منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Drop Sense75 صفحه کلیدی نیست که منتظرش بودید • TechCrunch

Drop Sense75 صفحه کلیدی نیست که منتظرش بودید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Drop Sense75 صفحه کلیدی نیست که منتظرش بودید • TechCrunch

در ماه آگوست، Drop اولین صفحه کلید مکانیکی اختصاصی خود را پس از مدتی معرفی کرد: Drop Sense75 75%. روی کاغذ، صفحه‌کلید مهر و موم شده 349 دلاری با طراحی ساده و در عین حال ظریف، کلیدهای DCX Drop، تثبیت‌کننده‌های داخلی و سوئیچ‌های لمسی Holy Panda X مانند یک برنده به نظر می‌رسید. با این حال، نتیجه نهایی کمی ناامیدکننده است.

پیش‌نمایش‌های اولیه نمونه‌های اولیه که Drop پس از اولین اعلامیه ارسال کرد، خشن بود. این نمونه‌های اولیه توخالی به نظر می‌رسیدند، تثبیت‌کننده صدا می‌زد، و هم سوئیچ‌ها و هم خود برد با نویز پینگ مشکل داشتند. Drop برخی از این بازخوردها را به دل گرفته و تغییراتی ایجاد کرده است.

این شرکت اخیراً یک واحد از پیش ساخته شده را برای بررسی ارسال کرده است (یک گزینه 249 دلاری نیز وجود دارد). من هیچ پینگی را تجربه نکردم، و اگرچه برد هنوز کمی توخالی به نظر می رسد، شرکت لایه دوم فوم نازک را اضافه کرد که به نظر می رسد کمک کرده است. اما من همچنین نمی‌دانم که چگونه Drop در سال 2022 می‌تواند تخته‌ای از پیش ساخته شده با تثبیت‌کننده‌های خشک تند تند ارائه دهد. برای اینکه این برد شبیه چیزی باشد که از یک صفحه کلید مکانیکی مدرن انتظار دارید، باید آن را کاملاً جدا کنید، تثبیت کننده ها را چرب کرده و دوباره کنار هم قرار دهید. اما اگر مجبور باشید همه اینها را بگذرانید، خرید یک پیش ساخته گران قیمت چه سودی دارد؟ مخاطب این کار کیست؟

Drop Sense75 صفحه کلیدی نیست که منتظرش بودید • TechCrunch

اعتبار تصویر: رهایی

سوئیچ های Holy Panda X نیز کمی خارج از جعبه خراشیده شده اند. کمی Krytox و زمان انفجار می تواند این مشکل را برطرف کند، اما من طرفدار زیادی از لمس نیستم و صدای کمی پایین تر را ترجیح می دهم، اما این ترجیح شخصی من است. بسیاری از مردم این کلیدها را دوست دارند.

در نسخه از پیش ساخته شده، تخته آلومینیومی با یک صفحه آلومینیومی و یک وزنه آلومینیومی در زیر (با یک لوگوی کوچک Drop روی آن) عرضه می شود. اگر مقدار آلومینیوم برای شما زیاد است، Drop همچنین یک صفحه فیبر کربنی را به قیمت 39 دلار به فروش می رساند و یک صفحه 25 دلاری FR4 در حال حاضر برای پیش خرید موجود است. هر دو باید برد را کمی پرانرتر کنند، چیزی که می‌توان از آن استفاده کرد زیرا با وجود سیستم نصب واشر، این تخته بسیار سفت به نظر می‌رسد. دراپ می‌گوید که «انتخاب مواد، نسبت‌ها و جای‌گذاری‌های بی‌نقص نیاز به دقت پرزحمت داشت تا احساسی برای نوشتن ایجاد شود که نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشد – اما درست باشد.» مطمئن نیستم که طبق برنامه پیش رفت.

Drop Sense75 صفحه کلیدی نیست که منتظرش بودید • TechCrunch

اعتبار تصویر: رهایی

در مورد RGB، سوکت های رو به جنوب در این مرحله بسیار استاندارد هستند و اضافه کردن یک دیفیوزر باید نور پس زمینه خوبی ایجاد کند. شما در واقع می توانید دقیقاً محل قرارگیری هر LED را ببینید – و اگر چیزی در Sense75 واقعاً ارزان است، آن لایه پخش کننده است که من همیشه می ترسیدم هر بار که برد را باز می کنم شکسته شود.

همه اینها این است که من نمی توانم این برد را توصیه کنم. مطمئناً، پس از یکسری کار، می‌توانید صدای بسیار خوبی را ایجاد کنید، اما گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد که مقرون به صرفه‌تر هستند. Keychron Q1 کاملاً زیر 200 دلار مونتاژ شده است. Akko Mod 007 لخت شما را کمتر از 150 دلار بازگرداند. Sense75 مشکی 350 دلار و سفید 400 دلار است، با برهنه 100 دلار کمتر. اما تجربه تایپ ممتازی را که انتظار دارید با این قیمت ارائه نمی دهد.

Drop به بازخوردهای جامعه گوش می دهد و امیدوارم با نسخه 2 Sense همراه شوند زیرا با کمی کار می تواند برد خوبی باشد – نه در وضعیت فعلی و نه با این قیمت.