منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Fidelity ارزش سهام توییتر خود را بیش از نصف کاهش می دهد • TechCrunch

Fidelity ارزش سهام توییتر خود را بیش از نصف کاهش می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Fidelity ارزش سهام توییتر خود را بیش از نصف کاهش می دهد • TechCrunch

Fidelity ارزش سهام توییتر خود را بیش از نصف کاهش می دهد • TechCrunch

Fidelity که در میان گروهی از سرمایه گذاران خارجی بود که به ایلان ماسک کمک کرد تا خرید 44 میلیارد دلاری توییتر را تامین کند، ارزش سهام توییتر خود را تا 56 درصد کاهش داده است. این محاسبه مجدد در حالی صورت می‌گیرد که توییتر با چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند که بیشتر آنها نتیجه تصمیم‌های مدیریتی آشفته است – از جمله خروج تبلیغ‌کنندگان از شبکه.

بر اساس افشای ماهانه و اطلاعیه Fidelity Contrafund که اولین بار امروز توسط Axios گزارش شد، سهام صندوق رشد بلو چیپ فیدلیتی در توییتر تا نوامبر حدود 8.63 میلیون دلار ارزش داشت. این میزان از 19.66 میلیون دلار در پایان اکتبر کاهش یافته است.

روندهای کلان اقتصادی احتمالا تا حدودی مقصر هستند. استرایپ در ماه جولای 28 درصد کاهش ارزش گذاری داخلی را تجربه کرد، در حالی که Instacart در هفته جاری با کاهش 75 درصدی ارزش گذاری مواجه شد.

اما سیاست های جنون آمیز توییتر پس از ماسک به وضوح کمکی به این موضوع نکرده است.

این شبکه اخیراً در سطح فنی از ثبات کمتری برخوردار شده است و در روز چهارشنبه پس از اینکه ماسک تغییرات “قابل توجهی” در معماری سرور باطن انجام داد، با قطعی مواجه شد. توییتر اخیراً کارکنان بخش مهندسی و سیاست عمومی خود را اخراج کرد و گروهی را که مسئول قضاوت نظارت بر محتوا و مسائل حقوق بشری مانند پیشگیری از خودکشی بود منحل کرد. و این شرکت پس از تحریم – و سپس به سرعت بازگرداندن – حساب های متعلق به روزنامه نگاران برجسته، خشم رگولاتورها را برانگیخت.

سپس دوباره – همانطور که دان پریماک، سردبیر تجاری Axios به درستی در یک توییت اشاره کرد – به نظر می رسد Fidelity به شدت به عملکرد بازار عمومی در ارزیابی ها متکی است. کاملاً ممکن است که این شرکت اطلاعات داخلی در مورد نتایج مالی توییتر نداشته باشد.

اخراج‌ها در توییتر به وفور دیده می‌شود، زیرا این شرکت نزدیک به یک میلیارد دلار پرداخت سود بابت 13 میلیارد دلار بدهی دارد در حالی که درآمد کاهش می‌یابد. گزارش نوامبر توسط Media Matters برای آمریکا تخمین زده است که نیمی از 100 تبلیغ‌کننده برتر توییتر که امسال تقریباً 750 میلیون دلار برای تبلیغات توییتر هزینه کرده‌اند، دیگر در این وب‌سایت تبلیغ نمی‌کنند. توییتر به شدت برای طرح توییتر آبی خود تلاش می کند تا آن را به یک موتور سود بیشتر تبدیل کند. اما داده‌های ردیابی شخص ثالث نشان می‌دهد که به آرامی در حال افزایش است.

نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که برخی از کارمندان توییتر پس از اینکه شرکت خدمات نظافتی را کاهش داد و توییتر پرداخت اجاره به چندین دفاتر خود از جمله دفتر مرکزی خود در سانفرانسیسکو را متوقف کرد، دستمال توالت خود را به محل کار خود می آورند.

طبق گزارش تایمز فوق الذکر، ماسک با بستن یک مرکز داده در چند هفته گذشته و راه اندازی فروش آتش پس از حراج اقلام اداری در تلاش برای جبران هزینه ها، تلاش کرده است حدود 500 میلیون دلار در هزینه های غیر کارگری صرفه جویی کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، تیم ماسک به طور جداگانه با سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری های جدید بالقوه برای توییتر با قیمتی مشابه خرید اولیه 44 میلیارد دلاری تماس گرفته است.

یک نظرسنجی که توسط ماسک انجام شد و از او پرسیده بود که آیا او باید از سمت ریاست شرکت کناره‌گیری کند یا خیر، در 19 دسامبر به پایان رسید و کاربران با اکثریت آرا به خروج او رای مثبت دادند. ماسک چند روز بعد پاسخ داد و گفت که به زودی از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد کرد [he found] یک نفر به اندازه کافی احمق که بتواند این کار را انجام دهد و سپس “فقط تیم های نرم افزار و سرور را مدیریت کند”.