منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Finix 30 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند زیرا کانون‌های فین‌تک طرف‌های خود را انتخاب می‌کنند – TechCrunch

Finix 30 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند زیرا کانون‌های فین‌تک طرف‌های خود را انتخاب می‌کنند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Finix 30 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند زیرا کانون‌های فین‌تک طرف‌های خود را انتخاب می‌کنند - TechCrunch

فینیکس امروز اعلام کرد که 30 میلیون دلار سرمایه جدید سرمایه گذاری کرده است و مجموع سرمایه های شناخته شده خود را به 133 میلیون دلار رسانده است. این دور تقریباً دو سال پس از آن صورت می‌گیرد که شرکت پرداخت‌های خود را انجام دهید، یک توسعه 30 میلیون دلاری را به 35 میلیون دلار سری B خود بسته است و حدود 18 ماه پس از جمع‌آوری SPV 3 میلیون دلاری به رهبری سرمایه‌گذاران LatinX و Black.

بخش نقدی به طور قابل توجهی کوچکتر از کل سری B است، اما فینیکس خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران جدید در این دور شرکت کردند، به این معنی که “به لطف رشد” که در شش ماه گذشته نشان داده است، این یک دور تمدید شده نیست.

حامیان جدید و موجود TheGP، Franklin Templeton، Acrew Capital، American Express Ventures، Bain Capital Ventures، Cap Table Coalition، Homebrew، Insight Partners، Inspired Capital، Lightspeed Venture Partners، Precursor Ventures، PSP Growth و Vamos Ventures شرکت کردند. در آخرین دور شرکت

فینیکس ارزش خود را فاش نکرد و در یک بیانیه مطبوعاتی اشاره کرد – در حالی که “محیط تامین مالی فعلی” را تایید کرد – که سرمایه در تابستان امسال افزایش یافته و “در یک ارزش گذاری بالا رخ داده است. TechCrunch برای نظر بیشتر با Finix تماس گرفت، اما در زمان نگارش پاسخی دریافت نکرد.

کسب‌وکار اصلی استارت‌آپ SaaS به شرکت‌های نرم‌افزاری کمک می‌کند تا پرداخت‌های خود را از طریق نرم‌افزار انعطاف‌پذیر پردازش کنند، اگرچه از آن زمان به یک تسهیل کننده پرداخت مستقیم تبدیل شده است. این شرکت از شرکت هایی مانند Stripe که رقابت با آنها سخت نیست، فاصله می گیرد.

یک ماه پس از اینکه استارت‌آپ سری B 2020 خود را به رهبری سکویا در سال 2020 افزایش داد، این شرکت سرمایه‌گذاری از این معامله خارج شد و طبق گزارش‌ها، چکی 21 میلیون دلاری به فینیکس که ارزش کامل سرمایه‌گذاری آن را نشان می‌داد، همراه با صندلی در هیئت مدیره، حقوق اطلاعات و سهام Connie Loizos از TC در آن زمان گزارش داد که Sequoia تصمیم به خروج گرفت زیرا تصمیم گرفت فینیکس مستقیماً با Stripe، یکی از عزیزان نمونه کار خود، رقابت کند.

در ماه مه سال جاری، Finix رقابت Stripe را دو برابر کرد و اعلام کرد که پرداخت‌ها را مستقیماً از طریق پلتفرم داخلی خود تسهیل می‌کند، کاری که در گذشته به عنوان یک ارائه‌دهنده API قادر به انجام آن نبود. حرکت آن به سمت تسهیل مستقیم به آن این امکان را داده است که مشتریان کوچک‌تری را به زیر نقطه شیرین قبلی خود با حجم تراکنش 50 میلیون دلاری وارد کند. همچنین وارد فضای پرداخت شخصی شده است تا انواع مختلف کسب و کارها بتوانند پرداخت های کارت اعتباری را بپذیرند. همانطور که اغلب در فین تک اتفاق می افتد: هر چه گسترده تر، بهتر.

این دو حرکت فینیکس را کاملاً در زمین چمن Stripe قرار می دهد، اگرچه مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران آن Richie Serna به Mary Ann Azevedo از TC گفت که Finix از نظر تمرکز بر ایجاد یک اکوسیستم باز با Stripe متفاوت است. سرنا شرکت خود را به اندروید و Stripe را به اپل تشبیه کرد که به دلیل تلاش برای بسته نگه داشتن پلت فرم iOS خود شناخته شده است.

«ما در حال ساختن فناوری بودیم که ساخت آن توسط ده‌ها مهندس، با ده‌ها میلیون دلار تحقیق و توسعه فنی و سرمایه‌گذاری، سه سال طول می‌کشید، و با دریافت API‌های مناسب برای توسعه‌دهندگان برای شروع کسب درآمد خود، آن را به چند ماه کاهش دادیم. پرداخت ها،” او در مصاحبه ای با TechCrunch در ماه مه گفت. این بزرگترین پیشنهاد اصلی ما بود. کاری که ما در حال حاضر انجام داده‌ایم این است که خودمان به یک تسهیل کننده پرداخت تبدیل شویم تا بتوانیم نه تنها پرداخت‌ها، بلکه کلیه الزامات پشتیبان و گواهی‌های انطباق را نیز ارائه کنیم تا مشتریان ما بتوانند در عرض چند روز و برای ماه‌ها بیشتر فعال شوند.

این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی ضمن اعلام پول نقد جدید خود، گفت که سه ماهه دوم سال 2022 بهترین سه ماهه آن از نظر بسته شدن معاملات جدید بوده است. این خبر خوشایند در سه ماهه ای است که پیام های متفاوتی را برای فین تک مشاهده کرد. بنابراین، ظاهراً تغییر استراتژی فینیکس به اندازه‌ای تغییر کرده است که گروهی از سرمایه‌گذاران را وادار به سرمایه‌گذاری در شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر کرده است.