این کار را آسان‌تر کنند. اما انتظار نداشته باشید که بطری ها به شما تحویل داده شوند: سرمایه گذاری ها از طریق Vint کسری است. بسته به عمق جیب شما، این احتمالا بهترین است: پیشنهاد اخیری که در Vint فروخته شد، برای یک بطری ویسکی Macallan 78-Year-Old Collection به ارزش 130000 دلار بود.

شکی نیست که سرمایه‌گذاری‌های جایگزین در حال افزایش هستند و مشاوران مالی گزارش می‌دهند که پرتفوی قدیمی 60/40 – 60٪ در سهام، 40٪ در اوراق قرضه – دیگر به اندازه کافی خوب نیست. اما “alts” در همه اشکال و اشکال وجود دارد، و شراب و ارواح لزوما مقرون به صرفه ترین نیستند، که وینت و دیگران در تلاش برای تغییر آن هستند.

وینت همچنین اکنون بودجه بیشتری برای پیگیری اهداف خود دارد: پس از جمع آوری 1.7 میلیون دلار در اکتبر 2021، اخیراً یک دور اولیه 5 میلیون دلاری به رهبری Montage Ventures را بسته است.

بدیهی است که به نظر وینت لطمه ای وارد نمی کند که شراب و مشروبات الکلی مرغوب اغلب در سال های اخیر از سایر طبقات دارایی اصلی مانند سهام بهتر عمل کرده اند و به نظر می رسد از برخی از مشکلات اخیر در بازارهای عمومی مصون باشند.

به عنوان مثال، فایننشال تایمز اخیراً به ارقامی از بانک سرمایه گذاری اسکاتلند Noble & Co اشاره کرد که نشان می دهد “ارزش تک مالت های “ریز و کمیاب” امسال بیش از یک پنجم افزایش یافته است و حجم آن 23 درصد افزایش یافته است.” آن اشاره کرد، شاخص اصلی بازار سهام بریتانیا، FTSE 100، “امسال ثابت معامله شد”.

با این حال، نیک کینگ، مدیر عامل Vint، گفت که این داستان همچنین در مورد تنوع است و نسبت به امید کاذب هشدار داد. “این یک سرمایه گذاری است. او گفت: “شخصا، اگر کسی به من بگوید که فقط به سمت راست و بالا می رود، من شک می کنم.”

با این حال، کینگ مفتخر است که Vint از زمان آغاز به کار، بازدهی 28.3 درصدی در خروج خالص دارایی سالانه داشته است. این امر در مورد مجموعه‌هایی از شراب‌ها و مشروبات الکلی که قبلاً چرخه کامل زندگی Vint را گذرانده‌اند صدق می‌کند: “Extract, Protect, Store, then Sell”.

وینت از زمانی که یک سال و نیم پیش توسط کینگ و هم بنیانگذارش پاتریک سندرز راه اندازی شد، 50 “پیشنهاد” ارائه کرده است که مشابه یک کمپین تامین مالی جمعی است. تشبیه به همین جا ختم نمی‌شود: این استارت‌آپ هشت ماه وقت صرف کرد تا بتواند مجموعه‌های واجد شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را راه‌اندازی کند.

این که پیشنهادات Vint برای SEC قابل قبول است با ایجاد دسته تنظیم شده به نام Reg A+ امکان پذیر شد. این خود بخشی از قانون مشاغل است که برای سرمایه‌گذاری‌های جایگزین موجی ایجاد کرده است.

این فرآیند برای یک استارت آپ جوان زمان زیادی را به طول انجامید، اما کینگ فکر می کند ارزشش را داشت. برای ما، این یک بازی طولانی مدت است. شما قرار نیست یک شبه یک طبقه دارایی جدید ایجاد کنید، بنابراین انجام کارها به روش صحیح و همکاری با تنظیم کننده ها برای ایجاد ساختاری که اعتبار را به این طبقه دارایی اضافه کند، واقعا مهم است.”

علی‌رغم این چارچوب‌بندی حول یک «کلاس دارایی جدید»، وینت در حال حاضر رقبایی مانند Cavissima، Cult Wine Investment، iDealWine، Vinovest و U’Wine دارد. اما بیش از اینها، این شرکت با گزینه های قدیمی روبرو است: مبادلات DIY و شراب.

جالب اینجاست که کینگ این واقعیت را که او از دنیای شراب نیامده است به عنوان یک امتیاز مثبت می‌بیند – او Vint را بیشتر از یک شرکت شراب به عنوان فین‌تک تصور می‌کند. با این حال، تامین منابع بطری های استثنایی هنوز بخش بزرگی از کاری است که وینت انجام می دهد، به همین دلیل است که این شرکت اخیراً آدام لاپیر را که دارای مدرک کارشناسی ارشد شراب است، به عنوان رئیس شراب خود استخدام کرده است.

دور اخیر وینت اکنون از گسترش تیم 12 نفره موجود با اضافه شدن کارکنان توسعه کسب و کار و یک مشاور عمومی پشتیبانی می کند. در مورد بقیه نقشه راه، در اینجا برخی از چیزهایی که کینگ در ذهن دارد آورده شده است:

“ما در حال بررسی پیشنهادهای جدید هستیم. ما شراب، ویسکی، اسکاچ چلیک و قراردادهای آتی را انجام داده‌ایم، بنابراین احتمالاً به دنبال اضافه کردن بوربن و همچنین سبک‌های جدید پیشنهادها هستیم. سپس می خواهیم داده های بیشتری را به پلتفرم اضافه کنیم. ما به داده‌های بازار ایالات متحده، داده‌های بازار بریتانیا، داده‌های بازار حراج نگاه می‌کنیم تا به تصمیمات خرید و فروش خود اطلاع دهیم و این چیزی است که می‌خواهیم همچنان با کاربران خود به اشتراک بگذاریم. و در نهایت، مهمتر از همه، به خروج از دارایی ها ادامه می دهد.»

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا شرایط بازار برای فروش مجموعه وینت به اندازه اخیر مساعد خواهد بود یا خیر، اما ظهور شراب و مشروبات الکلی به عنوان یک طبقه دارایی ارزش پیگیری را دارد. با افزایش تورم و عدم قطعیت، تعجب آور نیست که ببینیم آلت ها به یک عنصر ثابت در پرتفوی های بیشتر و بیشتر تبدیل می شوند.