منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Eratani از کشاورزان اندونزی در طول فرآیند رشد حمایت می کند • TechCrunch

Eratani از کشاورزان اندونزی در طول فرآیند رشد حمایت می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Eratani از کشاورزان اندونزی در طول فرآیند رشد حمایت می کند • TechCrunch

حدود 29 درصد از نیروی کار اندونزی در بخش کشاورزی است، اما بسیاری از کشاورزان خرده پا با چالش هایی مانند دسترسی ضعیف به سرمایه در گردش مواجه هستند. Eratani یک سیستم مدیریتی سرتاسری است که به آنها کمک می کند تا منابع مالی و منابع را دریافت کنند و سپس به آنها کمک می کند تا محصول را پس از آماده شدن بفروشند. این استارت‌آپ امروز اعلام کرد که یک دور سرمایه‌گذاری 3.8 میلیون دلاری به رهبری شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنگاپوری TNB Aura با مشارکت AgFunder، Trihill Capital و BIG Ventures جمع‌آوری کرده است.

اراتانی که در سال 2021 توسط اندرو سوهرمن، کوین لاکسونو و انگلس غنی تأسیس شد، اکنون توسط بیش از 10000 کشاورز در جاوه برای مدیریت کل 8000 هکتار با تولید 52000 تن برنج استفاده می شود. هدف آن همکاری با بیش از 50000 کشاورز تا پایان سال 2024 است.

عموی سهرمن یک تجارت تامین کشاورزی را اداره می کرد و به او نگاهی اجمالی به مشکلاتی که کشاورزان در دوران رشد با آن روبه رو بودند را نشان داد. او به TechCrunch گفت که اکثر فعالان کشاورزی نیازهای کشاورزان پایین دستی را برآورده می کنند، بنابراین Eratani در ابتدا برای رسیدگی به مسائل بالادستی قبل از تبدیل شدن به یک پلتفرم برای مزرعه و مدیریت کالا در طول چرخه تولید توسعه داده شد.

برخی از چالش هایی که کشاورزان اندونزیایی با آن مواجه هستند، نیاز به وام گرفتن پول برای خرید نهاده های کشاورزی از فروشگاه ها است. سهرمن گفت که آنها این وام ها را پس از فروش محصولات خود پس می دهند، اما نرخ بهره حدود 20 درصد در ماه است، به این معنی که در چرخه بدهی گرفتار شده اند. 33 میلیون کشاورز در اندونزی زندگی می کنند که اکثر آنها بالای 45 سال سن دارند. اگر چیزی تغییر نکند، ظرف 10 سال، اندونزی با بحرانی در بهبود کشاورزان مواجه خواهد شد.

تیم اراتانی

تیم اراتانی

پلتفرم مدیریت اراتانی به سه قسمت تقسیم می شود. اولین مورد، Agri Financing، به کشاورزان امکان دسترسی به سرمایه در گردش مورد نیاز برای فرآیند کاشت را می دهد. Agri Inputs لوازم کشاورزی را با توصیه هایی برای استفاده توسط تیم های کشاورزی خود ارائه می دهد. در نهایت، محصول کشاورزی یک سیستم قیمت بازار برای استفاده در فرآیند توزیع محصول است.

ایرتانی برای افزایش بهره وری کشاورزان نیز آمارهای میدانی را جمع آوری می کند. از طریق این پلتفرم، کشاورزان به کشاورزان اراتانی دسترسی دارند که می توانند در راهبردهای افزایش عملکرد به آنها کمک کنند.

این استارت آپ در حال حاضر چندین همکاری با دولت اندونزی دارد. این شامل همکاری با وزارت کشاورزی اندونزی و آژانس لجستیک دولتی اندونزی برای توسعه اکوسیستم کشاورزی برای دستیابی به استقلال غذایی در اندونزی و همکاری دیگری با وزارت کشاورزی اندونزی برای افزایش بازده و درآمد کشاورزان است. همچنین بخشی از استارتاپ استودیو اندونزی وزارت ارتباطات و انفورماتیک است.

استارت‌آپ‌های Agritech در اندونزی در حال گسترش هستند و برخی از آنها که تحت پوشش TechCrunch قرار گرفته‌اند شامل بازار B2B AgriAku، پلتفرم agritech TaniHub و استارت‌آپ sea-to-table Aruna هستند.

سهرمن گفت اراتانی با ایجاد یک اکوسیستم برای کل فرآیند کشاورزی تفاوت ایجاد می کند، اما او دیگر بازیکنان را به عنوان رقابت نمی بیند. در صنعت کشاورزی، ما معتقدیم که کل جامعه باید برای حمایت و ترویج صنعت کشاورزی اندونزی گرد هم آیند. علیرغم وجود بیش از 70 شرکت فناوری کشاورزی که در این فضا فعالیت می کنند، هنوز راه زیادی در پیش است زیرا تخمین زده می شود که تنها 3 درصد از کشاورزان در اندونزی به طور کلی از این فناوری ها استفاده کرده اند.

شریک موسس TNB Viknesh R. Pillay در بیانیه ای گفت: «فضای کشاورزی در اندونزی به دلیل ماهیت تکه تکه فعلی خود به نقطه عطف رسیده است. اراتانی یک رویکرد کشاورز محور را همراه با یک تیم قوی و مشارکت های موجود در این فضا به روی میز آورده است و ما هیجان زده هستیم که این سفر را با اراتانی آغاز کنیم.