منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Dodge مفهوم Charger EV را معرفی کرد که سریعتر و بلندتر از Hellcat است – TechCrunch

Dodge مفهوم Charger EV را معرفی کرد که سریعتر و بلندتر از Hellcat است – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Dodge مفهوم Charger EV را معرفی کرد که سریعتر و بلندتر از Hellcat است - TechCrunch

Dodge مفهوم Charger EV را معرفی کرد که سریعتر و بلندتر از Hellcat است - TechCrunch

دوج در روز چهارشنبه از یک خودروی الکتریکی مفهومی رونمایی کرد که به نظر می رسد – و حتی به نظر می رسد – شبیه خودروی عضلانی Charger با سوخت گاز است که سال آینده تولید آن متوقف خواهد شد.

بنا به گفته برند Stellantis، کانسپت دو در دوج چارجر Daytona SRT – نام Daytona اشاره ای به سنگ بنای مسیر NASCAR 200 مایل در ساعت پیشرانه گازسوز است – فقط یک تمرین طراحی نیست. مفهوم Charger EV، که در M1Concourse در پونتیاک، میشیگان در طول مجموعه رویدادهای Dodge Speed ​​Week رونمایی شد، یک نوع پایه برای نسخه تولیدی است که در سال 2024 عرضه می شود. Dodge حداقل از گذشته در مورد آن روز صحبت کرده است. تابستان، اما اکنون مصرف کنندگان شروع به دیدن دقیقاً معنای خودروساز کرده اند.

مشخص نیست چه مقدار از کانسپت نمایش داده شده در چهارشنبه به نسخه نهایی تولید می‌شود. یکی از سخنگویان شرکت به TechCrunch گفت که “ما آن را یک مفهوم می نامیم … بسیار نزدیک به تولید است.” این بدان معناست که ارزش دارد به مفهومی که جایگزین نسخه گازسوز می شود نگاهی دقیق بیندازید.

دوج چارجر Daytona SRT EV مفهومی

دوج چارجر Daytona SRT مفهومی

مانند بسیاری از کانسپت ها، خودروساز جزئیات قیمت را به اشتراک نمی گذارد. او بسیاری از مشخصات و جزئیات طراحی را به اشتراک گذاشت که به وضوح از برخی از DNA اصلی Dodge Charger استفاده می کنند.

دوج بر سه حوزه اصلی تاکید می کند که معتقدند قوانین بخش الکتریکی باتری را “بازنویسی” می کند: یک بال R جلو که به عنوان یک گذرگاه آیرودینامیکی عمل می کند، یک گیربکس چند سرعته با تعویض دنده های الکترومکانیکی، و در نهایت، یک اگزوز که می تواند به 126 برسد. دسی بل بله، خودروساز یک “سیستم اگزوز” روی EV قرار داد و به آن دسی بل داد که با فشار دادن صدا از طریق آمپلی فایر و محفظه تنظیم که در پشت خودرو قرار دارد، صدای آن را به اندازه یک Dodge Hellcat می دهد.

دوج چارجر Daytona SRT مفهومی EV

R-Wing در دوج چارجر Daytona SRT مفهومی ادای احترام به طرح اصلی Charger Daytona است. درون کاپوت تعبیه شده است و اجازه می دهد هوا از دهانه جلویی عبور کند و نیروی رو به پایین را افزایش دهد. اعتبار تصویر: Dodge/Stellantis

تیم کونیسکیس، مدیرعامل برند دوج تحت مدیریت Stellantis، در بیانیه‌ای که گفت: «شارژر دیتونا نه تنها تعیین می‌کند که دوج به کجا می‌رود، بلکه ماهیچه‌های آمریکایی را در این فرآیند بازتعریف می‌کند، حرفی نزد.

این یک هدف بلندپروازانه است و به نظر می‌رسد که رگه موفقیت‌های Dodge با خودروی برقی آینده شروع می‌شود و از قدرت، عملکرد و صدای Dodge SRT Hellcat با موتور گازی پیشی می‌گیرد.

پیشرانه دوج چارجر Daytona SRT مفهومی مانند برادران گازسوز خود، حتی دارای برندهای خاص است. به گفته دوج، پیشرانه 800 ولتی که Banshee نامیده می شود، خودروی برقی را در تمام معیارهای کلیدی عملکرد سریعتر از Hellcat می کند. Dodge Charger Daytona SRT Concept همچنین دارای سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد و یک دکمه فرمان به نام PowerShot است که باعث افزایش اسب بخار بیشتر می شود.

دوج چارجر Daytona SRT EV مفهومی

Dodge Charger Daytona SRT EV Concept دارای یک نشان مثلثی نورانی Fratzog است. اعتبار تصویر: Dodge/Stellantis

دوج هنگام طراحی مفهومی Charger EV به گذشته خود اشاره کرد، اگرچه عناصر مدرن زیادی مانند بال R، شکل آیرودینامیک تر و سقف شیشه ای پانوراما وجود دارد. برخی از نشانه‌های تاریخی عبارتند از یک نشان سفید و روشن سه نقطه‌ای Fratzog که در ابتدا در خودروهای عضلانی دوج از سال 1962 تا 1976 استفاده می‌شد. سپس جلوپنجره با جزئیات عمودی آن که یادآور دوج چارجر 1968 است. سازنده این جلوپنجره را گرفته است. طراحی از سال 1968 و ترکیب بافت های داخلی نیز.

در داخل، بسیاری از لمس‌های مدرنی که در یک خودروی برقی جدید انتظار می‌رود وجود دارد، از جمله صفحه‌نمایش مرکزی ۱۲.۳ اینچی، خوشه ابزار خمیده ۱۶ اینچی، و نمایشگر هد آپ (HUD) ۸ در ۳ اینچی.